Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Alsarah & The Nubatones (Sudanas/JAV)

Koncertai:

  • Liepos 22d. 19val. LRT Opus terasa Ryšių kiemelyje, Kaunas
  • Liepos 23d. 19val.  Piano.lt terasa, Vilnius

Alsarah - vokalas

Rami El Aasser - perkusija

Mawuena Kodjovi - bosinė giatara

Brandon Terzic - ud

Nahid Elgadi - pritariantis vokalas

Muzikos grupė „Alsarah&the Nubatones“ iš Bruklino, savo kūryboje efektingai apjungia senąsias Afrikos tradicijas su šviežiomis idėjomis, o kultūros studijas su gyvomis patirtimis, sukurdama unikalų žanrą – Rytų Afrikos retro–pop muziką. Neeiliniais gebėjimais apdovanota grupės lyderė dainininkė Alsarah yra vadinama naująją Nubijos pop ir Sudano retro muzikos princese. Jai scenoje talkina trys puikūs įvairių tautų muzikantai: perkusininkas Rami El Aasser, bosistas Mawuena Kodjovi ir ud instrumentu grojantis Brandon Terzic.

Alsarah yra Sudane gimusi dainininkė, dainų autorė ir etnomuzikologė. Ji nuo vaikystės patyrė, ką reiškia emigruoti ir gyventi skirtingose kultūrose. Pirmuosius aštuonerius savo gyvenimo metus Alsarah praleido Sudano sostinėje Chartume, vėliau jos šeima bėgdama nuo slogaus režimo persikėlė į Taizo miestą Jemene, o 1994 m. kilus pilietiniam karui, išsikraustė gyventi į JAV. Alsarah savo muzikinį kelią pradėjo būdama dvylikos metų.

Hadley mieste Masačusetse ji mokėsi scenos menų mokykloje „The Pioneer Valley Performing Arts Charter High School“, vėliau ketverius metus praleido „Wesleyan University“ studijuodama muziką, kur daugiausiai dėmesio  skyrė etnomuzikologijai.

Gyvendama Niujorko Bruklino rajone Alsarah pradėjo kurti išskirtinio stiliaus muziką, kurią pavadino Rytų Afrikos retro–pop žanro vardu. Čia ji prisidėjo prie įvairiausių projektų, tokių kaip „The Nilo Project“, kurio debiutinis albumas „Aswan“ radijo stočių tinklo „NPR“ geriausių albumų penketuke užėmė pirmąją vietą. Alsarah bendradarbiaudama su žymiu prancūzų prodiuseriu Débruit 2013 m. lapkritį įrašė albumą „Aljawal“ („Soundway Records“), o su savo naujausia grupe „Alsarah&the Nubatones“ 2014 m. kovą išleido debiutinį įrašą „Silt“ („Wonderwheel Recordings“).

Grupė „Alsarah&the Nubatones“ gimė iš daugybės pokalbių vykusių per bendras Alsarah ir Rami El Aasser vakarienes apie Nubijos „sugrįžimo dainas“, šiuolaikinius migracijos pavyzdžius bei Sudano ir Egipto kultūrų mainus. Kūrėjus suartino meilė turtingiems pentatoniniams garsams bei bendros migracijos patirtys. Galiausiai šie pokalbiai išsiplėtė tiek, kad į juos įsitraukė armėnų kilmės amerikietis Haig Manoukian, grojantis ud (styginis instrumentas paprastai naudojamas Artimųjų Rytų muzikoje), ir Prancūzijoje gimęs, tačiau iš Togo kilęs bosistas Mawuena Kodjovi. 

2014 m. „Alsarah&the Nubatones“ išleistas debiutinis albumas „Silt“ greitai sulaukė tarptautinio pripažinimo, atsidurdamas geriausių world muzikos albumų dešimtukuose, renkamuose įvairių radijo stočių ir tinklaraščių. Albumo singlas „Soukura“ (liet. „Per vėlu“) debiutavo „Spin“ muzikos žurnalo tinklaraštyje. Tų pačių metų spalio mėnesį pasirodė albumas „Silt Remixed“, kuriame „Alsarah&the Nubatones“ kūriniams remiksus kūrė Bodhi Sattva, Nickodemus, Djeff, Jeremy Sole, „Clap! Clap!“, Captain Planet, Chancha Via Circuito ir daugelis kitų kūrėjų. Šis albumas prestižinio žurnalo „Fact“ buvo išrinktas vienu iš geriausių 2014 metų remiksų albumų.

„Alsarah&the Nubatones“ kuriamas Rytų Afrikos retro–pop primena praeito amžiaus septinto – aštunto dešimtmečio Nubijos muziką, perteikiamą su Rytų instrumentuote, aukštomis vokalinėmis melodijomis ir pentatoninėmis kompozicijomis. „Silt“ albumo šaknys siekia Nubijos „sugrįžimo dainas“, kurios buvo pradėtos kurti po masinių šimtų tūkstančių žmonių, gyvenusių žemojoje Nubijoje, perkraustymų aštuntajame dešimtmetyje. Jie kilo Egipte pastačius Nilo potvyniams kontroliuoti skirtą „Aswan High Dam“ užtvanką, dėl kurios dalis Nubijos atsidūrė po vandeniu. Šiose dainose kalbama apie grįžimą į namus, namų grožį bei įkūnijamas nostalgiškas daugiau nebeegzistuojančios vietos ilgesys. „Alsarah&the Nubatones“ kūryba atspindi grupės narių muzikinius pažinimus migracijos akivaizdoje, o albumas „Silt“ tapo muzikos sinteze, apimančia aštuntojo dešimtmečio Nubiją kartu su arabų ir Šiaurės Afrikos įtakomis.

Nuo savo pirmoji pasirodymo, vykusio 2011 m. spalio mėnesį, „Alsarah&the Nubatones“ yra koncertavusi daugybėje  prestižinių vietų ir festivalių: „Chicago World Music Festival“ (JAV), „Celebrate Brooklyn Prospect Park“ (JAV), „Kennedy Center“ (JAV), „Lincoln Center“ (JAV), „Arab World Music Festival“ (Kanada), „Hayy Festival“ (Egiptas), „Transmusicales Musicales“ (Prancūzija), „Festival Centro“ (Kolumbija), „Ted X Soba“ (Sudanas) ir kitur. 2015 m. grupei nusimato ne mažiau perspektyvūs – vasarą jų laukia pasirodymai įvairiuose Europos festivaliuose, Egipte ir Kenijoje.

„Alsarah&the Nubatones“ – tai galingas balsas ir eklektiškas Šiaurės–Rytų Afrikos, arabų garsų bei tradicijų mišinys. Įtraukiančios, spalvingos bei atviros melodijos, gimusios iš meilės Nubijos ir Sudano muzikai ir nesumeluoto tikėjimo, peržengia visus kultūrinius ar kalbinius barjerus.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai