Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Big Daddy Wilson (JAV) ir Ripoff Raskolnikov (Austrija)

Koncertai:

  • Gruodžio 19 d. 19 val. klubas NAUTILUS, Kaunas, Savanoriu pr. 124.
  • Gruodžio 20 d. 17 val. klubas Ramybė, Palanga


Grupė:

  • Big Dady Wilson - vokalas, gitara, tablos
  • Ripoff Raskolnv - vokalas, gitara
  • Jochen Bens - gitara

 

Internete:

B.D. Wilson homepage: http://www.bigdaddywilsonb.de/
B.D. Wilson MySpace: http://www.myspace.com/bigdaddywilsonblues
R. Raskolnikov homepage: http://www.ripoffraskolnikov.com/
R. Raskolnikov MySpace: http://www.myspace.com/ripoffraskolnikovY

Big Daddy Wilson gimė ir užaugo mažame fermerių miestelyje šiaurės Karolinoje. Gyvendamas pačioje pietų širdyje, Wilson augo klausydamasis gospelo ir kantri muzikos, kurią transliavo vietinis radijas. Jam didelę įtaką padarė pusbrolis Jimmy Blount. Jis buvo būgnininkas ir bosistas, taigi būgnai ir bosinė gitara tapo pirmąja Wilson meile. Būdamas labai drovus jis atrado būdą, kaip išreikšti save. Paauglystėje jam dižiulę įtaką padarė septyniasdešimtųjų funk ir soul muzika.

Wilson užaugo su mama ir senele. Jos kiekvieną dieną eidavo į bažnyčią. Berniukui ir jo dviem seserim bažnyčia buvo privaloma. Gospelo giedojimas buvo įprastas kasdieninis dalykas. Bliuzas buvo kažkas visai naujo. Bliuzo jis neklausydavo.
Būdamas 16 Wilson baigė mokyklą ir paliko namus. Vėliau jis įstojo į Amerikos kariuomenę. Kai Wilson pirmą kartą išgirdo bliuzo koncertą, jam buvo 30. “Tą naktį suradau tai ko labai ieškojau”, sako Wilson. Pavadinti Wilson bliuzmenu būtų per menka. Jis dar ir folk, funk ir soulmenas, kuris labai myli bliuzą. Ieškodamas būdų, kaip integruoti funką, soulą ir gospelą į bliuzą ir kartais net truputį kantri muzikos, Willson pradėjo groti su labai įvairiomis grupėmis ir skirtingais formatais. Dėka jo unikalaus vokalo stiliaus, jis skamba kaip nei vienas kitas dainininkas ar muzikantas. “Tu gali daug ko išmokti iš įvairių muzikantų, bet bliuze svarbiausias dalykas yra tai ką tu jauti. Kalbu ne apie šou ar kokį tai stilių. Bliuzas yra jausmas. Noriu, kad žmonės jaustų mane. Noriu paimti juos už rankos ir parsivesti namo į purvinas šiaurės Karolinos gatves”, sako muzikantas.

Ripoff Raskolnikov - dainius iš praeities. Gatvės muzikantas. 20-ojo amžiaus keliaujantis trubadūras. Jo talentas yra lyginamas su Joe Cocker ir Tom Waits. Kaip asmenybė jis primena Woody Guthrie, pasakojančio bliuzo pradininką (talking blues). Jis panašiai kaip Bob Dylan prasimušė gyvenime. Ripoff labai panašus į personažą iš baladžių. Jis gali nugalėti bet kokius sunkumus, kad turėtų galimybę daryti tai, kas jam patinka. Šia prasme jis vienas iš nedaugelio žinomų muzikantų, kuris yra laisvas.
Daugiau apie Ripoff Raskolnikov paskaityti galite čia
Šių metų balandį Big Daddy Wilson išleido naują albumą, pavadintą “Love is the Key”.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai