lt

CONSTANTINOPLE ensemble su programa ,,TRAVERSEES“

Koncertai

 • Gegužės 23 d. 19 val. Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius
 • Gegužės 24 d. 19 val. Kauno valstybinė filharmonija, Kaunas

Atlikėjai

 • Ablaye Cissoko – kora, vokalas
 • Kiya Tabassian – setaras, vokalas
 • Patrick Graham – perkusijaPoetinis styginių instrumentų ir balsų susitikimas, nuo pat Mandingo Karalystės epų iki Persijos karališkosios muzikos.

Visur, nuo neatmenamų laikų, Žodis buvo įkūnijamas bardų, trubadūrų ir griotų lūpomis. Šie žodžių virtuozai, yra taip pat ir taikdariai bei pasiuntiniai, kuriantys saitus su gamtos jėgomis, betarpiu dieviškumu bei senolių atmintimi. Jų pareigoje yra palaikyti kolektyvinės dvasios turtus.

Šiomis dienomis, šie laisvieji mąstytojai ir keliautojai yra pasaulį paverčiantys savo namais, tokie kaip Persų setaro ambasadorius Kiya Tabassian ir Ablaye Cissoko, griotas iš Sen Luji, Senegalo, abu, tarsi paukščiai, amžinai keliaujantys muzikantai. Šis susitikimas tarp Ablaye ir Constantinople ansamblio, tarp styginių (stygų) ir balsų, keliauja atgal laiku primindamas ir atskleisdamas būties grožį. Tai yra jungtinė kelionė po bendras vaizduotės erdves, tarsi ilgas įkvėpimas prieš nepertraukiamą žygį pasauliu ir laiku.

Nuo pat pradžių, šis dialogas tarp koros ir setaro, rodos, atėjo iš pačių žemės gelmių, kaip ir šie intrumentai, kartu su viola da gamba ir perkusija, rodos, visada yra egzistavę greta vieni kitų. Ši natūrali simbiozė suteikė muzikantams sparnus skraidyti link tolimų muzikinių horizontų, o jų muzika daugiau nei 200 kartų buvo girdima įvairiausiuose festivaliuose ir koncertų salėse visame pasaulyje.

Pačią programą atlikėjai įvardina šiomis eilutėmis:

 • Traversées seka emocijomis, kurios apgyvendina mus ir akimirkas mūsų patirtimis, istorijomis, kelionėmis.
 • Traversées aplanko realias ir įsivaizduojamas erdves, prieinamas ir neprieinamas, kurias mes svajojame ištyrinėti, išgyventi, išsaugoti.
 • Traversées sužadina būseną, nuspalvintą abejonės, tačiau tuo pačiu ir vilties bei gerovės.
 • Traversées yra inspiruota šios gilios draugystės, pagarbos, ir šio vienas kito klausymosi, kuris egzistuoja tarp mūsų.
 • Traversées reflektuoja mūsų troškimą palaikyti taiką mumyse ir aplink mus.
 • Traversées primena paprastumo ir aiškumo svarbą kiekviename mūsų žingsnyje, geste ir žodyje.
 • Traversées įkūnija mūsų protėvių atmintį, šaknis, kurios gyvena mūsų mintyse ir veda gyvenimo keliu.
 • Traversées simbolizuoja mums duotą misiją dainuoti, groti ir perduoti mūsų atmintį savo vaikams.
 • Traversées duoda pagarbą piligrimui, tam, kuris susirenkęs savo turtą, iškeliauja.

Kiya Tabassian & Ablaye Cissoko

Constantinople

Apie ansamblį

Constantinople yra muzikos ansamblis, pasirinkęs kelionę – neabejotinai geografinę, tačiau ir istorinę, kultūrinę bei vidinę - kaip savo kertinį akmenį. Inspiruotas senovinio miesto, nušviečiančio Rytus ir Vakarus, ,,Constantinople“ įkurtas ansamblio meno vadovo Kiyos Tabassian‘o, 1998-aisiais m., Monrealyje.

Nuo pat įkūrimo, ansamblis propaguoja naujų kompozicijų kūrimą, plačiai įtraukiant muzikinių tradicijų elementus iš viso pasaulio, piešiant eskizus nuo viduramžių rankraštynų iki šiuolaikinės estetikos, keliaujant nuo Viduržemio jūros regiono iki Rytietiškų tradicijų ir Naujojo Pasaulio barokinės muzikos. Paremtas tyrinėjančia ir kuriančia dvasia, ,,Constantinople‘‘ ansamblis sustiprina pajėgas pakviesdami kartu muzikuoti pripažintus tarptautinius atlikėjus, tokius kaip Marco Beasley, Françoise Atlan, Savina Yannatou ir Suzie Le Blanc; Mandingo griotas Ablaye Cissoko; Graikų ansamblis En Chordais, belgų duetas Belem ir Amerikiečių grupė The Klezmatics; Sarangi virtuozas Dhruba Ghosh, sirų klarnetistas ir kompozitorius Kinan Azmeh bei persų kamancheh meistras Kayhan Kalhor.

Reguliariai kviečiamas groti  tarptautiniuose festivaliuose ir prestižinėse koncertų salėse, tokiose kaip Salle Pleyel Paryžiuje, Berlyno filharmonijoje, ,,Fes‘‘ pasaulio sakralios muzikos festivalyje Maroke, Rencontres musicales de Conques Prancūzijoje, Aga Khan muziejuje Toronte, Verventino Festival Meksikoje, Festival de Carthage Tunise, Onassis Cultural Centre Atėnuose ir BOZAR Briuselyje, ,,Constantinople“ yra pripažintas tarp publikos, muzikos profesionalų ir kritikų.
Ansamblis turi 18 albumų, išleistų po Analekta, Atma, World Village, Buda Musique, MaCase ir Dreyer Gaido leidyklų vardų. Per paskutiniuosius penkiolika metų, ,,Constantinople“ sukūrė virš 50 kompozicijų ir apkeliavo daugiau nei 240 miestų, 53 valstybėse.

Kiya Tabassian
Ansamblio įkūrėjas, Kija Tabasianas - setar virtuozas ir pripažintas kompozitorius, su savo įkurtu ansambliu ,,Constantinople“ pasirodęs tarptautinėse pasaulio scenose. Kaip kompozitorius, atlikėjas ir improvizuotojas jis bendradarbiavo su Radio-Canada, tarptautiniu MediMuses projektu, Atlas ansambliu (Nyderlandai), Monrealio Simfoniniu Orkestru, Nouvel Ensemble Moderne ir European Broadcasting Union.

Tačiau Kiya yra aktyvus ne tik kaip muzikantas ir kompozitorius, bet ir kaip visuomenininkas, bendradarbiaujantis ir padedantis piešti muzikinės kultūros gyvavimo ir organizavimo gaires Conseil des arts de Montréal taryboje, vadovaudamas ir dalyvaudamas Taryboje Conseil des arts et des lettres du Québec organizacijoje bei įkurdamas Centre des musiciens du monde Monrealyje. Jo meniniai projektai ir kūryba daugybę metų yra palaikomi Meno organizacijų Kvebeke, Kanadoje.

Ablaye Cissoko
Kimintang Mahamadou Cissoko, dar žinomas kaip Ablaye Cissoko, yra dainininkas ir kora atlikėjas, kuris kryžmina Vakarų Afrikos tautos Mandinka tradicijas su šiuolaikine muzika. Ablaye yra vienas geriausių kora instrumento atlikėjų pasaulyje, bendradarbiaujantis kartu su jazz, world ir klasikinės muzikos artistais. Šiomis dienomis gyvenantis Sen – Luji mieste, Ablaye yra amžinas keliautojas, grojęs visame pasaulyje, kartu su tarptautiniais atlikėjais, tokiais kaip Randy Weston, François Jeanneau, Eric Bibb, Simon Goubert, Sophia Domancich, Majid Bekkas, Omar Pene, Emmanuel Bex, Habib Faye, François Verly, Volker Goetze, Eduardo Eguez ir daugybė kitų. Nuo 2012-ųjų, jis nuolatos muzikuoja kartu su ,,Constantinople“; Kartu, jie yra įrašė du albumus - ,,Itinerant Gardens“ (Ma Case 2015), ,, Traversées‘‘ (Ma Case 2019) ir sugrojo daugiau nei 100 koncertų 5 žemynuose.

pasaulio skamba

„CONSTANTINOPLE” koncertas yra  festivalio PASAULIS SKAMBA programos dalis, kurio metu gegužės-rugpjūčio mėnesiais mus aplankys 12 grupių iš 5 kontinentų.

Bilietai

bilietai

Rėmėjai

Bendradarbiaujame
Bendradarbiaujame
Mūsų žurnalai
Mūsų žurnalai
Visi rėmėjai