Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Kayhan Kalhor ir Erdal Erzincan (Iranas/Turkija)

Koncertai:

  • Spalio 16d. 19val. Šv.Jonų bažnyčia, Vilnius
  • Spalio 17d. 19val. Šv.Kotrynos bažnyčia, Vilnius
  • Spalio 18d. 18val. Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kaunas

Antrąjį kartą Lietuvoje koncertuosiantis Kayhan Kalhor (Iranas) yra vienas žymiausių persų muzikos atlikėjų. Jis pasirodys drauge su baglama meistru Erdal Erzincan iš Turkijos. Šie genialūs drauge du albumus išleidę muzikantai spinduliuoja rafinuotos ir jausmingos Artimųjų Rytų muzikos šviesą. Savo pasirodymuose jie kviečia keliauti drauge su užburiančiais kamancheh ir baglama instrumentų garsais į kokybiškesnį pasaulį.

Kayhan Kalhor ir Erdal Erzincan yra du tradicinės muzikos tęsėjai, pasižymintys stipriu nuotykių troškimu. Nepaisant to, kad atlieka turkų bei persų kilmės liaudies muziką, jie atsisako apsiriboti vien ja ir laisvai leidžiasi į improvizacijas. Iš skirtingų kultūrų kilę atlikėjai pasirodymų metu įrodo, jog grodami mąsto taip pat – tarsi turėdami vieną sielą. Šie kūrėjai kartu yra išleidę albumus „The Wind“ (2006 m.) ir „Kula Kulluk Yakışır Mı“ (2013 m.).

Kayhan Kalhor (Iranas) yra tarptautiniu mastu pripažintas kamancheh (persų styginis instrumentas) virtuozas. Jis tituluojamas vienu svarbiausiu persų muzikos kultūros ambasadoriumi ir yra tapęs naujosios kartos kamancheh atlikėjų mentoriumi. Šio kūrėjo pasirodymai, atskleidžiantys persų muzikos magiją, pritraukia minias žmonių į visame pasaulyje vykstančius koncertus. Trys Kayhan Kalhor įrašai „Without You“ (2002 m.), „The Rain“ (2003 m.) ir „Faryad“ (2005 m.) buvo nominuoti „Grammy“ apdovanojimams.

Kayhan Kahlor kuria muziką garsiausiems persų klasikinės muzikos vokalistams Mohammad Reza Shajarian ir Shahram Nazeri, televizijai, jo kūriniai buvo įtraukti į režisieriaus Francis Ford Copolla filmo „Youth without youth“ garso takelį. Kūrėjo biografiją puošia daugybė koncertų su žinomais Irano atlikėjais Ali Bahrami Fard, Ali Akbar Moradi, Hossein Alizadeh, Faramarz Payvar bei kitų šalių muzikantais Shujaat Husain Khan, Swapan Chaudhuri, Erdal Erzincan. Jis yra prisidėjęs prie violončelininko Yo-Yo Ma muzikinio projekto „Silk Road Project“, dalyvavo „Kronos Quartet“ veikloje. Tarptautinį Kayhan Kalhor pripažinimą puikiai atspindi  jam suteikta garbė pasirodyti su dviguba programa festivalyje „Mostly Mozart“ JAV, kurio metu atliko žymųjį W. A. Mocarto kūrinį „Requiem“. 

Antrasis dueto narys Erdal Erzincan (Turkija) yra laikomas iškiliausiu Anatolijos baglama muzikos pavyzdžiu. Dar būdamas paauglys atlikėjas susidomėjo gimtojo regiono liaudies muzika, o pradėjęs groti baglama (styginis Viduriniųjų Rytų instrumentas, primenantis ilgakaklę liutnią), ėmė tyrinėti priešingą įprastai grojimo techniką ir sėkmingai ją pritaikė savo pasirodymuose. Po puikia pradžia tapusio pirmojo solinio albumo „Tore“ (1994 m.) sekė daugybė palankių vertinimų sulaukusių įrašų ir pasirodymų tarptautinėje scenoje.

Jis drauge su baglama meistru Arif Sağ pasirodė Kelno filharmonijoje, vėliau koncertavo su „Ambassade Orchester Wien“ ir Vienos simfoniniu orkestru. Erdal Erzincan yra grojęs drauge su žymiais Turkijos liaudies muzikos atlikėjais Tolga Sağ, İsmail Özden, Yılmaz Çelik, Muharrem Temiz, Erol Parlak. Šiuo metu kūrėjas dėsto savo vardo mokykloje ir vadovauja baglama muzikos orkestrui.

Kayhan Kahlor yra pasakęs, kad pagrindinis jo tikslas – išnykti muzikoje ir pasiekti tokį kokybišką pasaulio pajautimą, koks kasdieniame gyvenime nėra įmanomas. Savo kerinčiu melodijų grožiu duetas kviečia žvilgtelėti būtent į tokį nepaprastą pasaulį ir jį pajausti. Ši užburianti, dvasingumu ir poezija alsuojanti Artimųjų Rytų muzika yra kur kas daugiau nei vien gražiausios tradicinės muzikos formos – tai ir meditatyvi kelionė į save bei žvilgsnis į mistinę pasaulio pusę.

BILIETAI

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai