Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

ANA ALCAIDE Kelionė mitais ir legendomis (Ispanija)

Koncertai

  • Gruodžio 7 d. 19 val. Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius
  • Gruodžio 8 d. 19 val. Klubas “Ramybė”, Palanga
  • Gruodžio 9 d. 18 val. Kauno Kultūros Centras, Kaunas

Atlikėjai

  • Ana Alcaide: vokalas, nykelharpa, smuikas
  • Bill Cooley: Ūdas, kanklės, santūras, perkusija
  • Rainer Seiferth: gitarosAna Alcaide kūryba yra įkvėpta žydų sefardų klajonių ir jos gimtojo miesto, todėl dažnai vadinama „Toledo garso takeliu“, kurį išgirsti rekomenduojama visiems lankytojams. Iš senovės tradicijų kilusios, tačiau šiuolaikiškos Ana Alcaide kompozicijos puikiai suderina skirtingų kultūrų muzikinius stilius, atkeliavusius iš viduramžių Ispanijos ir Viduržemio jūros regiono. Nežemiška, viduramžių pojūtį kelianti muzika tarpais primena atlikėjas Enya, Björk, PJ Harvey, suomių folk grupę „Värttinä“.

2000 m. studijuodama biologiją Ana Alcaide Švedijoje sutiko savo meilę – nykelharpą – tradicinį švedų instrumentą, atsiradusį dar viduramžiais. Nykelharpa yra vienas įdomiausių ir sudėtingiausių Europos styginių instrumentų – jis yra didelės violos formos, turi ir griežiamąsias stygas, ir klaviatūrą. Sužavėta jo kompleksiškumo ir garso gylio Ana Alcaide pradėjo savarankiškai mokytis groti Toledo miesto gatvėse ir netrukus tapo nykelharpos pioniere Ispanijoje.

Ispanijos muzikantė ir kompozitorė Ana Alcaide savo naujausią kūrybą paskyrė legendų ir mitų apie moteris ir moteriškas būtybes iš įvairiausių pasaulio vietų tyrinėjimui. Moteriškumo esmė – gamtos tąsa, šviesa ir šešėlis, begalinė meilė ir neapykanta, švelnumas bei troškimai ir iš to išplaukianti magija. Ana Alcaide su savo atliekama svajinga nykelharpa instrumento muzika kviečia pasijusti legendų dalimi, priimti tamsiąją jų pusę ir suvokti tikrąją šviesos prasmę.

Savo muziką Ana Alcaide yra pristačiusi Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Maroke, Kanadoje, Bulgarijoje, Indonezijoje, Pietų Korėjoje, Uzbekistane, Argentinoje ir Urugvajuje, taip pat svarbiose Ispanijos vietose bei festivaliuose, tokiuose kaip „Getxo Folk“, „Folk Plasencia“, „Folk Segovia“, „Parapanda Folk y Festival de las dos Orillas“ ir kt. 2013 m. ji pelnė „Cope Regional“ prizą už meno populiarinimą gimtajame regione ir „Spanish National Radio“ buvo išrinkta atstovauti Ispaniją „European UER Festival“. 2017 m. „Scenic Arts Awards of Castilla la Mancha“ apdovanojimuose nugalėjo muzikos kategorijoje, nuo 2016 m. yra „Toledo World Music Festival“ meno vadovė.

Ana Alcaide – tai drąsi, moteriška ir natūrali kūryba, kuri skamba tarsi meditacinė garbinimo daina motinai žemei, tarsi kelionė po stebuklingą legendų kupiną ir moters – legendos atliekamą garsų pasaulį. Aukščiausios kokybės rinktinė muzika stebina savo išradingumu ir įvairumu, moderniu magiškojo pasaulio vaizdu. Mitų įkvėpta kūryba atspindi tai, kas mes esame: Ana Alcaide priverčia mus nusimesti visus laikinus sluoksnius ir atrasti bei suvokti tikrąjį aš, išgirsti galingą protėvių balsą, kuris aidi mumyse bei lydi savęs atradimo kelionėje.

www.anaalcaide.com

Bilietai nuo 15 eur.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai