Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Roland Tchakounté (Prancūzija / Kamerūnas) Afrobliuzo karalius

Calendar Icon spalio 6 d. | durys 17:30 | pradžia 18:30 | Kauno sporto halė

Roland Tchakounté - originalus bliuzo atlikėjas, įrodantis, kad šis žanras neturi ribų. Jis yra vienas iš nedaugelio kūrėjų, sėkmingai nutiesusių tiltą tarp Afrikos ir bliuzo.

Unikalus bliuzo skambesys, kurį kuria Roland Tchakounté, gimė susipynus jo afrikietiškietiškoms šaknims su gilia Amerikos bliuzo tradicija. Jo gebėjimas išreikšti savo asmenines patirtis ir išgyvenimus per muziką atliepia tikrąją bliuzo esmę – išbūti, išgyventi, dažnai sunkias, gyvenimiškas situacijas lygiai taip, kaip tai darė šio žanro pionieriai. Išskirtinumą šiam atlikėjui suteikiantis dainavimas gimtąja bamileke tarme iliustruoja meistrišką kultūrų bei muzikos stilių dermę ir toli gražu nėra kliuvinys perteikti dainomis nešamą žinią, nes muzikos kalba yra universali.

Gimęs ir užaugęs Kamerūne, šis daininkas ir multiinstrumentalistas profesionalią karjerą pradėjo persikėlęs gyventi į Prancūziją ir 1999 m. išleidęs pirmąjį savo albumą. Tchakounté diskografija - jo muzikinės odisėjos metraštis, kuriame kiekvienas iš šešių albumų lyg vientisas muzikinis pasakojimas, intymiai ir poetiškai kalbantis apie gilius asmeninius patyrimus ir apdainuojantis nepavydėtiną gimtojo žemyno padėtį.

Roland Tchakounté buvo greitai pastebėtas ir įvertintas bliuzo muzikos pasaulyje: jau 2005 m. jis tapo pirmuoju kamerūniečiu, pakviestu į prestižinį „Chicago Blues Festival”, dalyvavo „Paris Jazz Festival”, Montrealio ir kituose svarbiausiuose pasaulio muzikos (angl. world music) festivaliuose bei apkeliavo Azijos, Amerikos, gimtosios Afrikos žemynus, o taip pat aplankė ir Lietuvą.

„Kaunas Blues“ festivalio scenoje Roland Tchakounté pristatys savo paskutinijį albumą „Nguémé & Smiling Blues“, kuriame atsispindi nuo jo kūrybos neatsiejamos tarpkultūrinės sąsajos, atsiskleidžia atlikėjo harmoningo pasaulio vizija, apdainuojami Afrikos herojai bei kasdienis paprastų afrikiečių gyvenimas, jų vargai ir džiaugsmai. Jausmingos melodijos ir aštrūs, bet kartu poetiški dainų tekstai nukelia klausytojus į pasaulį, kuriame bliuzas yra ne tik visuomenės nelygybės veidrodis, bet ir vilties švyturys.

Roland Tchakounté pasirodymas „Kaunas Blues“ scenoje – įtrauki kelionė laiku po skirtingas kultūras. Jo muzika yra įvairovės šventė, nenuginčijamas vienijančios bliuzo galios įrodymas, bendrystės jausmas sujungiantis visus klausytojus.

bilietai

Atlikėjai:

Roland Tchakounte – pagrindinis vokalas ir elektrinė gitara
Mick Ravassat - elektrinė gitara
Antoine Arroyo – bosinė gitara
Leandro  Aconcha - klavišiniai 
Steve Belmonte – būgnai

Rėmėjai

Kaunas blues viešbutis
Bendradarbiaujame
Bendradarbiaujame
Mūsų žurnalai
Visi rėmėjai