Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

HARRY MANX ( Kanada )

Koncertai:

  • Lapkričio 20 d. 19 val., klubas NAUTILUS, Kaunas
  • Lapkričio 21 d. 19 val., klubas RAMYBĖ, Palanga
     

Sujungęs indų muziką su bliuzu, įmetęs žiupsnelį gospelo ir visa tai gerai sugrojęs, Manx sukuria užburiantį skonį, kuriam sunku atsispirti, jį lengva suvirškinti ir norisi sugrįžti vėl ir vėl, kad pasimėgautum tuo dar kartą.
Rugsėjo viduryje Harry Manx išleido naują albumą “Bread & Buddha”. Kūrinius iš šio albumo Geros muzikos klubo klausytojai galės išgirsti artėjančiuose koncertuose Kaune ir Palangoje.
Harry Manx yra vadinamas esmine grandimi tarp Rytų ir Vakarų muzikos. Jis kuria trumpas muzikines istorijas jungiančias bliuzo tradicijas su indų ragos gelmėmis (raga - indų muzikos tradicinis melodinis modelis). Jis sukūrė unikalų, nepamirštamą garsą, kurio klausantis atsiranda saldi priklausomybė.

Tai labai produktyvus menininkas, išleidęs jau aštuntą albumą. Jo pirmasis albumas “Dog my cat” (2001 m.) , kurio vardu pavadino vėliau įkurtą savo muzikos leidybos firmą, sukėlė didelį naujų aistruolių ir muzikantų susidomėjimą ir buvo labai palankiai įvertintas žiniasklaidoje. Kanados nepriklausoma muzikos asocijacija apdovanojo šį albumą kaip geriausią metų bliuzo albumą. 2002 Amerikos dienraščiai “Chicago Sun Times” ir “Washington Post” labai palankiai įvertina muzikantą. 2003-aisiais Harry pradėjo bendradarbiauti su garsiu gitaristu Kevin Breit iš Kanados ir pasirodė naujas albumas “Jubilee”. Šis bendradarbiavimas pasirodė labai produktyvus – pelnė “Juno Canada’s Music Awards” ir “Maple Blues” apdovanojimų nominacijas. Kanados bliuzo muzikos bendruomenėje Harry tituluojamas inovatoriumi. Sekantis albumas “Road Ragas” pasirodė 2003 metais. Tai tikro garso Manx muzika įrašyta kelionėse po visą pasaulį. Šio albumo užburianti solo dvasia pelnė menininkui solidžią reputaciją tarp gerbėjų ir kolegų. 2004 metų albumas “West Eats Meat” pelnė trečią “Juno” apdovanojimą geriausio albumo ir solo kategorijoje. 2005 metais atlikėjas išleido solo albumą “Mantras For Madmen”.Dar vienas Manx CD, pasirodęs 2007 metais “In God We Trust”, - taip pat bendradarbiavimo su Kevin Breit rezultatas.  Ir vėl skirtos dvi nominacijos “Maple Blues” apdovanojimuose – už geriausią metų akustiką ir geriausią metų įrašą. Šis albumas taip pat pelnė Kanados folk muzikos apdovanojimuose nominaciją už geriausią ansamblį.

Manx gimė Meno saloje, vaikystę praleido Kanadoje, būdamas paauglys keliavo po Europą, Japoniją, Indiją ir Braziliją. Indijos muzika jį užbūrė, ir 80 – taisiais jį pradėjo globoti Indijos muzikantas Vishwa Mohan Bhatt (jis su Ry Cooder laimėjo Grammy už albumą „Meeting By The River”). Vishwa Mohan Bhatt padovanojo Manx savo darbo ir dizaino 20-ties stygų gitarą (Mohan Veena), su kuria Harry numynė naują kelią į taip vadinamą “rytai sutinka vakarus” stiliaus muziką.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai