Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

KATHERINE DAVIS (JAV) & Luca Giordano Band (Italija)

Koncertai:

  • Liepos 20 d. 19 val., Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje, Kaunas
  • Liepos 21 d. 20 val., klube "Ramybė", Palanga

Grupė:

  • Katherine Davis - vokalas,
  • Luca Giordano band: kontrabosas, gitara, mušamieji, klavišiniai.

Katherine Davis – dainininkė, dainų autorė, aktorė bei mokytoja. Jos gyvenimas prisotintas muzikos. Ir visai nesvarbu, ji koncertuoja kaip didžiulės grupės vokalistė, akompanuojant pianinui naktiniame klube ar dainuoja vienumoje – visuomet išlaiko savo ritmą. Katherine‘os unikalus muzikinis stilius buvo puoselėjamas ir augo šeimos ir artimų draugų rate.
Jos mama buvo kilusi iš džiazo muzikantų ir operos dainininkų giminės. Ji mėgo dainuoti ir norėjo tapti profesionalia vokaliste, tačiau nutarė paaukoti gyvenimą šeimai. Katherine prisimena motinos pasakojimus apie senelį Earl Campbell, kuris grojo su Louis Armstrong ir Count Basie.
Katherine tėvo giminėje buvo nuolat rengiami vakarėliai namuose, kurių vienintelė gyva pramoga buvo vaikai. Jei vaikas dainuodavo ar šokdavo, šeima ir draugai linksmindavosi ir mesdavo monetas prie jo kojų.
K. Davis užaugo klausydamasi Ella Fitzgerald, Pearl Bailey, Nancy Wilson, Dinah Washington, Brook Benton, Howlin' Wolf, Muddy Waters, Mahalia Jackson, Etta James, ir Aretha Franklin muzikos. Ją viliojo muzika bei moterų atlikėjų žavesys.
Katherine Davis studijavo operą Šervudo muzikos konservatorijoje. Studijuodama ji dėjo pamatus įvairovei, kuri vėliau taps jos visaapimančiu muzikiniu stiliumi. 1967 m., Katherine su šeima persikėlė į pietinę Čikagos dalį. Tai jai turėjo puikią įtaką, nes bliuzo ir džiazo klubai tapo lengvai pasiekiami. Ji gavo vaidmenį Kuumba teatro spektaklyje ir tai tapo jos profesinės karjeros pradžia. Ji gavo daugybę naudingų kontaktų ir greitai ėmė dainuoti tiek džiazo tiek bliuzo klubuose, festivaliuose ir koncertuose JAV, Kanadoje, Japonijoje, Europoje ir Venesueloje. Jos pasirodymas su Blues in the Schools (liet. Bliuzas mokyklose) vaikais tapo nuolatine veikla, kurioje ji mokė kartu su lūpinės armonikėlės meistru Billy Branch.

K. Davis balsas yra nuostabus instrumentas! Jis gali skambėti mielai, aistringai ar net nepadoriai. Ji gali frazuoti kaip Billie Holiday, kaip Ella keisti dainos žodžius bereikšmiais, į muzikos instrumentų garsą panašiais skiemenimis ir riaumoti kaip Howlin' Wolf. Jos tonas gali būti grubus kaip Ma Rainey ir švelnus kaip Dinah Washington. Po visu šituo slepiasi jos unikalus pajautimas, jis glūdi kiekvienoje dainoje ir yra kertinis bliuzo akmuo.
Pirmasis Katherine CD – “Dream Shoes” (išleistas Čikagos Southport Records, 1999 m.) – buvo įkvėptas ir dedikuotas jos motinai, kuri nuolat kalbėjo kaip puiku būti keliaujančia profesionalia muzikante. Ji nežinojo, kad dukra svajojo apie tą patį, kaip mama. Šiame albume K. Davis akomponuoja keletas iškilių Čikagos bliuzistų ir džiazistų, tokių kaip pianistai Erwin HeIfer ir Joe Johnson, bosistai Nate Stuart, Tatsu Aoki, John Whitfield ir Cecile Savage, saksofonistas Will Sims, ir Isaac Redd Holt, Phil Thomas bei Casey Jones prie būgnų.
Apie šį albumą John Barrett (Jazz USA) rašė: “Būdamas toks paprastas, šis albumas pasako itin daug, tai tikrai puiki muzika ir puikios svajonės”. Žinomas Chicago Tribune kritikas Dan Kening: “Jei šiame pasaulyje yra teisybė, gardus senovinio bliuzo ir džiazo derinys “Dream Shoes” pakels Katherine Davis, veteranės Čikagos scenoje, kaip įrašinėjančios dainininkės profilį.”
Šiuo metu K. Davis dalyvauja koncertuose ir dainuoja klubuose gimtojoje Čikagoje ir visame pasaulyje. 2000 m. sausį ji buvo pakviesta akompanuoti Mayor Richard J. Daley reprezentuojant Čikagos miestą Pasalio Ekonomikos Forume Šveicarijoje, Davos. Ji dainavo diplomatiniame priėmime. 1980-ųjų pabaigoje Katherine veidas buvo įamžintas 16 pėdų aukščio lentoje, reklamuojančioje atnaujintą Blue Chicago klubą.
Metusi iššūkį muzikiniams stereotipams, Katherine Davis savo talentu, entuziazmu ir jėga iš naujo atrado svarbią erą Amerikos muzikoje. Ir tai daro su gracija ir stilium, kuris būdingas tik jai.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai