Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Anthony Joseph – juodojo avangardo lyderis

Koncertai

  • Rugsėjo 27 d. 19 val. VDU didžioji salė, Kaunas
  • Rugsėjo 28 d. 19 val. klubas „Ramybė“, Palanga
  • Rugsėjo 29 d. 19 val. Vaidilos teatras, Vilnius

Atlikėjai

  • Anthony Joseph - vokalas
  • Andrew John – elektrinė gitara
  • David Olubitan - būgnai
  • Jason Yarde - saksofonai
  • Thibaut Remy - gitara
  • Richard Baker - perkusijaNedažnai į Lietuvą atvyksta Karibų muzikos atlikėjai – ypač iš tolimojo Trinidado. Todėl džiugiai sutinkame vienu talentingiausiu ir patraukliausiu šiuolaikinės muzikos kūrėju įvardinamą Anthony Joseph – žmogų avangardą, trykštantį Karibų dvasios įkvėptu kūrybiškumu tiek muzikoje, tiek literatūroje bei pristatantį unikalų kalipso žanrą.

Trinidadas yra didžiausia Trinidado ir Tobago valstybės sala, esanti Karibų jūros pietuose, netoli Venesuelos ir Grenados krantų. 1,252 mln. gyventojų turinčią salą atrado pats Kristupas Kolumbas ir pavadino Švenčiausiosios Trejybės garbei.

Trinidadas ir Tobagas ypatingas unikaliu muzikos stiliumi – čia XIX a. gimė afro-karibų žanras kalipso (angl. calypso), savo ritmais artimas Vakarų Afrikos ir prancūzų tradicijoms. Jis apima nuo Jamaikos ska, reggae, Dominikos, Barbadoso, Haičio tradicinio skambesio, soul, funk, Lotynų ritmų iki mažai mums žinomų aplinkinių salų melodijų. Stilius svarbų vaidmenį turėjo ne tik perteikdamas šalių istoriją, bet tapo ir pačios kalbos kūrėju, praturtinusiu Vest Indijos šnekamąjį žodyną. Jo pavadinimas kilęs iš žodžio kaiso, kuriuo Vakarų Afrikoje išreiškiamas susižavėjimas puikiu pasirodymu – tokį jums ir žada kalipso inspiruotas artistas Anthony Joseph.

Marlon James portrait of Anthony Joseph

Didžiojoje Britanijoje gyvenantis, tačiau iš Trinidado kilęs Anthony Joseph yra poetas, rašytojas, muzikantas ir dėstytojas, apdovanojimais bei stipendijomis įvertintas juodaodžių avangardo vedlys. Jo kūriniai ir performansai balansuoja tarp siurrealizmo, džiazo, Karibų kalbos bei muzikos ritmų, o norint jį pristatyti, kyla klausimas nuo ko pradėti – muzikos ar prozos, nes jis stiprus visur.

Muzikoje Anthony Joseph puoselėja Karibų šaknis: jo kuriami garsai žaidžia poliritmais, afrobeat, funk skambesiu, suliedami Kubos, Jamaikos, Trinidado, Haičio melodijas. Malonios ausiai muzikinės linijos bei žavi atlikėjo lyrika atkuria praeities, dabarties ir ateities atvaizdus, rezonuojančius su realiais įvykiais. O puikiai pamatuota, ritmiška, tekstūrinė žodžių tėkmė veda į paslaptingą dvasinę kelionę su lengvumu dvelkiančia Karibų atmosfera. Anthony Joseph piešiamas ritmo ir poezijos balansas priverčia judėti kūną bei skatina mąstyti, provokuodamas klausimus.

Anthony Joseph pasirodo drauge su grupe „The Spasm Band“, su kuria yra aplankęs Roterdamo „North Sea Jazz Festival“, Belforto „Les Eurockeennes“, Danijos „Roskilde“, Paryžiaus „Blue Note Jazz Festival“, Rabato „Jazz au Chellah Festival“. Savo muzikiniame kelyje  bendradarbiavo su tokiais kūrėjais kaip Archie Shepp, Joseph Bowie, Keziah Jones, Andy Narrell, David Rudder ir Meshell Ndgeocello.

Kritikų pripažinti albumai neatsiejamai susiję su jo rašytine kūryba – debiutinis Anthony Joseph įrašas „Leggo de Lion“ (2007 m.) įtraukė dainas iš romano „ The African Origins of UFOs“, „Bird Head Son“ (2009 m.) sutapo su trečiojo poezijos rinkinio pasirodymu, o „Rubber Orchestras“ (2011 m.) išėjo su to paties pavadinimo eilėraščių rinkiniu. Šiuo metu atlikėjas yra išleidęs septynis albumus.

Anthony Joseph yra keturių poezijos rinkinių, dviejų romanų autorius. 2005 m. „Arts Council of England“ bei „Renaissance One“ jį įtraukė į labiausiai prie šiuolaikinės britų literatūros prisidėjusių juodaodžių bei Azijos rašytojų 50-uką ir jau yra tituluojamas būsimuoju fantastikos klasiku. Be to, kūrėjas pelnė ir „Arts Council of England“ apdovanojimą bei AHRC stipendiją tam, kad užbaigtų disertaciją – fikcinę legendinio Trinidado muzikanto Lord Kitchener biografiją ir surengtų jos skaitymo turą po Didžiąją Britaniją bei Vokietiją.

Sunku atsakyti, kur stipriau skleidžiasi praeityje besiknaisiojančio postmodernisto, bebaimio maištautojo, įmantraus bei intriguojančio žodžio meistro Anthony Joseph siela – literatūroje, ar muzikinėse fantazijose. Tad šis koncertas – Karibų ritmais banguojanti šventė geros nuotaikos, muzikos ir literatūros mylėtojams.

BILIETAI:

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai