Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Delgres (Gvadelupa, Prancūzija)

KONCERTAI

  • Kovo 2 d. 19 val. „Keistuolių teatras“, Vilnius
  • Kovo 3 d. 20 val. klubas "Ramybė", Palanga BILIETAI.LT
  • Kovo 4 d. 19 val. renginių „Oazė“, Kaunas

ATLIKĖJAI

  • Pascal Danae-vokalas,gitara
  • Baptiste Brondy - būgnai, pritariantis vokalas
  • Raphaël Gouthiere - suzafonas

„Dèlgres“ (Gvadelupa / Prancūzija) – tai grupė, grojanti išskirtinį karibų bliuzą. Tarp Luizianos miestų ir Gvadelupos salų kursuojantis trio pirmasis savo unikaliu delta bliuzo skambesiu užpildė trūkstamą Karibų muzikos grandį ir naujai papildė patį bliuzo žanrą, tai darydamas senos „Dobro“ gitaros, ryžtingais tūbos bei ritmiškais būgno garsais. „Dèlgres“ atveria kanalus tarp savo istorijos, muzikos šaknų ir bliuzo maršrutų.

„Dèlgres“ sudaro vokalistas ir gitaristas Pascal Danae, būgnininkas Baptiste Brondy bei didelio išskirtinumo grupės bliuzui suteikiantis Rafgee, grojantis tūba (angl. sousaphone). Šis didingas iš Naujojo Orleano kilęs instrumentas priverčia šokti visus – net prarastas sielas. „Dèlgres“ trio rezultatas – galingas naujos kartos ir atviras pasauliui delta bliuzas, kupinas gilios pamatinės muzikos, intymiai bei tuo pačiu universaliai sutinkančios Karibų bėdas. Šiuolaikinis grupės skambesys lyginamas su Ali Farka Toure, „Tinariwen“ ir „The Black Keys“.

Grupės įkūrėjas Pascal Danae savo pirmąją gitarą į rankas paėmė būdamas 15-os metų, taip pradėdamas muzikinę kelionę po pasaulį, kurios metu viena scena dalijosi su gerai žinomais atlikėjais: Harry Belafonte, Neneh Cherry, Peter Gabriel, Gilberto Gil, Youssou N‘Dour, Ayo, įrašė duetus kartu su „Morcheeba“, Richard Bona, Souad Massi, Yael Naim, Asa ir Mayra Andrade (jai parašė singlą „We used to call it love“).

Išskirtinis Pascal Danae braižas, apjungiantis kreolus, Vakarų Afriką, roką ir delta bliuzą, per septynerius Londone pragyventus metus padarė jį paklausiu muzikantu. Grįžęs į Paryžių, jis įrašė pirmąjį solinį akustinį albumą „London – Paris“ (2007 m.), kurį prodiusavo kartu su Jack Guy iš grupės „INXS“.
Pascal Danae drauge su Brazilijos dainininku Orlando Morais ir prodiuseriu Jean Lamoot (dirbusiu su Nneka, Salif Keita, „Noir Desir“, Alain Baschung, Souad Massi ir kt.) įrašė jaudinantį projektą „Riviere Noire“, kuris buvo išrinktas geriausiu world muzikos albumu 2015 m. „Victoires de la musique“ apdovanojimuose (tai Prancūzijos „Grammy“ apdovanojimų atitikmuo).

Vis labiau priartėdamas prie savo Karibų šaknų Pascal Danae subūrė „Delgres“ trio, demonstruojantį didžiulę patirtį ir muzikalumą. Trio savo kūrybą vaizdingai lygina su sudužusia Gvadelupos romo statine, užtvindžiusia Misisipės deltą ir visus taip stipriai nugirdančia, jog afrikiečiai, indėnai, baltieji – visi nebežino, kaip reikia stovėti, todėl jiems grojant tegalima šokti! Šokti pagal daug mačiusį, šaižų ir laisvą bliuzą.

Neatsitiktinis grupės pavadinimas „Dèlgres“ yra neatsiejamas nuo skaudžios Gvadelupos (salynas rytinėje Karibų jūros dalyje, Prancūzijos užjūrio regionas) istorijos ir diktuoja pagrindinę kūrybos temą. 1802 m., praėjus vos aštuoneriems metams po Didžiosios Prancūzijos revoliucijos, Napoleonas Bonapartas priverstinai grąžino vergiją Prancūzijos kolonijose. Vienoje jų – Gvadelupoje afrikiečių kilmės pareigūnas Louis Delgrès, kurio pavarde pasivadino grupė, tapo pasipriešinimo judėjimo prieš vergovę vadu, tam paaukodamas savo gyvybę. Mirus Louis Delgrès ir jo šalininkams, Gvadelupoje prasidėjo nuožmi priespauda, tūkstančiai žmonių buvo ištremti, kurių dalis pateko į Luizianą – bliuzo gimtinę.

Šių žmonių likimas grupei yra itin artimas ir giliai išjaustas – „Dèlgres“ įkūrėjo Pascal Danae šeima yra kilusi iš Gvadelupos. Tad kūryba yra apie visus tremtinius, bėgusius nuo represijų į Ameriką – vietą, kur oras vis dar vibruoja paslaptingo bliuzo, pašnibždėto sutemose, aromatu. Tai prisiminimai apie daugumos seniai užmirštus, bet širdyje tebegyvenančius herojus: tėvus, motinas, brolius, pusbrolius ar draugus. Apie tuos primirštus kovotojus, kurie niekuomet nebuvo paminėti knygose ar dokumentuose, tačiau viską tyliai atidavusius. Viena jų buvo Louise Danae (Pascal Danae protėvė), kuri 1841 m., būdama 27-erių, kartu su savo trimis vaikais išsilaisvino iš vergijos.

„Dèlgres“ muzikoje susipina dainos, šokiai ir ašaros dėl paklydusių Naujojo Orleano sielų. Grupės bliuzas yra garsus šūksnis, nykimo ir tuo pat metu kovos bei vilties skambesys. Tai pasaulyje sparčiai populiarėjanti grupė, kuri iš karto sulaukė muzikos kritikų, prodiuserių, vadybininkų dėmesio. Šiam trio yra žadama pasaulinė sėkmė ir prestižiniai apdovanojimai.

BILIETAI Į KAUNO IR VILNIAUS KONCERTUS

KONCERTĄ PRISTATO 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai