Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Ablaye Cissoko ir Volker Goetze – koros bei trimito galia

KONCERTAI

  • Lapkričio 10d. 19val. VDU Didžioji salė, Kaunas
  • Lapkričio 11d. 19val. Šv.Kotrynos bažnyčia, Vilnius

Neįprastas koros atlikėjo Ablaye Cissoko (Senegalas) ir trimitininko Volker Goetze (JAV) duetas – tai įtraukianti dvasinė kelionė, lydima laisvojo džiazo bei mandingų muzikos. Šių atlikėjų draugystės rezultatas – impresionistiniai muzikos kūriniai, pasižymintys ypatinga harmonija, kone paliesta aukščiausios malonės ir gailestingumo.

Nuo paties pirmojo susitikimo 2001 m. Senegalo griot tradicijų tęsėjas Ablaye Cissoko ir vokiečių kilmės niujorkietis džiazo trimitininkas Volker Goetze pradėjo kurti giedrą bei grakštų futuristinį garsų mišinį. Nepaisant didžiulių kultūrinių ir instrumentų skirtumų, duetas yra išties paveikus savo skleidžiama magija, stiprybe bei kilnumu. Raminančioje, meditacinėje, mąslioje dueto muzikoje kiekviena nata turi savo vertę ir svorį. Banguojantis, žaismingas trimitas šalia mandingų arfą ir liutnią primenančios koros (Vakarų Afrikos 21-os stygos instrumentas) kuria šviesų bei mistiškai erdvų įspūdį, o minkštas aksominis Ablaye Cissoko balsas suteikia šiam afroeuropietiškam džiazui intymumo ir laisvės tuo pat metu.

Ablaye Cissoko ir Volker Goetze kūrybos esmė – kurti iš širdies. Muzikantai, įsiklausydami vienas į kitą, su begaliniu pasitikėjimu keičiasi idėjomis ir kuria didį grožį. Duetas lyg šviežio oro gurkšnis apsupa universalios muzikos jėga, kilusia iš dvasinio Žemės centro – Afrikos. Tai nepaprastai šilta, daili muzika, padedanti nuraminti protą ir įkvėpianti prasmę. Tačiau atlikėjai kurdami taikią muziką nepamiršta atkreipti dėmesį į svarbias politines bei socialines Afrikos problemas.

Ablaye Cissoko ir Volker Goetze yra išleidę tris albumus: „Sira“ (2008 m.), „Amanké Dionti“ (2012 m.) bei „Djaliya“ (2014 m.). Įrašas „Sira“ 2009 m. sausį CMJ radijo topuose pateko tarp dešimties geriausių world muzikos kūrinių.
Ablaye Cissoko siekia išsaugoti tūkstantmečius menančias gimtąsias tradicijas bei turėti klestintį kultūros centrą, kuriame vaikai semtųsi savo protėvių perduotų žinių. Atlikėjo pasirodymus galima išvysti visame pasaulyje. Jis dalyvauja daugybėje projektų: kartu su Le Corda Ba tyrinėja skirtingus Senegalo muzikos aspektus, su ansambliu „Constantinople“ pasineria į persiškus ritmus, su „African Jazz Roots“ sėkmingai vienija vakarietišką džiazą bei Afrikos tradicijas, „Odisea Negra“ pasirodo kartu su „La Chimera“ orkestru bei turi solo programą „Griot Rouge“.

Volker Goetze yra trimitininkas, kompozitorius ir režisierius iš Niujorko. Jo darbai – tai tarpkultūrinis dialogas, apimantis kelias skirtingas disciplinas bei naujausias technologijas. Atlikėjo kompozicijos kyla iš folkloro, roko, džiazo, šiuolaikinės, klasikinės ir net baroko muzikos. Volker Goetze turėjo garbės pristatyti savo kūrybą „Carnegie Hall“, „Kennedy Center“, „Paris Jazz Festival“, „WDR Cologn“, „Gasteig Munich“, „Jazz-A-Vienne“, „World Festival of Sacred Music“, „Caixa Forum Madrid“, Miuncheno operos festivalyje. Aukštą meistriškumo lygį išlaikantis atlikėjas yra kviečiamas dalyvauti tokių išskirtinių vietų kaip „Apollo Theater“ ir „New York Foundation for the Arts“ veikloje.

Tyrinėdamas žodinį Vakarų Afrikos paveldą, jo įtaką džiazui bei Amerikos juodaodžių kultūrai, Volker Goetze pastatė debiutinį dokumentinį filmą „Griot“ (2011 m.). Jame pasakojama apie iš kartos į kartą perduodamus dvasinius ir muzikinius griot talentus bei vaidmenis: istorikų, pasakotojų, dainininkų, poetų, muzikantų, kartais maldininkų.  Juostoje šios kultūros pavyzdžiu pateikiamas talentingas, savo žodžiais žmones praturtinantis muzikantas Ablaye Cissoko. Filmas buvo iškilmingai pristatytas Kanadoje, vėliau JAV ir Europoje.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai