Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Antonio Rivas ( Kolumbija )

Koncertai:

  • Rugpjūčio 18d.  19val. VU Botanikos sodas, Vilnius
  • Rugpjūčio 19d. 19val. muzikos klubo „Combo“ terasa, Kaunas

Antonio RIVAS Quintet:

  • Antonio RIVAS :akordeonas, vokalas
  • Kent BISWELL : gitara
  • Nelson GOMEZ : kontrabosas
  • Jaime SALAZAR : guacharaca
  • Jim LOPEZ : timpanai

„GMGyvai“, reprezentuojanti world music žanrą Lietuvoje ir Kristupo vasaros festivalis, besivadovaujantis moto - „visi žanrai geri, išskyrus nuobodžius“, šią vasarą suvienijo jėgas tam, kad pristatytų charizmatiškąjį Antonio Rivas – Lotynų Amerikos kultūros puošmenos – cumbia ir vallenato muzikos žanrų puoselėtoją. Lietuvoje dar mažai žinoma cumbia, tačiau visame pasaulyje populiari ir konkuruojanti su mums gerai žinoma salsa, merengue, bachiata. Cumbia muzikos šaknys siekia kelių šimtmečių tradicijas, kurių ištakos susiformavo Vakarų Afrikoje. Kitapus vandenyno, šiauriniame Kolumbijos regione, cumbia atsirado ispanų kolonistų dėka. Čia, maišantis su vietos kultūra, formavosi savitas šios muzikos stilius. Šio žanro muzika neįsivaizduojama be sudėtingų ir charakteringų akordeono partijų, guacharaca (bambukinis grandiklis) ir caja (būgnas). 2006 m. Lotynų „Grammy“ apdovanojimuose išskirta atskira vallenato ir cumbia muzikos nominacijų kategorijas.

Šiuos žanrus pristatys visame pasaulyje pripažintas charizmatiškasis cumbia meistras iš Kolumbijos – Antonio Rivas. Šis atlikėjas Lietuvoje lankysis ne pirmą kartą, 2011m. jis buvo pakviestas dalyvauti „Kino pavasario“  organizuojamose Lotynų Amerikos dienose, kuriose po kelių dainų visa salė šoko ir tapo aišku, kad šis atlikėjas dar sugrįš į mūsų šalį.

Antonio Rivas muzika yra pripažįstama visame pasaulyje: jis yra kviečiamas dalyvauti įvairių šalių muzikiniuose renginiuose, festivaliuose (WOMEX, WOMAD ir kt.), savo pirmojo Europinio turo metu (1996 m.) buvo pakviestas pasirodyti oficialiame 50-ojo UNESCO jubiliejaus priėmime, vykusiame Paryžiaus rotušėje. Atlikėjas yra išleidęs keturis albumus: „La Perla de Arseguel” (1991 m.), „El Jardinero Colombiano” (1995 m.), „Despierta Corazon” (1997 m.), „Vaya Con Dios Arivas Productions” (2011 m.); kartu su „Gipsy Kings“ išleido albumą „Pasajero“.

Kristupo vasaros festivalis – tai didžiausias ir vienas įspūdingiausių vasaros muzikos festivalių Lietuvoje, trunkantis net du vasaros mėnesius (liepą – rugpjūtį). Jų metu klausytojams pristatoma per 50 originalių renginių, vykstančių skirtingose Vilniaus erdvėse ir Lietuvos regionuose. Gimęs iš europinės kultūrinės patirties (iki pat 1995 m. šalyje vyravo griežtas nusistatymas, jog sostinėje vasaros metu negali vykti joks kultūrinis gyvenimas, kai tuo tapu Vakarų Europos didmiesčių patirtis rodė visai ką kita), Kristupo vasaros festivalis stengiasi ją išlaikyti nuo pat pirmųjų gyvavimo dienų, kviesdamas iškiliausius, tarptautinį pripažinimą pelniusius muzikus bei pristatydamas naujausias Europos muzikos tendencijas.
Natūraliai išaugęs į didelį tarptautinį renginį, kurio programa skiriama plačiai įvairios socialinės patirties ir amžiaus klausytojų auditorijai, festivalis nuolatos grynino savo struktūrą, kurios dabartiniu principu galima įvardinti „festivaliai festivalyje“.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai