Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Bani Hill Band ir Dani Lança. Tbilisis - Barselona

Calendar Icon Liepos 18 d. | Obuolių sala, Molėtų r.

bilietai


Calendar Icon Liepos 23 d. 19 val. | Kirtimų kultūros centras, Vilnius

Vietos stovimos, tačiau norintiems atsisėsti turėsime kėdžių

bilietai


Calendar Icon Liepos 25 d. 19 val. | Žemaičių dailės muziejus, Plungė

bilietai


Sakartvelo ir viso Kaukazo žvaigždės Bani Hill Band šią liepą grįžta į Lietuvą su teigiama energija ir naujais kūriniais. Jauni, entuziastingi ir muzikaliai nepriekaištingi Bani – tikras delikatesas jūsų ausims ir akims - pakartoti tikrai verta.

Septyni „Bani Hill Band“ vyrai stulbinančiais vokalais, tobula instrumentika ir originaliomis aranžuotėmis stipriai prikausto dėmesį. Drauge jie atlieka muziką ir dainas iš įvairiausių tėvynės kampelių bei kitų Kaukazo tautų muziką, savyje apjungdami ištisą Kaukazo kultūrą.

Kiekvienas grupės narys išsiskiria savais sugebėjimais - klavišininkas Besik yra vienas geriausių operos bosų balsų visame Sakartvele, o akordeonistas Beso savo instrumentą sumeistravo pats – kiekvienais metais jis pagamina po kartvelietišką akordeoną. Pagrindinis grupės solistas Mate užburia ne tik savo balsu, bet ir nuostabia šypsena. Pilnas Bani Hill Band skambesys kuriamas kartvelų simboliu – trijų stygų panduriu, kartvelų akordeonu, rėminiu būgnu ir šiuolaikinės jėgos suteikiančiais klavišiniais, bosine gitara bei būgnais. Tradicinis panduris – gyvas paveldas, be kurio neįsivaizduojamos šalies tradicijos. Plačiai paplitęs visame Sakartvele, tradicičkai grojamas tiek moterų, tiek vyrų, panduris visada buvo teigiamų emocijų simbolis, be kurio neapsieina jokia šventė, o jei šeimą ištikdavo nelaimė, panduris būdavo slepiamas.

Įprasta, kad lietuvių bei kartvelų žmonės vieni kitus sutinka kaip gerus draugus. Taip pat ir muzikoje – šiltas kartvelų temperamentas mus žavi, pakylėja ir kviečia susiburti. Bani Hill Band labai mėgstami ir sėkmingai pasirodė didžiosiose scenose P. Korėjoje, Indijoje, Austrijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Suomijoje, Izraelyje, Kazachstane, Čekijoje, Turkijoje, Ukrainoje, o į Lietuvą 2024 m. atvyksta jau penktąkart, iš kur vyks koncertuoti į „Viljandi“ festivalį Estijoje.

Bani Hill Band apšildys DANI LANÇA (Portugalija/Ispanija)

Barselonoje gyvenantis portugalų menininkas Dani Lança pastaruosius 25 metus aktyviai dalyvavo šio emblematinio miesto gatvės ir pogrindžio muzikos judėjime. Tiesioginis Manu Chao rumbos stiliaus atstovas ir jo bendrakeleivis jau daugiau nei dešimtmetį, 2024 m. Dani pristato savo naują originalių dainų rinkinį kastiliečių (ispanų), portugalų ir anglų kalbomis solo formatu. Girdėsime kūrinius atspindinčius daugiakultūrę Katalonijos metropolio įvairovę ir energiją. Tai bus dinamiškas pasirodymas, sukurtas judėti ir šokti pagal Barselonos rumbos, afro ir lotynų ritmus ir melodijas. Solo koncertas su gitara, balsu ir sempleriu, įkvėptas Barselonos žmonių ir jų istorijų.

Dani Lança yra nepriklausomai išleidęs aštuonis albumus, dalijosi scena su tarptautiniu mastu pripažintais atlikėjais, tarp jų Alpha Blondie, Caetano Veloso, Gilberto Gil ir kt.

 

 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai