Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Chiwoniso ( Zimbabvė )

Koncertai:

  • Gegužės 19 d., 20 val., kultūros namai „Ramybė“ (Vytauto g. 35, Palanga)
  • Gegužės 20 d., 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30, Vilnius)
  • Gegužės 22 d., 19 val., Kauno valstybinė Filharmonija (L. Sapiegos g. 5, Kaunas)

Grupė:

  • Chiwoniso MARAIRE: vokalas/mbira
  • Blessing MUBAIWA: vokalas/perkusija
  • Jacob MAFULENI: vokalas/mbira/perkusija

Lietuvoje pirmą kartą koncertuos viena garsiausių Juodosios Afrikos atlikėjų, įvairių tarptautinių apdovanojimų laimėtoja Chiwoniso Maraire iš Zimbabvės. Tarptautinio pripažinimo atlikėja sulaukė išleidusi pirmąjį solinį albumą „Ancient voices“, kuris pelnė jai prestižinį „Radio France International“ metų debiutantės apdovanojimą. Chiwoniso koncertuos Vilniuje ir Kaune kultūros festivalio „Afrikos dienos“ metu.

„Afrikos dienose“ gyventojai turės išskirtinę galimybę išgirsti tikrą Zimbabvės žvaigždę čia, Lietuvoje. Chiwoniso dainos nepalieka abejingų, nes tai ne tik muzika, bet ir atlikėjos tribūna kalbėti apie supantį pasaulį, teisingumą, laisvę, – sako specialiai festivaliui atlikėją pakvietęs koncertų organizatorius Žilvinas Švarplys, VšĮ „Gera muzika gyvai“ steigėjas. – Beje, atlikėja tikrai turi, ką pasakyti, nes daugelį metų pragyveno Zimbabvės sostinėje Hararėje ir pasaulio žiniasklaidoje plačiai nušviečiamą politinį ir ekonominį nestabilumą pažino iš labai arti.“
Atlikėjos iš Zimbabvės muzikai įtakos turėjo ne vienas muzikinis žanras – nuo soul ir ritmenbliuzo iki regio bei roko muzikos. Visgi didžiausias Chiwoniso išskirtinumas yra tobulai įvaldyto afrikietiško instrumento mbiros, dar vadinamo nykščių fortepijonu, melodijos. Mbira – tai nacionalinis Zimbabvės instrumentas, neatsiejamas atskirų genčių ir visos tautos švenčių atributas. Instrumentą sudaro prie medinio pagrindo pritvirtintos metalinės plokštelės; spaudžiant šias plokšteles nykščiais išgaunamos dėmesį prikaustančios vientisos melodijos. Beje, Zimbabvėje mbira neįprasta groti moteriai – dažniausiai groja vyrai.


Pati muzikantė save vadina visuomenės veidrodžiu, nebijo paliesti skaudžių socialinių temų. „Jei kas nors prieina prie manęs gatvėje ir prašo pinigų, aš dainuosiu apie tai. Jei žmonės emigruoja dėl sunkios ekonominės situacijos, aš dainuosiu apie tai. Jei policija naudoja jėgą be priežasties prieš civilius, aš dainuosiu apie tai,“ – teigia dainininkė.
Atlikėja yra išleidusi keturis albumus, iš kurių naujausias solinis darbas „Rebel Woman“ (2008 m.) yra specialiai skirtas tarptautinei auditorijai. Jame Chiwoniso apdainuoja moterų situaciją Zimbabvės Nepriklausomybės karo metu. Chiwoniso dainuoja anglų ir vietinėmis kalbomis. Moteris neapsiriboja vien dainų kūryba ir dainavimu – ji jau dešimtmetį kuria garso takelius afrikietiškiems filmams.
Chiwoniso koncertai, kuriuos pristato koncertų organizatorius VšĮ „Gera muzika gyvai“, yra festivalio „Afrikos dienos 2012“ programos dalis.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai