Koncertai
- Gegužės 9 d. 19 val. Menų fabrikas „Loftas“, Vilnius.
- Gegužės 10 d. 19 val. kino teatras „Daina“, Kaunas.
„Balaklava Blues” koncertas yra festivalio PASAULIS SKAMBA programos dalis, kurio metu gegužės-rugpjūčio mėnesiais mus aplankys 12 grupių iš 5 kontinentų.
- Nuo kiekvieno bilieto 5€ skirsime humanitarinei pagalbai Ukrainoje.
- Įsigijusiems bilietą į Balaklavą Blues dovanosime nuolaidą viso festivalio abonementui.
- Pasaulis skamba festivalio programą skelbsime balandžio 26 d.
- Pateikus dokumentą ukrainiečiai į koncertą įleidžiami be bilieto.
Atlikėjai
- Mark Marczyk - smuikas, perkusija, vokalas
- Marichka Marczyk - klavišiniai, vokalas, perkusija
- Oskar Lambarri - perkusija, vokalas
- Eli Levinson - DJ
Išgyventa muzika
Kylantis kažkur iš tradicinių ukrainietiškų dainų ciklo ir pilnai išpildyto multimediško techno šou balanso, Balaklava Blues duetas eksperimentuoja su Ukrainiečių liaudies dainų polifonija ir įvairiomis etninės muzikos tradicijomis, jas kombinuodami su elektronine šokių muzika, trap, dub step bei kitais elektroninės muzikos stiliais, taip kurdami paleidimo aikštelę rodos, niekad nesibaigiančio bliuzo tyrinėjimui, bliuzo, kuris ilgai besiformuodamas skleidėsi iš Ukrainos stepių.
Klausant kolektyvo dainų, neapleidžia pojūtis, jog tai su karo tragedijos patirtimis sugyvenusių, jas pilnai įsisavinusių ir priėmusių, brandžių žmonių refleksija į tai, kokia šalis, kokios šalies šimtametis paveldas, paženklintas karų ir skausmo, užgrūdinusio kartą po kartos Ukrainoje, driekiasi šimtmečių senumo melodijose ir balsų akorduose, o tos melodijos, įrašiusios kolektyvinės pasąmonės išgyvenimus ir patirtis, tampa atspirties tašku XXI a. modernios kultūros kasdienybėje gyvenančioms, tačiau neatskiriamai su savo šalies istorine patirtimi susietoms sieloms.
Jų muzika - tai tikrų tikriausia šiuolaikinio žmogaus, kilusio iš karais ir sunkiais išgyvenimais paženklintos šalies, skausmingų patirčių įprasminimo ir išgryninimo, susitaikymo ir jų priėmimo išpažintis, leidžianti toliau kvėpuoti grynu oru, džiaugtis ir būti dėkingu gyvenimui, nepamirštant ir brandžiai, išmintingai priimant tai, kas buvo išgyventa. Visas šis brandus išgyventos kolektyvinės patirties priėmimas, tapęs jų tapatybės dalimi, metaforiškai skambantis per polifonines Ukrainiečių liaudies dainas, kombinuojamas su laisve, modernybe, džiaugsmu, nerūpestingumu ir džiaugimusi ,,čia ir dabar“ akimirka atspindinčiais elektroninės šokių muzikos, trap, dub step muzikos takeliais.
Duetą sukūrę Markas ir Marička Marczyk susitiko ir įsimylėjo Maidaino revoliucijos metu, Ukrainoje. Jų išgyvento karo patirtys susijungė su jų savitu polifoninio Ukrainos lygumų bliuzo pajautimu, sprogdinančia jėga išsikleidžiančiu gyvai dainuojant pagal originalius, elektroninės šokių muzikos, trap, trance ir elektro-pop stilių įkvėptus muzikinius takelius. Pritrenkiantys vokalai yra akomponuojami lygiagrečiai įtaigių dokumentikos juostų iš karo fronto linijų, nespalvotos archyvinės video medžiagos iš to paties regiono ir populiarios sovietinės animacijos fragmentų.
,,Mūsų tradicinė muzika perteikia mūsų karo tragedijos patirtį, nusidriekusią per praėjusius tūkstantį metų“ – pasakoja pagrindinė vokalistė Marichka Marczyk, kuri kaip etnomuzikologė, praleido didžiąją dalį gyvenimo, 20 metų keliaudama po Ukrainos kaimus ir besimokydama tradicinės ukrainiečių polifonijos. ,,Mes piešiame garsus ant šių gražių tragedijos ir mūsų vėlyvesnės kolektyvinės patirties išraiškų bei bandome tai paversti stiprybės ir vieningumo šaltiniu kitiems“.
,,Balaklavos buvo Ukrainiečių 2014 metų revoliucijos dvasios dalis“, kilus klausimui apie pavadinimo reikšmę, sako frontmenas Markas Marczyk. ,,Jos yra skirtos pasislėpimui, bet kuomet aš jas užsidedu, jaučiuosi daug labiau neapsaugotas ir pažeidžiamas. Jūs žinote posakį, jog akys yra langai į sielą/(sielos langai)? Balaklavos dengia veidą, bet jos atidengia sielą. Ar mes esame fronto linijoje, ar namuose, ar ant scenos, balaklavų niekada iš tiesų net nenusiimame. Jūs galite jų vizualiai nematyti, bet tai yra mūsų bliuzas, nematoma tatuiruotė išgraviruota ant mūsų veidų, visam laikui.
Pora sukūrė apdovanojimą pelniusią partizaninę-liaudies operą ,,Counting Sheep“ ir yra klezmer-gypsy-party-punk grupės Lemon Bucket Orkestra bendrakūrėjai. Jie yra pelnę Scotsman Fringe First, du Dora Mavor Moore, kelis Canadian Folk Music apdovanojimus ir Amnesty International Freedom of Speech padėkas tarp kitų pagyrimų bei pateko į tarptautinės spaudos akiratį – the New York Times, the Guardian, the Globe and Mail ir t.t.
Koncertas yra „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.
Bilietai