Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

HARRY MANX ( Kanada )

Koncertai:

  • Kovo 25 d. 18 val. Kaune, Girstučio kultūros ir sporto centre, Kovo 11-osios g. 26
  • Kovo 26 d. 19 val. Vilniuje, Forum Palace, ALL STARS bare, Konstitucijos pr.26
     

Sujungęs indų muziką su bliuzu, įmetęs žiupsnelį gospelo ir visa tai gerai sugrojęs, Manx sukuria užburiantį skonį, kuriam sunku atsispirti, jį lengva suvirškinti ir norisi sugrįžti vėl ir vėl, kad pasimėgautum tuo dar kartą.

Harry Manx yra vadinamas esmine grandimi tarp Rytų ir Vakarų muzikos. Jis kuria trumpas muzikines istorijas jungiančias bliuzo tradicijas su indų ragos gelmėmis (raga - indų muzikos tradicinis melodinis modelis). Jis sukūrė unikalų, nepamirštamą garsą, kurio klausantis atsiranda saldi priklausomybė.

Tai labai produktyvus menininkas, išleidęs septynis albumus per šešerius metus. Jo pirmas albumas “Dog my cat” (2001 m.) , kurio vardu pavadino vėliau įkurtą savo muzikos leidybos firmą, sukėlė didelį naujų aistruolių ir muzikantų susidomėjimą ir buvo labai palankiai įvertintas žiniasklaidoje. Kanados nepriklausoma muzikos asocijacija apdovanojo šį albumą kaip geriausią metų bliuzo albumą. 2002 Amerikos dienraščiai “Chicago Sun Times” ir “Washington Post” labai palankiai įvertina muzikantą. 2003 Harry pradeda bendradarbiauti su garsiu gitaristu Kevin Breit iš Kanados ir pasirodo naujas albumas “Jubilee”. Šis bendradarbiavimas labai produktyvus – “Juno Canada’s Music Awards” ir “Maple Blues” apdovanojimų nominacijos, Kanados bliuzo muzikos bendruomenėje Harry tituluojamas inovatoriumi. Naujas albumas “Road Ragas” pasirodo 2003 metais. Tai tikro garso Manx muzika įrašyta iš kelionių po visą pasaulį. Šio albumo užburianti solo dvasia uždirbo šiam menininkui solidžią reputaciją tarp gerbėjų ir kolegų. 2004 metų albumas “West Eats Meat” pelnė trečią “Juno” apdovanojimą, geriausio albumo ir solo kategorijoje. 2005 metais pasirodo solo albumas “Mantras For Madmen”. Manx paskutinis CD “In God We Trust”, yra dar vieno bendradarbiavimo su Kevin Breit rezultatas. CD pasirodė 2007 metais. Ir vėl dvi nominacijos “Maple Blues” apdovanojimuose – už geriausią metų akustiką ir geriausią metų įrašą. Taip pat Kanados folk muzikos apdovanojimuose nominacija už geriausią ansamblį.

Manx gimė Meno saloje, vaikystę praleido Kanadoje, būdamas paauglys keliavo po Europą, Japoniją, Indiją ir Braziliją. Indijos muzika jį užbūrė ir 80 – taisiais jį pradėjo globoti Indijos muzikantas Vishwa Mohan Bhatt (jis su Ry Cooder laimėjo Grammy už albumą „Meeting By The River”). Vishwa Mohan Bhatt padovanojo Manx savo darbo ir dizaino 20-ties stygų gitarą (Mohan Veena), su kuria Harry numynė naują kelią į taip vadinamą “rytai sutinka vakarus” stiliaus muziką.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai