Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Festivalis „Kaunas Blues“

Programa

Pristatome ilgai lauktą ir kasmetiniu tapsiantį tarptautinį bliuzo festivalį!

„Kaunas Blues“ – pirmasis miesto bliuzo festivalis Lietuvoje, pristatantis pasaulinio garso atlikėjus. Tarp skirtingų bliuzo stilių nardantis festivalis siekia supažindinti su šio žanro tradicijomis ir įvairove bei skleisti bliuzo dvasią.
Nepraleiskite unikalios progos tapti besikuriančios istorijos dalimi ir leiskite bliuzo ritmui jus nuvesti į nepamirštamą garsų ir emocijų kelionę. Bliuzas jungia!

Bliuzo žanro esmė slypi gebėjime išreikšti gilias emocijas ir asmeninius išgyvenimus per sielos kupinas melodijas ir nuoširdžius tekstus. Dėl išskirtinės dvylikos taktų struktūros ir emocingo vokalo perteikimo, bliuzo muzika tampa daugiau nei tiesiog melodijų ir žodžių deriniu – ji tampa jaudinančiu žmogaus būsenos atspindžiu, pasakojančiu apie džiaugsmus ir vargus, atradimus ir netektis, meilę ir sielvartą bei visą gilų mūsų emocinį pasaulį.

Šių metų festivalio programoje: vakariniai užsienio bliuzo muzikantų koncertai Kauno sporto halėje, naktinės improvizacijų sesijos (angl. jam sessions) ir nemokama dieninė dalis.

Festivalio „Kaunas Blues“ abonementą įsigykite su 30% nuolaida
Senjorams, studentams ir moksleiviams taikoma 30% nuolaida

 

bilietai

 


Festivalio grojaraštis

 


BLIUZO AUTOBUSAS

Keliaukite specialiu autobusu į Kaunas Blues festivalį legendinėje Kauno sporto halėje. Skambant geram bliuzui kelionė neprailgs! Visi atvažiavę autobusu gaus VIP vietas festivalyje.

Spalio 6 ir 7 d. autobusas išvažiuoja 17 val. iš „Forum Palace" į Kauno sporto halę, grįžta 23 val. iš Kauno sporto halės į „Forum Palace“.
Vienos dienos kaina 50 Euro (Festivalio bilietas + kelionė).

Autobuso ir VIP bilietai:

bilietai

 


 

Vakariniai koncertai Kauno sporto halėje

Nesvarbu, ar esate užkietėjęs bliuzo entuziastas, ar naujokas, norintis atrasti šį emocijų kupiną žanrą - parengėme jums programą, subalansuotą kiekvienam muzikos mylėtojui. Šių metų festivalyje skambės bliuzas su emocingojo soulo ir žaismingojo džiazo elementais, energingasis bliuzrokas, egzotiškasis afrobliuzas ir jausminga muzika, kurios neįdėsi į jokius rėmus.

Calendar Icon Spalio 6 d. 18:30 val. | Kauno sporto halė

Roland Tchakounté (Prancūzija / Kamerūnas)

Anthony Gomes (Kanada)

22:00 Juke Joint jam session | „O kodėl ne?"

Calendar Icon Spalio 7 d. 18:30 val. | Kauno sporto halė

Sax Gordon ir Luca Giordano Band (JAV / Italija)

Toni Green (JAV)

23:00 Kaunas Blues jam session | Kastytis

Calendar Icon Restoranas Kastytis - A. Juozapavičiaus prospektas 68

Festivalio Kaunas Blues dieninės ir vakarinės dalių muzikantai Jums sukurs dar neregėtą muzikinį patiekalą legendiniame „Kastytis", kuris išliko nepakitęs nuo savo įkūrimo 1968 metais. Tai visko mačiusi vieta, kurios sienos pritvinkusios bliuzo.

Jam'o dalyviai: Sax Gordon, Luca Giordano Band, Markus K, Anthony Gomes ir kiti.

 

Spauskite ir susipažinkite:

 

 


 

Nemokama dieninė dalis stoties rajone

Bliuzo istorija neatsiejama nuo traukinių, kuriais ši muzika iš pietų JAV keliavo aukštyn Misisipe, taip per šimtmečius susiformavo ne tik savitas šio žanro skambesys, bet ir prie bėgių įsikūrusių barų, vadinamų Juke Joint, kultūra. Šiose užeigose atsipalaiduoti po sunkios dienos ir užsimiršti nuo rūpesčių grojant bliuzą susirinkdavo keliaujantys afroamerikiečiai bei vietinė bendruomenė. Juke Joint dingsta socailinės klasės – visi tampa lygūs ir randa bendrystę muzikoje. Būtent šią bliuzo dvasią ir skleisime baruose ir užeigoje, vienai dienai tapsiančiuose Juke Join –  juose skambės bliuzo muzika, bus ruošiamas maistas ir prisidėti prie muzikinių improvizacijų galės kiekvienas norintis.

Stoties rajone sudarysime jums maršrutą, įtraukdami ne tik žinomas, bet ir seną istoriją turinčias vietas, kurias kai kurie iš mūsų jau pamiršo, o kiti apie jas net nežinojo. Tad kviečiame pailsėti nuo slegiančių realijų, atsipalaiduoti muzikinėje erdvėje – tai lyg terapija pabūti visiems šioje akimirkoje, užmiršti rūpesčius ir kartu gerai praleisti laiką. Iš Vilniaus atvyks bliuzo traukinys Juke Train, kurio vagonuose festivalio nuotaiką kurs gyvai atliekama muzika. Ir tai ne naujiena - nuo 2016 m. Juke Train platformoje pasirodė 30 Lietuvos ir užsienio atlikėjų, buvo nufilmuota 40 vaizdo klipų.

 

🚆spalio 7 d. 11.20 val  

Iš Vilniaus važiuos traukinys (Juke Train) į nemokamą programą. Viename iš vagonų gros bliuzą gyvai. Bilietai stoties kasose arba internete kaip įprastai: https://ltglink.lt/

 

BLIUZAS STOTIES RAJONE
PROGRAMA

Calendar Icon spalio 7 d. 
Calendar Icon „O kodėl ne?" - A. Juozapavičiaus pr. 122 A

12:00 - 13:00 paskaita-pokalbis „Bliuzas: kelionė tarp dangaus ir pragaro“
🎤 ALGIS FEDIAJEVAS

13:00 -14:00 dieninės dalies atidaromasis koncertas
🎸 MARKUS K

16:30 - 17:30 koncertas 
🎸 ARKLIO GALIA

 

Sveiki atvykę į Juke Joint!

Koncertai Kauno stoties rajono legendinėse vietose 5 minučių atstumu

14:00 - 16:00

Calendar Icon Legendinė Čeburekinė - Vytauto pr. 12
🎸 MIDNIGHT SPECIALS
Calendar Icon Kavinukė „Veržuona" - Vytauto pr. 12 
🎸 MANTAS VARNAS
Calendar Icon „Vieno prancūzo sandėliukas" - Girstupio g. 1 
🎸 ALGIS FEDIAJEVAS / WORKING HOBO
Calendar Icon "Žaliukė" (Legendinė šašlykinė) - Kaunakiemio g. 30 
🎸 BELKIN & SOCHIN DUO

 


Dieninę dalį pristato:

Markus K (JK)
Vieno žmogaus grupė

Markus K daugiau nei 30 metų su senu lagaminu, gitara ir looperiu (įrenginiu, kuris įrašo signalą iš gitaros ar kito garso šaltinio, o tada vėl ir vėl atkuria įrašytą ištrauką) keliauja po pasaulį dalindamasis savo begaline aistra muzikai. Šis nuoširdus, atviros širdies atlikėjas dažniausiai groja tiesiog gatvėse ir prie savo instrumentų pridėdamas jausmingą vokalą pina sudėtingus garso sluoksnius sukurdamas tikrą gyvo, nerepetuoto pasirodymo magiją.

Olandijoje gimusio ir Liverpulyje įsikūrusio atlikėjo YouTube kanale daugiau nei 50 tūkstančių sekėjų, kurie yra gyvas įrodymas, jog Markus K savo muzika užmezga ryšius, jungiančius žemynus ir širdis. Nepaprastai gražias originalias savo kompozicijos, atgulusias į šešis albumus, muzikantas papildo drąsiomis žinomų kūrinių interpretacijomis, kurios persmelktos primytvaus bliuzo ir autentiško soulo skambesiu.

Į šio, vidinę ramybę spinduliuojančio, muzikanto pasirodymus dažnai įsitraukia praeiviai, o pats atlikėjas mums primena, jog „mes čia esame visi kartu“, todėl jo pasirodymai tampa ne tik koncertu, bet ir giliai paliečiančia patirtimi.

 


Algis Fediajevas
paskaita „Bliuzas: kelionė tarp dangaus ir pragaro“

Algis Fediajevas, filosofas ir muzikantas, mėgstantis šių sričių susikirtimus, paskaitoje papasakos apie tai, kaip bliuzas svyruoja tarp velniškų ir šventų dalykų ir kodėl jis yra universali poezija.

koncertas

Patirkite bliuzo virsmą: Algio muzika yra puiki iliustracija to, kaip atsispyrus nuo amerikietiško bliuzo ir folko tradicijos ir pasitelkus akustinę gitarą bei balsą galima eiti tolyn šamaniškos psichodelikos ir eksperimentų keliu.

 


Arklio galia

Arklio Galia - penkių iš pažiūros suaugusių vyrų kompanija, neskoningai piktnaudžiaujanti įvairių roko stilių maišymu tarpusavyje jau gerokai daugiau nei pusantro dešimtmečio. Delnuose gniauždami saksofonus ir gitaras, jie jau apkeliavo visas įmanomas Lietuvos muzikinio pasaulio paraštes, išleido devynis albumus ir sugrojo daugiau nei reikia koncertų.

 


Working Hobo

Bliuzo mitologijos įkvėptas Vidmanto Aškinio (Arklio Galia) ir Algio Fediajevo akustinių gitarų duetas, kurio dialogai nuves dar negirdėtomis kryptimis.

 


Belkin & Sochin duo

Žinomo Lietuvos veikėjo, grupės „The Road Band“ lyderio Aleksandro Belkino ir gitaristo, dainų autoriaus Olego Sochino duetas.

 


Mantas Varnas

Iš Panevėžio kilęs plataus spektro kurėjas, mėgstantis pakapstyti giliau link šaknies, kur bliuzo kontrastų virtinė virpina ir kviečia palinguoti su nostalgija, iššokti emocijas beprotiškais ritmais ir skambesiais.

 


Midnight Special

„Midnight Special“ - senų laikų muziką mėgstančių ir gyvai ją atliekančių muzikantų grupė susikūrusi 2014 metais. Grupė atlieka tradicinę Šiaurės Amerikos liaudies muziką – dainas, pasakojančias apie žmonių gyvenimus.

 


VIETOS

O kodėl ne?
A. Juozapavičiaus pr. 122 A
Alternatyvi vieta šalia traukinių bėgių, šalia geležinkelio stoties.

Vieno prancūzo sandėliukas
Girstupio g. 1
Vieno prancūzo sandėliukas įkūrtas tada, kai vienas prancūzas, atvykęs į Lietuvą, nors ir pamilo šaltibarščius, bet baisiai ilgėjosi tų tikrų, gerų, prancūziškų sūrių, kurių čia taip ir nerado. Vienerius metus savo rankomis konstravęs interjerą, vienas prancūzas Sandėliuko duris atlapojo 2019 m. Nuo tol čia mes ne tik patys gardžiuojamės gryna autentika iš Prancūzijos, bet ir su gurmanais iš visos Lietuvos viskuo ramiai sau dalinamės.

Žaliūkė
Kaunakiemio g. 30
Geriausi šašlykai Kaune! Nesenstanti miesto legenda, užgimusi 1966 metais.

Restoranas Kastytis
A. Juozapavičiaus pr. 68

Legendinė Čeburekinė
Vytauto pr. 12
Beveik 30 metų prekiaujanti čeburekais prie stoties.

Kavinukė Viržuona
Vytauto pr. 12
Gali eit ir praeit. O jei užsuksi - pavalgysi geros šaltienos ir lydekos, o desertui gausi stoties pyragą.

Festivalį finansuoja:

 

tiketa

tiketa

 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai