Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Huun Huur Tu ( Tuvos Respublika )

Koncertai:

  • Balandžio 5 d. 19:00 val. Kaune, Kauno Valstybinėje Filharmonijoje
  • Balandžio 6 d. 19:00 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje

Huun-Huur-Tu, tai grupė iš Tuvos, Rusijos autonominės respublikos, esančios į šiaurę nuo Mongolijos. Ši grupė pasaulio muzikos padangėje išgarsėjo grodama folklorinę pietinio Sibiro klajoklių genčių muziką. Bene išskirtiniausias Huun Huur Tu muzikos bruožas yra gerklinis dainavimas (xöömei), paplitęs Tuvos respublikoje ir pietų Sibire. Tai dainavimas variuojant skirtingais garsais,  išgaunamais vokalą maišant su oru atkeliaujančiu iš plaučių bei lūpomis formuojant melodiją.  Šis tradicinis Centrinės Azijos klajoklių dainavimas gali skambėti kaip fleita, švilpukas ar paukščio giesmė, stebėtina tačiau tai yra vien tik žmogaus balsas.

Ne mažiau išskirtiniai yra ir grupės naudojami tradiciniai instrumentai: dviejų stygų tuviečių bei mongolų liaudies intrumentas - igil, khomus – Tuvos žydų arfa, doshpuluur –  laiudiška liutnia ir  šamanų bugnas – dünggür. Pastaruoju metu grupė vis labiau sėkmingai eksperimentuoja ir su vakarietiškais intrumentais ir netgi elektronine muzika.
Grupė susikūrė 1992 metais kaip xöömei (gerklinio dainavimo) kvartetas pavadinimu Kungurtuk. Vėliau pavadinimas buvo pakeistas į Huun Huur Tu (reišk. „saulės spinduliai“ arba saulės propeleriai. Nuo pat pradžių muzikantų kurybą sudarė tradicinės stepių gyventojų, tuviečių liaudies dainos, kuriuose apdainuojamos gimtosios stepės arkliai bei romantiškas klajoklių gyvenimas. Begant laikui keitėsi grupės sudėtis, tačiau visada išliko sintezė tarp tradicinės folkloro muzikos ir moderniosios.
Nuo pat įsikūrimo Huun Huur Tu grupė bendradarbiavo su įvairių žanrų muzikantais, tokiais kaip Frank Zappa, Johnny Watson, Kodo bugnininkais, MoscowArt Trio, Kronos Quartet, Hazmat Modine ir kitais. Naujausias grupės albumas „Eternal“ buvo įrašytas kartu su underground elektronikos prodiuseriu bei muzikantu Carmen Rizzo.
Šiuo metu grupę sudaro Kaigal-ool Khovalyg (vokalas) – grupės siela ir įkūrėjas, vienas is įkūrėjų - Sayan Bapa (tradiciniai styginiai bei vokalas), Radik Tyulyush(liaudiškas igil intrumentas bei  vokalas), Alexei Saryglar (tradicinė Tuvos respublikos perkusija, styginiai intrumentai ir vokalas).
Įsivaizduokite vėsaus, gaivaus vėjo gūsį, iki horizonto bestesenčioms stepes, purslais besiveržiančias upe, čiulbančius paukčius, šoliuojančius žirgus, jurtas ir kultūrą persipinančią su Budizmu bei šamanizmu. Tuomet visa tai perkelkite į muziką, apjungiančią šiuos dalykus. Būtent taip skamba Huun Huur Tu.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai