Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

American Songbirds Festival ( JAV )

Baigiamieji Europinio turo koncertai:

  • kovo 28d. 19val. Rusų dramos teatras, Vilnius
  • kovo 29d. 18val.  VDU Didžioji salė, Kaunas

Ashia & the Bison Rouge - violančelė, vokalas

Olga Kwiatek - smuikas

Rachelle Garniez - akordeonas, pianinas, vokalas

Tim Luntzel - bosinė gitara

Kyrie Kristmanson - gitara, vokalas, trimitas

Daisy Chapman - pianinas, vokalas

Sue Lord - smuikas

"American Songbirds festival"  tai muzikinė patirtis,  prisodrinta Šiaurės Amerikos tradicijomis, kurios papildomos kitų kontinentų muzikinėmis patirtimis. Dėl to prie šio projekto kiekvieną kartą prisijungia vis nauji svečiai. Tai atspindi daugiakultūrę Amerikos dvasią.

Projektą „American Songbirds“ sudaro keturios dainininkės ir tekstų autorės: Ashia iš Portlando, Rachelle Garniez iš Niujorko, Kyrie Kristmanson iš Otavos ir Daisy Chapman iš Bristolio, kurioms akomponuoja muzikantai. Merginos kuria tarsi be konkrečių muzikinių nuorodų – visos savaip ir su didžiule įtikinančia jėga.

Kiekviena „American Songbirds“ (liet. „Amerikos paukščiai giesmininkai“) projekto narė turi savitą stilių, kuriam akomponuojama įvairiausiais instrumentais: violončele, akordeonu, fortepijonu, klaviola ar gitara. Šios giesmininkės jausmingai skleisdamos įvairiausius garsus šnabždant, dūsaujant, urzgiant ar verkiant klausytojus vilioja į savo unikalius muzikinius pasaulius.

2014 m. išėjo pirmasis šio projekto albumas „American Songbirds“, o 2015 m. pradžioje pasirodys įrašas „Sing me a song” su geriausiais praeitais metais vykusio muzikinio turo momentais, ryškiais klasikiniais Hank Williams ir Dolly Parton kūriniais bei keletu naujausios grupės narės Daisy Chapman numerių. 2015 m. vykstančio muzikinio turo „Sing me a song“ metu „American Songbirds“ koncertus surengs Šveicarijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Slovėnijoje, Anglijoje, Olandijoje ir Lietuvoje.

Ashia & the Bison Rouge (JAV) pasirodo kartu su  Olga Kwiatek. Ashia groja violančele, o smuiku jai pritaria Olga Kwiatek. Išvaizdi atlikėja Ashia bene labiausiai žavi savo dainų universalumu bei sodriu garsų ir balsų pasauliu. Jos kūryboje juntamos klasikinės muzikos, pop ir punk žanrų įtakos. Unikalus Ashia balsas lengvai sklando nuo dramatiškų gelmių iki gerklinio alto ar dangiškai aukšto soprano. Savo klausytojus ji patraukia kabareto stiliaus prieskoniais, primadoniška lyrika, nostalgija ir žaismingu šansonu. Ashia priklauso atidžiai stebimų jaunesniųjų JAV talentų lygai, vertinamai dėl atlikėjų puoselėjamo klasikinių ir pop elementų derinio.

Rachelle Garniez (JAV) ir Tim LuntzelRachelle Garniez įvaldžiusi  akordeoną, fortepijoną bei klaviolą. Pasirodymuose kontrabosu/bosine gitara jai talkina Tim Luntzel.  Rachelle – tai laisva siela, pasižyminti savo romantišku, pompastišku bei dažnai labai juokingu pasirodymų stiliumi, melodingomis, lyriškomis, paslaptingomis dainomis, kuriose išnyksta riba tarp to, kas tragiška ir komiška.Ji yra grojusi su daugybe skirtingų roko, bliuzo, country, lotynų, klezmerio, džiazo ir „Tin Pan Alley“ klasikos žanrams priskiriamų grupių. Visa ši patirtis Rachelle atvedė prie nepakartojamo dainų pajautimo ir klajonių po įvairiausius žanrus. Atlikėja savo pačios studijoje „Real Cool Records“ (JAV) yra išleidusi penkis albumus, o 2009 m. singlą „My House of Peace“ įrašė Jack White studijoje „Third Man Records“.

Dainininkė Kyrie Kristmanson (Kanada) projekte „American Songbirds“ pasirodo grodama gitara ir trimitu. Nepaisant jauno amžiaus, ji yra pasiekusi brandžių muzikinių laimėjimų, Kyrie kurtas dainas Kanados muzikos ekspertai apibūdina kaip kažką neįprasto, gaivinančio ir patrauklaus. Jos dainoms didelę įtaką daro liaudies, viduramžių, pop muzika ir džiazas, tačiau savo kūryboje Kyrie peržengia visų šių kategorijų ribas.Jos įrašams būdingi santūrūs akustinės gitaros garsai, svirplių čirškimas, meistriškai skambantys perkusiniai elementai, dailaus prieskonio suteikia linksmas džiazo trimitas.

Daisy Chapman (Didžioji Britanija) ir Sue Lord
Daisy Chapman - fortepijonas, vokalas. Pasirodanti drauge su smuikininke Sue Lord. Daisy yra talentinga bei paklausi atlikėja, išsiskirianti įžvalgiais savo kūrybos dainų tekstais. Du jos albumus išleido garsus prodiuseris Ali Chant studijoje „Toybox Studios“ (joje įrašinėjo PJ Harvey, „Gruff Giant Sand“). Galingas dėmesį patraukiantis Daisy vokalas yra panaudotas John Parish filme, taip pat keliose televizijos laidose. Jos universalumas buvo pastebėtas Didžiosios Britanijos rokerių „Crippled Black Pheonix“, su kuriais dvejus metus kaip pianistė ir pritariančioji vokalistė keliavo po visą Europą bei lankėsi Kinijoje.
Ši daug gastroliuojanti atlikėja yra prisidėjusi prie žinomų artistų Howe Gelb, Karima Francis ir Jenn Bostic pasirodymų. Daisy išleido du studijinius albumus, vienas jų „The Green eyed“ (2009 m.) laimėjo „Inependent Music Award“ ir užtikrino vietą pirmaujančiuose Britanijos festivaliuose „Glastonbury“, „Wychwood“ bei „2000 Trees“.

„American Songbirds“  įtraukia savo muzikos sodrumu, intymumu, begaliniu autentiškumu ir dainomis paliečiančiomis klausytojų širdis. Šios nepakartojamos menininkės žada įvairiaspalvį vakarą, kuris it tikras festivalis susideda iš individualių pasirodymų ir fantastiško bendro finalo. „American Songbirds“ festivalio tipo pasirodymai laikraščio „Salzburger Nachrichten“ buvo įvardinti „velniškai gera idėja“.

Bilietai

 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai