Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian (Iranas) Kai jie groja laikas sustoja

Koncertai

  • Vasario 12 d. 19 val. Kauno filharmonija, Kaunas
  • Vasario 13 d. 19 val. Keistuolių teatras, Vilnius

*Koncertas Vilniuje vyks atnaujintoje Keistuolių teatro salėje su aukščiausios klasės garso sistema.

Atlikėjai

  • Kayhan Kalhor - setar
  • Kiya Tabassian - setar

Tūkstantmečius besitęsianti Persų muzika yra nepaprastai rafinuotas, turtingas ir jaudinantis menas.

Du laisvieji mąstytojai ir muzikos tyrinėtojai Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian pasirodys grodami setarais – ikiislamo laikus menančiomis keturių stygų liutniomis, dažnai siejamomis su sufizmu. Vien prieš pirmąjį bendrą Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian pasirodymą klausytojai jiems plojo atsistoję, žinodami, kad tai bus neeilinis įvykis – dviejų meistrų susitikimas, atskleidžiantis ištisą persų muzikos visatą.

Estetiški, be galo asmeniški bei kūrybingi pasirodymai yra persų klasikinės muzikos pagrindas. Artimuosiuose Rytuose dažnai jie išreiškiami per lakštingalos simbolį – gražiausią balsą žemėje turintį ir niekieno neatkartojamą paukštį. Tūkstančius metų evoliucionavusi persų muzika gyvuoja spontaniškai improvizuojant, tačiau jos išeities taškas visuomet yra griežtas kanoninis repertuaras radifas.

kayhan kalhor ir kiya tabassian

Klausant persų klasikinės muzikos dažnai norisi užmerkti akis ir panirti savyje, ieškant ryšio tarp savęs ir gyvenimo – Dievo, energijos, mylimojo. Tokia ir yra svarbiausia šios muzikos funkcija – priminti apie tai, kas bendra mums kaip žmonijai.

Kayhan Kalhor yra vienas garsiausių šios eros kamancheh (persų styginis instrumentas) virtuozų, kurio vardas jau tapo šio instrumento sinonimu. 2017 m. grojimo kamancheh menas jo nuoširdaus atsidavimo dėka buvo įtrauktas į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Tad neįtikėtina ir be galo įdomu, kad kūrėjas pirmąkart Lietuvoje pasirodys su antruoju savo instrumentu setaru.

Iš Teherano kilęs Kayhan Kalhor tris kartus buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimams ir 2017 m. jį pelnė kartu su Yo-Yo Ma bei „Silk Road Ensemble“. 2018 m. gavo garbingą „Isaac Stern Human Spirit Award“ už išskirtinį indėlį plečiant žmonijos supratimą per muziką, 2019 m. – WOMEX

Grojant Kayhan Kalhor, atrodo tarsi jis komunikuotų visomis kalbomis vienu metu, pasiekdamas viso pasaulio žmonių širdis – net iš praeities ar tolimos ateities. Kaip kad viename interviu yra sakęs: „Aš tiesiog noriu groti muziką ir leisti žmonėms ja mėgautis. Nežinau, ką daryčiau be muzikos. Kai esu scenoje, aš esu pasaulio viršūnėje ir Dievas kalba su manimi“.

Antrasis dueto narys, kilęs taip pat iš Teherano, Kiya Tabassian yra setaro virtuozas, kompozitorius, atlikėjas, improvizatorius, ilgametis Kayhan Kalhor studentas, ansamblio „Constantinople“ įkūrėjas ir varomoji jėga, su kuriuo įrašė per dešimtį albumų ir parengė beveik 40 viso pasaulio publikos pripažinimo sulaukusių programų. Per pastarąjį dešimtmetį šis kūrėjas surengė virš 800 koncertų 125 miestuose 25 šalyse.

Nuoširdžiai gebantis į klausytojų širdis įnešti visuotinę muzikos galią atlikėjas įkvėpimo semiasi iš gimtosios muzikos tradicijų, tačiau ją atlieka šiuolaikiškai, nesivaržydamas persų šaknis apjungia su Europos Baroko, meksikiečių liaudies ar senosiomis melodijomis, kurias dainavo pirmieji Naujosios Prancūzijos gyventojai.

Vasario mėn. vyksiantis koncertas - tai unikali galimybė liudyti dviejų pasaulyje garsių solistų, setaro virtuozų sąjungą. Kayhan Kalhor ir Kiya Tabassian kviečia klausytojus į savo kūrybinių visatų suartėjimo tašką, į aistringą muzikinę kelionę, persų meno širdį, pažadėdami, kad jūsų kelionėje į save lydės nuostabus harmonijos jausmas bei širdį grožiu virpinantys rifai.

INFORMACIJA

Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems taikoma 50% nuolaida.

Norint patekti į koncertą reikės pateikti vieną iš šių dokumentų:
    • Galimybių pasą.
    • ES skaitmeninį Covid pažymėjimą.
    • Vakcinacijos išrašą.
    • Dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID -19 liga.
    • Neigiamo testo rezultato išrašą. 

Neturintiems galimybės prisijungti internetu, dokumentus gali išduoti jų sveikatos priežiūros įstaiga. 
Išskirtinai tik mūsų renginio lankytojams Medicina practica laboratorijoje atvykus ir parodžius įsigytą bilietą, bus suteikiama COVID-19 tyrimams 15 % nuolaida.
Asmenys priimami tik pagal išankstinę registraciją telefonu (8 5) 250 7744 arba el. p. registracija@medicinapractica.lt
Daugiau informacijos https://medicinapractica.lt/svarbi-informacija-koronaviruso

Jei yra klausimų galite susisiekti su mumis 
zilvinas@gmgyvai.lt
tel: 868613883
www.gmgyvai.lt

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai