Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

ERIC BIBB ( JAV )

Koncertai:

  • Kovo 11 d. 19 val., REVAL HOTEL NERIS, Kaunas
  • Kovo 12 d. 19 val., klube RAMYBĖ, Palanga

Eric Bibb – bliuzo žvaigždė savo karjeros viršūnėje. Jo koncertai pelno gausias ovacijas, o gerbėjai ir kritikai vieningai kalba, kad tai – unikalus, praturtinantis patyrimas. E. Bibb muzikoje atsispindi pasaulinė interpretacijų įvairovė, pažinta ir sukaupta per gausias keliones bei bendradarbiavimus su daugybe muzikantų. Nuo karjeros pradžios išleidęs net 24 albumus į Lietuvą jis atvyksta pristatyti savo naujojo, dar šviežio “Booker's Guitar”.

Eric Bibb tėvas – Leon Bibb, profesionalus muzikinio teatro dainininkas, 1960-ųjų Niujorko liaudies muzikos scenos neatsiejama dalis. Dėdė John Lewis buvo “Modern Jazz Quartet” džiazo pianistas ir kompozitorius. Tarp šeimos draugų – Pete Seeger ir E. Bibb krikštatėvis aktorius, daininkas ir aktyvistas Paul Robeson.
Būdamas septynerių Eric Bibb gavo savo pirmąją plieninių stygų akustinę gitarą. Augęs talentų apsuptyje Eric Eibb vis prisimena savo, vienuolikmečio, pokalbį apie grojimo gitara subtilybes su Bob Dylan, kuris jam patarė “Tiesiog daryk tai paprastai, pamiršk apie visą tą įmantrų šlamštą”.
Mokydamasis mokykloje jis jau buvo pakerėtas muzikos. “Apsimesdavau, kad sergu ir negaliu eiti į mokyklą”, sako Eric. “Kai visi išeidavo aš susirasdavau garso įrašus ir visą dieną užsiiminėdavau savo DJ veikla, grodavau Odetta, Joan Baez, The New Lost City Ramblers ir Josh White.”
Kai Eric sukako 16 tėvas jį pakvietė groti gitara namų grupėje savo TV talentų šou “Someone new”. Žmonės, groję jo tėvo grupėje tapo Eric Bibb ankstyvaisiais muzikos herojais, vienas jų – Bill Lee vėliau pasirodęs Eric albumuose “Me to You” ir “Friends”.
1969-ais Eric Bibb grojo gitara “Negro Ensemble Company” Niujorke ir mokėsi Kolumbijos Universitete psichologijos ir rusų kalbos, tačiau studijų nebaigė. Būdamas 19 jis patraukė į Paryžių. Ten sutikęs gitaristą Mickey Baker jis susidomėjo bliuzu. Vėliau persikėlė į Švediją, kur Stokholme įsiliejęs į kūrybinę atmosferą naujai atrastą world music sceną jis toliau kūrė ir grojo su vietiniais muzikantais bei naujokais iš viso pasaulio.


1997 m. Eric Bibb išleido albumą “Good Stuff”. Jis pasirašė kontraktą su britų Code Blue, tačiau išleido tik vieną albumą “Me to You”, kuriame pasirodė žvaigždės Pops, Malvis Staples ir Taj Mahal. Šis albumas pelnė jam tarptautinio muzikanto reputaciją. Po jo sekė turai Didžiojoje Britanijoje, JAV, Kanadoje, Prancūzijoje, Švedijoje bei Vokietijoje.
1990-ųjų pabaigoje E. Bibb kartu su savo vadybininku Alan Robinson Didžiojoje Britanijoje įkūrė Manhatan Records ir išleido albumus “Home to Me” (1999), “Roadworks” (2000) ir “Painting Signs” (2001).
2002 m. su savo tėvu, Leon Bibb, jis išleido albumą “A Family Affair”. Vėliau - “Natural Lights” ir “Friends” (2004) - 15 kūrinių albumą su muzikantais, kuriuos sutiko keliaudamas – Taj Mahal, Odetta, Charlie Musselwhite, Guy Davis, Mamadou Diabate ir Djelimady Toukara.
“Friends” buvo jo pirmasis albumas su Telarc International Corporation. Su Telarc Records įrašų kompanija jis dirba iki šiol, nuo 2004-ųjų išleidęs “A Ship Called Love” (2005), “Diamond Days” (2007) ir “Get Onboard” (2008).

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai