Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Estas Tonne

Koncertai:

  • Lapkričio 3d. 19val. Rusų dramos teatras, Vilnius
  • Lapkričio 5d. 19val. VDU Didžioji salė, Kaunas

 

  • ESTAS TONNE - gitara
  • REKA FODOR  - vokalas, perkusija, šokis

Estas Tonne – tai išskirtinis nesuskaičiuojamą kiekį skirtingų pasaulio vietų aplankęs šių dienų trubadūras. Paskutinius dvidešimt metų jis praleido keliaudamas kartu su savo gitara, atlikėjui tapusia pačiu tikriausiu dvasiniu vadovu ir mokytoju. Atlikėjo ir jo gitaros duetas dovanoja magišką skambesį, kuris yra prilyginamas pirmapradžiams visatos garsams.

Ukrainoje gimęs Estas Tonne savęs netapatina nei su viena tauta – save jis laiko pasaulio piliečiu. Ir ne veltui, nes jo kūryba savo turtingumu apima dešimtis skirtingų kultūrų, o pati muzika atlikėjui yra tapusi jo sielos namais. Grojimas gitara Estui Tonne – tai praktika, kurią tiksliau yra lyginti su gitaros jogos sąvoka nei su profesionaliu amatu.

Estas Tonne kūryboje beveik nepastebimai vienas į kitą suplaukia daugybė muzikos stilių, dovanojančių vis naujas harmoningas staigmenas. Unikalaus skambesio kūriniuose atsispindi klasikinės gitaros struktūros, flamenko technikos, čigoniškos, lotynų melodijos ir net elektroninės muzikos elementai.
Estas Tonne kūriniams nepaprastą svarbą turi emocinė išraiška. Menininko gebėjimas prisiliesti prie emocijų į muziką įaudžia džiaugsmo spindesį, iššūkių įtampą, atviraširdį švelnumą, dieviško ryšio malonę, žmogišką pyktį, abejones ar aistrą – visa, ką suteikia gyvenimas. Kiekviena Estas Tonne melodija – tai naujas skrydis, neaprėpiama sielą virpinanti vidinė kelionė.

Kone labiausiai stebina Estas Tonne improvizacijos – jos verčia pripažinti nepaprastą atlikėjo talentą pajusti kiekvieną akimirką bei ją išreikšti. Visos muzikinės Estas Tonne istorijos gimsta iš sąveikos su žmonėmis, jausmais ir prisiminimais, todėl kiekvienas kūrinys skirtingų pasirodymų metu skleidžiasi per naują, įgydamas vis kitas formas. 

Estas Tonne galima išgirsti įvairiausiose vietose: jis grojo šimtuose didžiausių miestų ir mažų kaimelių, pasirodo tiek gatvėse, tiek koncertų salėse, koncertuoja turtingiesiems ir vargšams, dalyvauja festivaliuose ir mažuose susibūrimuose – pasirodo visur, kur tik yra laukiamas, o į vietas, su kuriomis jaučia ypatingą ryšį, visuomet sugrįžta. Atlikėjas bendradarbiauja su skirtingais filmų, poezijos, meno, šokio meditacijos, cirko ir kitais projektais. Nuo 2010 m. Estas Tonne dirba su kino projektu „Time of the Sixth Sun“, kuriame charakterizuoja keliaujantį muzikantą ir trubadūrą.

Reka Fodor - Rumunijos daininkė, šokėja ir perkusionistė. Atlikėja yra dainavusi žymiausiose Rumunijos folkloro grupėse, šokusi Hargita National Folkdance grupėje. Buvo pagrindinė vokalistė džiazo - funk grupėje "Jedam". Ilgus metus koncertavo su Latino muzikos grupėmis.

Reka yra ne tik puiki daininkė, bet ir nepakartojama perkusionistė. Jai paklūsta djarbuka, cajon, udu, "gardery" ir kt. instrumentai.
Susižavėjusi flamenko muzika ir šokiu, Reka persikėlė gyventi į Madridą, kur mokėsi iš geriausių flamenko meistrų Ispanijoje.

Reka Fodor - talentinga, įvairialypė ir spalvinga atlikėja, kuri savo pasirodymuose apjungia dievišką vokalą, perkusiją ir šokį.

Bilietai:

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai