Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Forabandit ( Turkija, Prancūzija, Libanas )

Koncertai:

  • Vasario 26d. 20val. Kauno nacionalinis dramos teatras, Kaunas
  • Vasario 28d. 18val. Šv.Kotrynos bažnyčia, Vilnius

 

Sam Karpienia - mandolina, vokalas

Ulaş Özdemir - bağlama, vokalas

Wassim Halal - darbuka, perkusija

„Forabandit“ yra virtuoziška daugiakultūrė grupė tyrinėjanti mažai žinomas muzikines sritis: Oksitanijos trubadūrų ir Turkijos klajoklių bardų aşık tradicijas. Šį trio sudaro Sam Karpienia (Prancūzija), Ulaş Özdemir (Turkija) bei Laurent Halal (Libanas) – muzikantai trykštantys energija, nesustabdomu veržlumu bei kuriantys labai galingą muziką.

Išskirtinėje „Forabandit“ kūryboje išaukštinama turtinga Oksitanijos (Prancūzijos, Italijos, Ispanijos ir Monako dalis) bei Anatolijos (Turkija) regionų poezija. Rafinuotos oksitanų trubadūrų lyrikos tradicijas šiuolaikiškai įamžina Sam Karpienia, o jo gilų ir prikimusį balsą papildo Ulaş Özdemir dainų, perteikiančių aşık muzikos paveldą, aidas. Su dainomis subtiliai susiliejantys Laurent Halal mušamųjų instrumentų ritmai Oksitanijos bei Anatolijos poeziją atskleidžia Viduržemio jūros muzikos fone. „Forabandit“ kūriniuose turkiškos lyrikos sklandumas žaviai kontrastuoja su oksitanišku šiurkštumu ir net rokeriška energija.

Šis projektas gimė 2009 m. kūrėjams užmezgus kontaktus tarptautiniuose festivaliuose. Nuo tada didinguose Marselio bei Stambulo uostuose prasidėjo koncertai ir muzikinės dirbtuvės, 2011 m. galutinai suformavę grupę „Forabandit”.

Trio pavadinimas „Forabandit“ yra paimtas iš oksitanų kalbos žodžio forabandi, reiškiančio „buvimą atmestam“ – atlikėjų kūryboje didelę svarbą turi oksitanų ir alevitų pasaulėžiūra, kuri Prancūzijos bei Turkijos valdžios buvo laikoma eretiška. Žodis „bandit“ taipogi atitinka grupės manifestą – į poeziją ir muziką žiūrėti su „bandito“ laikysena.

Pirmajame trio albume pavadinimu „Forabandit“ (2012 m.) dominuoja asik poetų ir oksitanijos trubadūrų lyrika socialinio protesto, įkalinimų bei meilės temomis. Antrajame ir naujausiame albume „Port“ (2014 m.) daugiausiai skamba originali šių atlikėjų kūryba, savita modernaus pasaulio trubadūrų ir asik poezijos interpretacija. Jame skambančios meilės ir tremties temos perteikia Stambulo bei Marselio uostų gyvenimo ritmą, o tikri įvykiai supinami su vaizduote, mistiškais kūriniais.

„Forabandit“ – tai trijų dinamiškų atlikėjų draugystė, per laisvus bei spontaniškus muzikinius tyrinėjimus pakylanti virš margos Viduržemio jūros visatos ir kurianti netikėtas staigmenas. Draugėn sutekančios ypatingų spalvų melodijos, netikėta kūrinių struktūra, ritminė ir vokalinė darna bei psichodelinio roko užuomazgos kuria išskirtinę „Forabandit“ estetiką.

Bilietai:

 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai