Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Kayhan Kalhor ir Toumani Diabate

KONCERTAI

  • Rugsėjo 11d. 19val. Šv.Jonų bažnyčia, Vilnius
  • Rugsėjo 12d. 19val. VDU Didžioji salė, Kaunas

Toumani Diabate  -  dviejų „Grammy“ laimėtojas, dirbęs su tautiečiais Ali Farka Toure, Ballake Sissoko, ispanų flamenko grupe „Ketama“, anglų bosistu Deniu Tomsonu, amerikiečių bliuzo atlikėju Taj Mahal, džiazo atlikėju Rozvelu Rudu, islandų dainininke Björk.

Kayhan Kalhor yra tarptautiniu mastu pripažintas kamancheh (persų styginis instrumentas) virtuozas. Jis tituluojamas vienu svarbiausiu persų muzikos kultūros ambasadoriumi ir yra tapęs naujosios kartos kamancheh atlikėjų mentoriumi.. Trys Kayhan Kalhor įrašai „Without You“ (2002 m.), „The Rain“ (2003 m.) ir „Faryad“ (2005 m.) buvo nominuoti „Grammy“ apdovanojimams.

Kayhan Kalhor (Iranas) ir Toumani Diabaté (Malis) duetas – tai aukščiausios klasės dialogas tarp muzikos virtuozų bei ypatingų, gilias tradicijas menančių instrumentų: mandinkų koros ir persų kamencheh.

Kiekvieno iš atlikėjų nuopelnų sąrašas yra didžiulis: solidūs apdovanojimai, didžiulė įtaka gimtosiose šalyse, užtarnautas geras vardas pasaulio scenose, daugybė pasirodymų su skirtingų kultūrų atstovais, muzikinė patirtis perkopusi po tris dešimtmečius bei gausybė išleistų albumų.

Iš Teherano kilęs Kayhan Kalhor tituluojamas vienu svarbiausiu persų muzikos ambasadoriumi bei yra tapęs naujosios kartos kamancheh (persų styginis instrumentas) atlikėjų mentoriumi. Kūrėjo pasirodymai, atskleidžiantys persų muzikos magiją, pritraukia minias žmonių į visame pasaulyje vykstančius koncertus. Trys Kayhan Kalhor įrašai „Without You“ (2002 m.), „The Rain“ (2003 m.) ir „Faryad“ (2005 m.) buvo nominuoti „Grammy“ apdovanojimams.

Kayhan Kahlor kuria garsiausiems persų klasikinės muzikos vokalistams Mohammad Reza Shajarian ir Shahram Nazeri, televizijai, jo kūriniai buvo įtraukti į režisieriaus Francis Ford Copolla filmo „Youth without youth“ garso takelį. Kūrėjo biografiją puošia daugybė koncertų su žinomais Irano atlikėjais Ali Bahrami Fard, Ali Akbar Moradi, Hossein Alizadeh, Faramarz Payvar bei skirtingų kultūrų atstovais: indais Shujaat Husain Khan, Swapan Chaudhuri, Azerbaidžiano dainininku Alim Qasimov, turku Erdal Erzincan bei kitais.

Jis yra prisidėjęs prie violončelininko Yo-Yo Ma muzikinio projekto „Silk Road Project“, dalyvavo „Kronos Quartet“, „New York Philharmonic Orchestra“, „Orchestre National de Lyon“ veikloje. Tarptautinį Kayhan Kalhor pripažinimą puikiai atspindi jam suteikta garbė pasirodyti su dviguba programa festivalyje „Mostly Mozart“ JAV, kurio metu atliko žymųjį W. A. Mocarto kūrinį „Requiem“. Atlikėjo muziką galime girdėti net 25-iuose soliniuose ir su kitais atlikėjais išleistuose albumuose.

Toumani Diabaté yra senos griot šeimos palikuonis, tęsiantis tradicinės muzikos, literatūros ir istorijos globėjų liniją. Savo kūryba įrodęs, kad kora gali varžytis su stipriausiais pasaulio instrumentais, yra pripažįstamas vienu įtakingiausiu ir stipriausiu Afrikos muzikantų. Muzikuoti išmokęs iš savo tėvo, legendinio koros karaliaus Sidiki Diabaté, sugebėjo rasti būdą patobulinti grojimo ja techniką ir tai atvėrė duris į pasaulinę sceną.

Toumani Diabaté mėgaujasi progomis gimtąsias tradicijas apjungti su kitų kultūrų atlikėjais, į savo repertuarą įtraukdamas flamenko, bliuzo, džiazo ir kitų stilių kūrinius. Jis leidosi į drąsius muzikinius eksperimentus su Islandijos dainininke Björk, ispanų flamenko grupe „Ketama“, džiazo trombonininku Roswell Rudd iš JAV, britų muzikantais Damon Albarn, Denny Tomphson, amerikiečių bliuzo atstovu Taj Mahal, indų klasikinės muzikos kūrėjais, yra įrašęs bendrų kūrinių su tautiečiais Ali Farka Touré, Ballaké Sissoko. Toumani Diabaté dažnai koncertuoja su savo suburtu „Symmetric Orchestra“ bei pasirodo dviese su sūnumi.

Kūrėjas yra dalyvavęs daugybėje žymių tarptautinių muzikos festivalių: „WOMAD“, „Sziget“, „Glastonbury“, „WOMADelaide“ ir kituose. Jo drauge su Ali Farka Touré įrašyti albumai „In the Heart of the Moon“ (2005 m.) ir „Ali & Toumani” (2010 m.) laimėjo „Grammy“. Pirmasis solinis Toumani Diabaté įrašas „Kaira“ (1988 m.) iki šiol išlieka geriausiai pasaulyje parduodamu koros muzikos albumu. Jo diskografijoje yra 13 įrašų, išleistų solo ar bendradarbiaujant su kitais muzikantais.

Virtuoziškumu, kūrybingumu pasižymintys Kayhan Kalhor ir Toumani Diabaté kviečia išgirsti tūkstantmečius gerbtą ir puoselėtą muziką, dvelkiančią grožiu, aukšta kultūra bei pakiliu atlikėjų dvasingumu. Tai muzika, apjungianti skirtingas kultūras, tradicijas ir modernumą bei kurianti malonų žmonių bendrumo jausmą.

BILIETAI

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai