Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

"Chirgilchin" ( Tuvos respublika )

Koncertai:

  • Lapkričio 19 d., 19 val., Šv. Kotrynos Bažnyčia (Vilniaus g. 30, Vilnius)
  • Lapkričio 20 d., 17 val., loftas „Gargaras“ (Raudondvario pl. 101, Kaunas)

Grupė:

  • Aidysmaa KOSHKENDEY: vokalas / perkusija
  • Igor KOSHKENDEY: vokalas / kargyraa / sygyt / igil / doshpoulour / bayan
  • Mongoun-ool ONDAR: vokalas / kargyraa / sygyt / igil / doshpoulour / temir khomus
  • Aldar TAMDYN: vokalas / kargyraa / sygyt / igil / byzaanchy

„GM gyvai” Lietuvos klausytojams dovanoja unikalią progą prisiliesti prie Tuvos, paslaptingo Rusijos krašto į šiaurę nuo Mongolijos, kultūros ir pristato be galo įdomią bei plačiai pripažintą grupę „Chirgilchin“.
Atlikėjai, kurios pavadinimas tuvių kalba reiškia „Juodoji arbata“ arba „Arbata be pieno“, mūsų publikos simpatijas bandys užkariauti tradiciniu gerkliniu tuvių dainavimu, paprastai laikomu tik vyriškosios lyties privilegija. Šis atlikimas pasižymi tuo, jog dainuojama varijuojant skirtingais garsais, išgaunamais vokalą maišant su iš plaučių atkeliaujančiu oru bei lūpomis formuojant melodiją.

„Chirgilchin“ išsiskiria itin retu reiškiniu – specifinius vokalo sugebėjimus kartu su trimis atlikėjais vyrais demonstruoja ir dailiosios lyties atstovė Aidasmaa Koshkendey. Likę grupės nariai gali pasigirti nemažais laimėjimais: vienas geriausių gerklinio dainavimo atlikėjų Igor Koshkendey, įvaldęs net šešis specifinio dainavimo stilius, savo kolekcijoje turi visą eilę aukščiausių tarptautinių varžybų apdovanojimų; Mongoun-ool Ondar, legendinio dainininko Oleg Kuular mokinys, įvaldytų dainavimo stilių gausa nenusileidžia grupės draugui, o tarptautinį gerklinio dainavimo konkursą laimėjo būdamas vos šešiolikos – dar 1992-aisiais; Aldar Tamdyn, vadovaujantis „Nacionaliniam Tuvos tradicinių instrumentų orkestrui“, ne tik virtuoziškai valdo muzikos instrumentus, bet ir pats juos gamina – jo rankose gimė visa „Chirgilchin“ „amunicija“.
Su niekuo nesumaišomas gerklinis dainavimas, palydimas retam lietuviui pažįstamų tradicinių instrumentų, mūsų šalyje gyvai skambės jau antrąjį kartą – praėjusiais metais čia didžiulo klausytojų susidomėjimo ir ovacijų sulaukusius koncertus surengė populiarieji „Huun Huur Tu“.
Patys tradicinio tuvių gerklinio dainavimo atstovai įsitikinę – jų muzika nenusakoma žodžiais, ją tiesiog reikia išgirsti. Kviečiame kartu su „Chirgilchin“ bent trumpam mintimis nukeliauti į mistiškąją Tuvą ir pasimėgauti naujais potyriais!

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai