Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

BIG DADDY WILSON – Intelektualus bliuzas ( JAV / Vokietija )

Koncertai

  • Balandžio 26 d. 19 val. Šokio teatras, Vilnius
  • Balandžio 27 d. 19 val. Klubas „Ramybė“, Palanga
  • Balandžio 28 d. 18 val. Kauno Kultūros Centras, Kaunas

Atlikėjai

  • Big Daddy Wilson: vokalas
  • Paolo Legramandi: bosinė gitara, vokalai
  • Cesare Nolli: gitara, vokalai
  • Nik Taccori: būgnai, vokalai Bliuzas neabejotinai asocijuojasi su JAV, jo ištakos kildinamos Amerikos pietuose Misisipės upės deltoje. Čia XIX a. septintajame dešimtyje pasigirdo pirmosios jo užuomazgos ir jau pirmajame bei ypač antrajame XX a. dešimtmečiuose bliuzas sėkmingai įsiveržė į pasaulio kultūrą. Amerikiečiai į Europą atvežė daugybę nuostabaus bliuzo. Tačiau gyvenimas kartais krečia įstabius pokštus – pasitaiko, kad tikri amerikiečiai apie bliuzą sužino tik už Atlanto. Taip buvo į Lietuvą atvykstančiam bliuzo atlikėjui Big Dady Wilson! Kone fenomenalu, jog juodaodis, gimęs Šiaurės Karolinoje, atrado bliuzą Vokietijoje. Tačiau šio atlikėjo bliuzas toks švelnus ir gilus, kuriuo neįmanoma suabejoti.

Big Daddy Wilson gimė ir augo mažame skurdžiame fermerių miestelyje Edentone Šiaurės Karolinoje (JAV). Būsimąjį muzikantą ir jo seses užaugino mama su senele, kurios kiekvieną sekmadienį eidavo į bažnyčią bei skatino giedoti gospelą. Big Daddy Wilson dažnai tą darė, tačiau būdamas labai drovus apie sceną negalvojo ir brendo klausydamasis vietinio radijo transliuojamos gospelo bei kantri muzikos.

Didelę įtaką Big Daddy Wilson padarė pusbrolis Jimmy Blount – būgnininkas ir bosistas, todėl šie instrumentai tapo pirmąja atlikėjo meile bei būdu išreikšti save. Paauglystėje jam didžiulę įtaką darė septyniasdešimtųjų fanko ir soulo muzika.

Šešiolikos Big Daddy Wilson baigė mokyklą ir, kadangi mažame miestelyje nebuvo darbo, įstojo į Amerikos kariuomenę, kuri paskyrė tarnauti Vokietijoje. Čia po poros metų sutiko savo būsimąją žmoną, įkvėpusią likti šalyje bei parašyti pirmąjį eilėraštį. Ir tik tada, būdamas per trisdešimties, Big Daddy Wilson pirmą kartą išgirdo bliuzą tuoj pat suprasdamas, jog surado tai, ko labai ilgai ieškojo! Netrukus pradėjo kurti melodijas, lipti į visos Vokietijos bliuzo scenas, maloniai stebindamas savo šiltu ir giliu vokalu, grojo su grupėmis, duetu, ėmė leisti albumus ir tapo nauju žmogumi – muzika padėjo atsikratyti perdėto drovumo ir ilgai kankinusio namų ilgesio.

Dabar Big Daddy Wilson kūryboje jungia bliuzą, gospelą, roots, soulą, fanką ir regį, dovanodamas nepriekaištingos formos muziką, kurios norisi vis daugiau klausytis. Įtraukdamas savo mėgiamus instrumentus kongus, cajon ir kitus perkusinius atlikėjas kuria darnų žanrų mišinį, kurį galima vadinti world muzikos vardu. Daugelis jo dainų yra minorinės ir lėtesnės, tačiau labai tikros – leidžiančios klausytojui atlikėją pajusti lyg save patį.

Unikalaus vokalo stiliaus dėka Big Daddy Wilson skamba kitaip nei bet kuris kitas atlikėjas. Jo tvirtas bei tuo pat metu glotnus balsas yra klasikinis, gaivinantis, autentiškas ir labai magiškas. Tai šilkinis balsas turintis galią gydyti. Visuomet žavia šypsena pasipuošęs, jausmingas atlikėjas klausytojams kelia maloniausius šiurpuliukus.

Būdamas talentingas kompozitorius Big Daddy Wilson kuria užjaučiančias, dvasingas ir nuoširdžias dainas, temose atskleisdamas autobiografinius aspektus, meilę žmonai, juodaodžių likimą. Jis gali skambėti tiek avangardiškai ir triukšmingai, tiek sentimentaliai ir intymiai – ypač kuomet pasirodo trio su akustine gitara, lūpine armonikėle, mušamaisiais bei savo nuostabiu vokalu.

Ieškodamas būdų kaip integruoti fanką, soulą, gospelą ir kantri muziką į bliuzą, Big Daddy Wilson grojo su labai įvairiomis grupėmis ir skirtingais formatais, kartais primindamas Taj Mahal ar Keb’Mo’. Jis yra drauge dirbęs ir daug ko išmokęs iš Lietuvoje apsilankiusio bliuzo atlikėjo Eric Bibb bei Stafan Astner.

Big Daddy Wilson praėjusiais metais šventė 25 metų karjeros sukaktį, surengdamas muzikinį turą ir išleisdamas įrašą „Songs from the road“ (2018 m.). Jo diskografiją puošia trylika studijinių bei gyvų pasirodymų albumų. Albumas „Neckbone Stew“ yra pelnęs laurus Vokietijos įrašų pramonės apdovanojimuose „Deutscher Schallplattenpreis“ (2017 m.), tapo geriausiu šios šalies akustinio bliuzo atlikėju „Big Blues Award“ (2014 m.), o su grupe nugalėjo „German Blues Challenge“ (2010 m.).

Big Daddy Wilson savo nuoširdžia kūryba skleidžia vilties ir vienybės žinią. Nepaprastai artimas ryšys su klausytojais, natūrali charizma ir neeilinė balso galia padeda pajusti atlikėją bei drauge keliauti per tai, kas gera, ir tai, kas niūriu, tačiau visuomet šviesia širdimi.

Daugiau

www.bigdaddywilson.com

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai