Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Barcelona Gipsy Balkan Orchestra ( Spain)

KONCERTAI

  • Gegužės 24d. 19 val. COMBO terasa prie upės, Kaunas
  • Gegužės 25d. 18.30 val. Technikos bibliotekos kiemas, Vilnius ( Šv.Ignoto g.6)
  • Gegužės 27d. 20 val. klubas "Ramybė", Palanga ( bilietus platina bilietai.lt )

ATLIKĖJAI

  • Sandra Sangiao - vokalas (Ispanija)
  • Mattia Schirosa - akordeonas (Italija)
  • Ivan Kovacevic - kontrabosas (Serbija)
  • Julien Chanal - gitara (Prancūzija)
  • Stelios Togias - mušamieji (Graikija)
  • Joaquín Gil - klarnetas (Ispanija)

Esi Bregovičiaus ir Kusturicos gerbėjas? O gal domiesi balkanų muzika? O gal mėgsti emocionalius romansus ir nostalgišką klezmerų muziką? Bent į vieną iš šių klausimų atsakei tap? Tuomet tarptautinė world muzikos grupė „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ iš Ispanijos, moderniai interpretuojanti tradicinę balkanų, romų ir Rytų Europos žydų muziką sudomins ir tave!
Sparčiai pasaulyje populiarėjantis ir festivalių organizatorių graibstomas kolektyvas surengs koncertus ir Lietuvoje.

Šiuolaikinis, unikalus ir ypatingas „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ ( iki 2015m. kolektyvo pavadinimas buvo „Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra“)  skambesys kyla iš skirtingų kultūrų skonių derinio: nenuilstančio ir aistringo klezmerio, romų tradicijų bei ritmų, energingos balkanų muzikos. Grupės atliekama balkanų muzika peržengia regiono geografines ribas ir puoselėja visų tradicijų, kurios tik kaidaise egzistavo šiose žemėse, turtus: aškenazių, žydų, sefardų, romų, osmanų, arabų ir kitų.

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ grupės nariams įtakos turėjo daugybė meninių ir muzikinių krypčių. Todėl Barselonos scenoje susiformavusi grupė savo repertuare turi pačių įvairiausių dainų – nuo tradicinių Lotynų Amerikos iki Artimųjų Rytų, katalonų, italų, graikų, rusų – bei energingų flamenko, romų džiazo bei rokabilio garsais turtingų kūrinių.

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ sudaro Sandra Sangiao (vokalas, Ispanija), Mattia Schirosa (akordeonas, Italija), Ivan Kovacevic (kontrabosas, Serbija), Julien Chanal (gitara, Prancūzija), Stelios Togias (mušamieji, Graikija), Joaquín Gil (klarnetas, Ispanija). Visus šiuos atlikėjus subūrė jau legenda tapęs improvizuotas vienuolikos kūrėjų pasigrojimas 2012 m. pavasarį Barselonoje, apjungęs grupės mėgstamus muzikinius stilius. Grupės nariai visuomet išsiskyrė savo smalsumu, aistra ir originalumu, interpretuojant balkanų muziką, bei moderniu požiūriu.
„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ atspindi Barselonos romų klezmerių orkestrų evoliuciją. Grupė per trejus savo veiklos metus spėjo tapti Barselonos etninės muzikos scenos etalonu ir per labai trumpą laiką sulaukė plataus tarptautinio pripažinimo.

Kolektyvas jau spėjo pasirodyti įvairiausiuose koncertuose ir europiniuose turuose daugiau nei dvidešimtyje šalių.
2012 m. išleistas sėkmingas debiutinis „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ albumas „Imbarca“ padėjo suburti solidų nuolatinių koncertų lankytojų ir gerbėjų būrį, o jų daina „Djelem Djelem“ „YouTube“ sulaukė daugiau nei 2 200 000 peržiūrų. Albumas „Imbarca“ buvo transliuojamas „La Vanguardia TV“ eteryje, „Deutschland Radio Kultur“, aptariamas laikraštyje „La Stampa“ ir žurnale „Mondo Sonoro“, o daina „Hasta Siempre, comandante“ atvėrė „Cadena Ser“ radijo šou „Hoy por Hoy“ duris.

Antrasis albumas „Balkan Reunion“ (2015 m.) atspindi įvairių turų metų užgimusią muzikantų draugystę. Pasirodymo legendinėje Barselonos „Apollo“ salėje dėka grupė gavo šansą įrašinėti su Makedonijos saksofono karaliumi Ferus Mustafov, grojančiu rytietišką romų muziką, Vlado Kreslin, žinomu dėl savo bendradarbiavimo su „REM“, ir Turkijos dainininke Nihan Devecioglu.

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ yra tarsi didelė klajoklių muzikantų šeima, kurios neatsiejama dalis ir išskirtinumas – įtakų įvairovė. Energijos bei jausmingumo kupini meniški pasirodymai yra verti šou, pritraukiančio visų kartų tradicinės ir populiariosios muzikos gerbėjus, vardo. Nestandartiniai „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ sprendimai – tai  autentiškumo ir tikrų muzikos legendų kuriamos magijos paieškos.

BILIETAI

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai