Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Eric Bibb ( JAV )

Koncertai:

  • spalio 2d. 19val. Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kaunas
  • spalio 3d. 19val. Rusų dramos teatras, Vilnius

 

  • Eric Bibb - vokalas, gitara
  • Staffan Astner - elektrinė ir akustinė gitara

Bliuzo žvaigždę Eric Bibb (JAV) be galo myli publika už scenoje kuriamas gražiausias emocijas, o kritikai vieningai sutaria, kad Eric Bibb muzika – unikalus ir praturtinantis patyrimas. Atlikėjo kūryboje atsiskleidžia pasaulio muzikos interpretacijų įvairovė, pažinta ir sukaupta daugybės kelionių bei bendro darbo su skirtingais atlikėjais metu.

Eric Bibb savo vietą muzikos pasaulyje atrado apjungdamas bliuzo, liaudies, world, soul, gospel, country, džiazo muzikos skonius. Bet kokias sienas ir muzikos žanrus peržengiančios dainos bei kone išskirtinė šio bliuzisto savybė – optimizmas – kviečia visus mus nubusti ir jaustis laimingiems.

Eric Bibb nuo pat vaikystės buvo apsuptas kūrybos – jo tėvas Leon Bibb buvo profesionalus muzikinio teatro dainininkas, neatsiejama Niujorko liaudies muzikos scenos dalis. Šalia savęs jaunasis atlikėjas matė dėdės John Lewis („Modern Jazz Quartet“ džiazo pianistas ir kompozitorius), krikšto tėvo Paul Robeson (dainininkas ir aktyvistas) pavyzdžius, o tarp šeimos draugų buvo žymūs muzikantai Odetta, Pete Seeger, Josh White ir kt.
Augęs talentų apsuptyje Eric Eibb iki šiol prisimena savo, vienuolikmečio, pokalbį su pačiu Bob Dylan apie grojimo gitara subtilybes. Bob Dylan jam patarė: „Tiesiog daryk tai paprastai ir pamiršk apie visą įmantrų šlamštą“.

Gitaristas, vokalistas bei dainų autorius Eric Bibb per savo keturis dešimtmečius trunkančią karjerą yra išleidęs 35 albumus, pasirodė daugybėje radijo ir televizijos laidų. Atlikėjas daugybę kartų buvo nominuotas „Blues Music Awards“ apdovanojimuose: albumai „Spirit and the Blues“ (2000 m.), „Home to Me“ (2001 m.), „Natural Light“ (2004 m.), „A Ship Called Love“ (2006 m.) – geriausio akustinio bliuzo albumo kategorijoje, o pats Eric Bibb geriausiu bliuzo atlikėju buvo nominuotas 2002 m., 2004 m., 2005 m., 2006 m., 2008 m. ir 2013 m. „Grammy“ apdovanojimuose tarp geriausių albumų vaikams atsidūrė Eric Bibb įrašas „Shakin‘ a Tailfeather“ (1997 m.).
Tarp žinomiausių Eric Bibb albumų galima įvardinti įrašą „Friends“ (2004 m.), išleistą kartu su kelionių metu sutiktais muzikantais: Taj Mahal, Odetta, Charlie Musselwhite, Guy Davis, Mamadou Diabate ir Djelimady Toukara. Eric Bibb drauge su savo tėvu yra išleidęs du albumus „A Family Affair“ (2004 m.) ir „Praising Peace: A Tribute to Paul Robeson“ (2006 m.).

Eric Bibb pasirodymai ir albumai – tai vertinga patirtis tiek muzikine, tiek dvasine prasme.
Didžiulė Eric Bibb vaizduotė, puikiai įvaldyta gitara, prasmingi dainų žodžiai užburia ir kviečia vienytis. Kantrus ir pozityvus atlikėjo bliuzas yra paskata judėti pirmyn į šviesesnes dienas – tarsi Eric Bibb buvimo ir gyvybingumo pripildytas gydymo seansas.

Bilietai: 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai