Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Festivalis, kuris patiks visiems!

2024 m. spalio 11-12 d. antrasis tarptautinis miesto bliuzo festivalis „Kaunas Blues“: pasaulinio garso atlikėjų koncertai Kauno sporto halėje, naktinės jam sesijos ir nemokama dieninė dalis stoties rajone.

Tarp skirtingų bliuzo stilių nardantis festivalis pristato šio žanro tradicijas ir įvairovę bei skleidžia bliuzo dvasią. Gimęs iš nerašytos muzikinės tradicijos 19 a. pabaigoje, bliuzas su laiku išsišakojo į įvairius požanrius, prisitaikė ir neprarado savo svarbos ir aktualumo. Jo įtaka kitiems muzikos žanrams toliau įkvepia ne tik afroamerikiečiųs, bet ir jaunimą visame pasaulyje. Priespaudos laikais bliuzas kūrėsi kaip bendravimo priemonė, bendruomeniškumo ir solidarumo išraiška. Bliuzas nepolitiškas - tai žmogaus jausmų, skausmo, meilės, malonumo ir pykčio autentiška išraiška. Jame užkoduota pati žmogiškumo esmė ir pripažinimas, kad pagrindinės žmogiškos patirtys yra universalios.

Bliuzas jungia!

 

VAKARINIAI KONCERTAI KAUNO SPORTO HALĖJE

📅 Spalio 11 d. | durys 18:00 | pradžia 19:00 | Kauno sporto halė

Othman Wahabi (Kanada/Marokas)

JJ Thames ir Crystal Thomas (JAV)

 


📅 Spalio 12 d. | durys 18:00 | pradžia 19:00 | Kauno sporto halė

Baba Sissoko ir Mediterranean Blues (Italija/Malis)

Walter Trout (JAV)


 

Perkant 4 ir daugiau bilietų taikoma 20% nuolaida krepšeliui

Abonementas - perkant į abi dienas taikoma 20%

Senjorams, studentams ir moksleiviams taikoma 20% nuolaida

bilietai

 


Kur apsistoti Kaune? Išsirink tinkamiausia viešbutį netoli festivalio ir praleisk spalio 11/12 Kaune su bliuzu!

bilietai

 


 

Iš Vilniaus į Kaunas Blues nuveš ir parveš bliuzo autobusas

Iš sostinės į vakarinę programą keliaujantiems festivalio svečiams siūlome patogią ir linksmą kelionę bliuzo autobusu, važiuosiančiu į Kauno sporto halę ir atgal.

bilietai

 


Į dieninę programą maršrutu Vilniaus – Kaunas riedės bliuzo traukinys, kurio vagonuose festivalio nuotaiką kurs gyvai atliekama muzika.

 


FESTIVALIO ATLIKĖJAI

Othman Wahabi (Kanada/Marokas)

Išties nuostabus ir intriguojantis dalykas apie Othman Wahabi yra tai, kad jis 1983 m. gimė Maroke, būdamas 22-ejų atvyko net ne į JAV, o į Kanadą, bet jo muzika skamba kaip autentiškas, stipriai išjaustas bliuzo tradicijos vaisius. Toks, kurį, atrodo, stipriau paveikė archajiškas akustinis bliuzas nei vėlesnės modernios jo variacijos.

Galbūt tai, kad Othman Wahabi sugėrė Vakarų Afrikos muzikines vibracijas, kurias su amerikietišku bliuzu ir ypač ankstyvąja jo versija tarsi jungia gelminis pasąmoninis ryšys, lėmė tokį jo kūrybos pobūdį. Tokį, kuriame labai stiprus ankstyvojo bliuzo pamatas. Kita vertus, O. Wahabi aplink tą pamatą įsileidžia ir kitokios stilistikos – funk, soul, netgi regio.

Othman – itin sodraus balso savininkas. Puikus slide gitaros meistras, įtikinančiai skambantis tiek vienas, tiek su grupėmis. Atlikėjas nemažai dėmesio skiria ir tekstams (kas taip pat jį sieja su ankstyvuoju bliuzu, juk jame tekstas, žmogaus apdainuojama istorija turėjo ypatingą reikšmę), kuriuose atsiskleidžia ir dvasingumo temos, ir dėmesys socialiniam teisingumui, ir skausmas dėl rasizmo bei kitų negandų ir neteisybių.

2024 m. vasarį pasirodė naujas O. Wahabi albumas, pavadintas „Racines“, kuriame ir visa tai, ir nauji aktualūs dalykai, ir jungtys tarp Afrikos ir bliuzo. Tad pasiruoškite šviežiam, aktualiam ir į gelmes neriančiam šiuolaikiniam bliuzui! Būtent toks ir sklinda iš O. Wahabi.

Atlikėjai:

Othman Wahabi - gitaros, vokalas
Jay Golden – bosinė gitara
Ranul da Silva – būgnai

 


JJ Thames & Crystal Thomas (Jav)
Big Mama Blues

Koks bliuzo festivalis be bliuzo divų? Koks bliuzo festivalis, kuriame nebūtų tęsiama nuo Ma Rainey, Bessie Smith per Big Mama Thornton, Etta James ir daugybę kitų ugningų ir hipertalentingų bliuzo damų besidriekianti tradicija? JJ Thames ir Crystal Thomas savo duete, pavadintame „Big Mama Blues“, būtent ir užpildys šią nišą. Dvi įspūdingos vokalistės, kurių balsuose sugertos tiek įvairiapusės asmeninės patirtys, tiek ir Misisipės, Čikagos ir kitų muzikinių JAV centrų aidai.

JJ Thames, kartais pavadinama „Misisipės diva“ – iš soul muzikos lopšio Detroito kilusi ir smarkiai šio stiliaus paveikta dainininkė, kurią užgrūdino jos pačios sudėtingas gyvenimas, skaudžios netektys ir ilgas kopimas į dabartinę sėkmę. Jos pasirodymai uraganiški, jos charizma stulbinanti, jos balsas – tarsi smūgis, kuriame galima pajusti ir meilę, ir jėgą, ir įniršį, ir skausmą.

Crystal Thomas – dar vieną giliai bliuzo tradiciją į save priėmusi, pergyvenusi ir naujiems klausytojams ją transliuojanti įspūdingo, ypač sodraus balso savininkė. Dainuoti pradėjusi vos dvejų, užaugusi ypač muzikalioje šeimoje, apsupta muzikos, vėliau ji tapo ir profesionalia tromboniste. Crystal dainuodama skleidžia galią, užtikrintumą, pasitikėjimą savimi ir visiems rodo, kaip džiaugtis akimirka; bliuzas juk apskritai didele dalimi yra apie gebėjimą atsiduoti momento džiaugsmui.

Atlikėjai:

JJ Thames - vokalas
Crystal Thomas - vokalas
Luca Giordano – guitara, vokalas
Abramo Riti - klavišiniai
Walter Monini – bosinė gitara
Fabio Colella - būgnai

 


Baba Sissoko ir Mediterranean Blues (Italija/Malis)

Malio muzikos ambasadorius Baba Sissoko, grojęs su Stingu, „Art Ensemble of Chicago“, Youssou N‘Dour, „Buena Vista Social Club“, Dee Dee Bridgewater, Lietuvos publikai tikrai neblogai pažįstamas. Dar 2012 m. kartu su Viktoru Diawara, Laurita Peleniute, Sauliumi Petreikiu, Indre Jurgelevičiūte jis įrašė Malio ir Lietuvos muzikines tradicijas apjungiantį albumą „MaLituanie“, vėliau mūsų šalyje nesyk koncertavo. Puikus vokalistas ir multiinstrumentalistas, grojantis Vakarų Afrikos „kalbančiais būgnais“ tamani ir daugybe kitų instrumentų (ngoni, gitara, būgnais, balafonu, kalabasu, sildrum, kamelngoni), pasižymi ir kaip daugybės kitų muzikinių tiltų statytojas. Puikūs pavyzdžiai – 2017 m. jo ir Mighty Mo Rodgers albumas „Griot Blues“, tarsi grąžinęs bliuzą prie šaknų ir, tuo pačiu, atšviežinęs jį Malio prieskoniais, arba su DJ Khalab įrašytas „Khalab & Baba“, kuriame susipina etninė afrikietiška muzika ir elektronika.

Unikalu apie Baba Sissoko ir tai, kad jis ateina iš Vakarų Afrikai būdingos „griot“ tradicijos. „Griot“ – tai klajojantys muzikantai, istorijų pasakotojai ir žodinių tradicijų saugotojai. Tai titulas ir pareiga, paveldima per vyrišką šeimos liniją ir iki šiol egzistuojanti šiame regione.

Šįsyk Baba išgirsime kartu su itin spalvinga grupe „Mediterranean Blues“, tad klausytojai turės puikią galimybę išgirsti, kaip afrikietiški motyvai sudera su ugninga itališka dvasia, funk, roko ir daugybe kitokių nenuspėjamų elementų.

Atlikėjai:

Baba Sissoko - vokalas, ngoni, kalbantis būgnas
Ady Thioune - džembė, bougaroubu, kongai, vokalas
Eric Cisbani - būgnai
Angelo Napoli – elektrinė gitara
Walter Monini – bosinė gitara, pritariamas vokalas
Alessandro de Marino – klarnetas, klavišiniai
Domenico Canale – armonikėlė, smuikas, vokalas

 


Walter Trout (Jav)

Ar dažnai Lietuvoje išgirsime bliuzmeną, grojusį su bliuzo legendomis John Lee Hooker ir Big Mama Thornton? Ir kuris šalia to trejus metus buvo legendinės Vudstoko dvasią nešusios grupės „Canned Heat“ solo gitaristu? Tarsi to neužtektų, tas pats bliuzmenas praėjo ir žymiąją bliuzo kalvę „John Mayall‘s Bluesbreakers“, kurioje savo metu išgarsėjo Ericas Claptonas ir Peteris Greenas. Taip, visa tai yra Walterio Trouto muzikinės biografijos detalės ir etapai. Ir, tarsi to būtų maža, virš visko puikuojasi solidi solinė karjera. Pirmasis jos įspaudas – debiutinis albumas „Life in the Jungle“, pasirodęs 1989-aisiais ir dažnai laikomas vienu geriausių visame bliuzroko žanre.

Įspūdingas gitaristas, puikiai suderinantis virtuoziškumą ir jausmingumą, puikus dainų autorius ir vokalistas, W. Troutas yra vienas iš klasikinio amerikietiško bliuzroko skambesio vėliavnešių. Skambesio, kuris, nors ir lyriškas, bet dvelkia optimizmu (polinkį į šviesą savo kūryboje pabrėžia ir pats Walteris) ir kuriame ilgas, ekspresyvus ir daug pasakantis gitaros solo dažnai atsiduria centre.

Kovo 1 dieną pasirodė naujas W. Trouto albumas „Broken“, kuriame, pasak paties autoriaus, dominuoja niūresnės temos, susijusios su pasaulio aktualijomis ir itin ryškiomis priešpriešomis tarp žmonių. Tačiau nėra nieko nepataisoma – tokia yra W. Trouto filosofija, atsiskleidžianti ir šiame albume. Kitaip Walteris ir negalėtų mąstyti, nes pats yra praėjęs pragarą, vos likęs gyvas, iš naujo mokęsis groti gitara ir gyventi, juk būnant tamsioje bedugnėje nelieka nieko kito kaip tik kabintis į tą vienintelį šviesos spindulį.

Naujame albume taip pat galima išgirsti kviestines žvaigždes – vokalistę Beth Hart, grupės „Twisted Sister“ balsą Dee Snider ir lūpinės armonikėlės virtuozą Will Wilde. Gitaristas teigia, kad jam itin svarbu jausti savo paties kaip muzikanto augimą ir ėjimą į priekį. Taigi, W. Troutas yra ne tik bliuzroko legenda ir ikona, bet ir muzikantas, kuris nesiliauja ieškoti ir mesti sau iššūkių.

Atlikėjai:

Walter Trout – gitara, vokalas
John Avila – bosinė gitrara
Michael Leasure  - būgnai
Roland Bakker – klavišai

 

bilietai

 

Festivalį finansuoja Kauno miesto savivaldybė

 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai