Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Chris Harper & The Sharade Band (Šveicarija, Italija)

Koncertai:

  • Rugsėjo 26 d. 20 val. Kaune, LPC "OAZĖ", "SIN" klube, Baltų pr.18
  • Rugsėjo 27 d. 19 val. Palangoje, Kultūros centre „Ramybė“, Vytauto g. 35


Chris Harper pirmą kartą įsimylėjo labai ankstyvame amžiuje, kai jam buvo dvylika. Meilės objektas buvo jausmingi Sonny Boy Williamson muzikos garsai. Jis nubėgo prie vietinės muzikos prekių parduotuvės, kad susitiktų savo įkvėpėją. Nuo tada Chris Harper pasišventė savo viso gyvenimo meilei - lūpinei armonikėlei.

Gimtojoje Šveicarijoje muzikantas toliau gilinosi į bliuzo garsus, esmę ir jausmą. Nuo roko ir soulo iki diksilando ir svaiginančio Muddy Waters ir Junior Wells susigrojimo.Chris grojo su bet kokia pasitaikiusia grupe. Vieną dieną į jo pasaulį atėjo bliuzas Aaron Burton garsaus Čikagos bliuzmeno ir bosisto asmenyje. Aaron Burton suteikė jam pirmą galimybę pajusti kaip grojama su profesionalais. Tai uždegė ugnį jo širdyje, kuri veržėsi į Čikagą. Čia muzikantas jautė bliuzą visur – žemėje ir ore. Buddy Guy, Willie Kent, Billy Branch, Melvin Taylor ir Sugar Blue - Chris grojo su dauguma iš jų. Su Sugar Blue tapo draugais. Sugar Blue perdavė jam tai, ką buvo išmokęs apie lūpinę armonikėlę ir bliuzą. Chris išvyko iš Čikagos su muzika širdyje ir svajonėmis, kad atėjo laikas sukurti muzikuojančią grupę ir išleisti debiutinę kompaktinę plokštelę. Ciuriche Chris Harper sutiko Italų grupę “The Sharade Band”. Su šia muzikantų grupe Chris įgyvendino savo svajonę – išleido pirmą kompaktinę plokštelę “Blues Is My Life” (Bliuzas yra mano gyvenimas), kurios įrašuose dalyvavo Billy Branch ir Chico Banks. “Blues Is My Life” – tai ne tik tradicinis bliuzas, joje daug Chris Harper originalių dainų, funky, dziazo, ritmenbliuzo elementų.


Chris Harper mėgsta įvairias bliuzo formas - tradicinį, maišytą su funky, džiazo, roko ar lotynų muzikos elementais. Taipogi šį muzikantą galima sutikti įvairiose grupėse. Be Sharade Band, dažniausiai groja su Larry's Blues Band grupe. Tai unikalus bliuzo muzikantas, virtuoziškai valdantis lūpinę armonikėlę
Į Lietuvą kartu su Chris Harper atvyksta bliuzo dainininkas - Jesse James King. Šis atlikėjas pradėjo muzikinę karjerą būdamas 16, kai jam pasiūlė prisijungti prie The Deltons jų turo JAV metu, koncertuojant Tinai Turner, Bo Diddeley, US Bond. Po dviejų metų jis išvyko į Paryžių su Rocky Roberts ir Airedales. Tai buvo soul grupė tapusi nepaprastai populiaria Prancūzijoje ir Italijoje, net kartą užkopusi į pirmą vietą populiariausių įrašų sąrašuose. Jų pasirodymai būdavo su įspūdingais numeriais panašiai kaip Rolling Stones, Jimmy Hendrix, Gene Vincent etc. Jesse ten patiko viskas, bet ne taip labai, kaip jam patiko dainuoti bliuzą ir groti Hammond vargonais. Tai suteikė jam galimybę parašyti ir atlikti savitus kūrinius. Nuo tada muzikantas grojo didžiausiuose bliuzo renginiuose visame pasaulyje. Gyvo garso koncertuose Jesse galingas balsas ir jausminga Hammond vargonų muzika sukuria tikrą magiją , kai tik jis pasirodo ant scenos.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai