Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Keegan McInroe, Matt Tedder ir Aleksandr Belkin (JAV/Lietuva)

KONCERTAS

Liepos 20 d. 19 val. "Combo" terasa, Kaunas

Keegan McInroe (JAV), Matt Tedder (JAV) ir Aleksandr Belkin (Lietuva)

Keegan McInroe ir Matt Tedder – tai du dainų autoriai ir atlikėjai iš Fort Worth miesto Teksaso valstijoje (JAV). Folk stiliaus gitaristas ir dainų kūrėjas Keegan McInroe remiasi giliomis bliuzo šaknimis, o Matt Tedder yra naujosios JAV bliuzo kartos atstovas. Drauge šie gitaromis apsiginklavę atlikėjai klausytojams dovanoja įvairiausias originalias folk, bliuzo, country žanrų dainas ir klasikinių visų numylėtų kūrinių versijas.

Dainų autorius, atlikėjas ir rašytojas Keegan McInroe, unikaliu balsu bei požiūriu apipindamas ankstyvąjį country, bliuzą ir folk, kuria originalų pamatinės JAV muzikos audinį – žemišką, atvirą ir lyrišką. Kilęs iš Teksaso Lubbock miesto, atlikėjas 2005 m. Fort Worth „Texas Christian University“ įgijo religijos ir filosofijos laipsnį. Studijuodamas įkūrė šešerius metus gyvausią rokenrolo grupę „Catfish Whiskey“, o nuo 2008 m. dažniausiai pasirodo solo, kaip tikras trubadūras klajodamas po visą Teksasą, JAV ir Europą. Jau penkerius metus po pusmetį kelyje praleidžiantis atlikėjas nevengia groti įvairiausiose vietose – nuo namudinių koncertų iki muzikos festivalių. Tuo tarpu rašytinė Keegan McInroe kūryba – kelionių užrašai, istorijos, eilėraščiai ir politikos kritika – yra publikuojama įvairiuose laikraščiuose bei žurnaluose.

Keegan McInroe skambesys yra įkvėptas didžių muzikos pasaulio asmenybių: Willie Nelson, John Prine, Bob Dylan, Neil Young, Merle Haggard, „The Rolling Stones“, „Widespread Panic“, „The Grateful Dead“, Ben Harper, Johnny Cash, Jerry Garcia, Jim Croce, Howlin’ Wolf, Van Morrison, J. J. Cale, „The Band“, Kris Kristoferson, Tom Waits, Robert Johnson, Woody Guthrie, George Harrison, Leonard Cohen.

Atlikėjas viena scena dalinosi su Leon Russell, Ray Wylie Hubbard, „Phosphorescent“, Ian Moore, Innes Sibun, „Tito and Tarantula“, Eric McFadden, Otis Taylor, Eric Sardinas, Randall Bramblett ir „The Band of Heathens“. Jį Lietuvoje buvo galima išgirsti „Bliuzo naktų“ festivalyje, bendruose pasirodymuose su Aleksandru Belkin.
Išleidęs keturis solinius albumus „Uncouth Pilgrims“ (2016 m.),  „A Thousand Dreams“ (2012 m.), „From the Wall & In the City“ (2010 m.), „Mozelle“ (2009 m.) bei „Blood & Bones“ (2008 m.) drauge su „Catfish Whiskey“, Keegan McInroe šiuo metu įrašinėja naujausią darbą „A Good Old Fashioned Protest“.

Antrasis Fort Worth mieste gimęs ir užaugęs vyrukas Matt Tedder savo rankose gitarą laiko nuo septynerių metų. Dabar, būdamas vos virš dvidešimties, yra vietinis favoritas ir gerbėjus stebina vis naujais atlikimo būdais, skatinančiais iš naujo didžiuotis jo kūryba. Matt Tedder išlaikomas senas soul muzikos stilius ir giliai bliuze įsišaknijęs gyvenimas scenoje kone spinduliuoja bei kiekviena nata įsismelkia į klausytojų širdis. Klausantis jo muzikos yra sunku atspėti jauną atlikėjo amžių – Matt Tedder dažnai pavadinamas „sena siela“ dėl savo išskirtinio dainų rašymo stiliaus, kuris primena tokius menininkus kaip Jackson Browne, Tom Waits, Tom Petty.

2016 m. Matt Tedder išleido savo pirmąjį EP „California Mercy Me“ – klasikinio roko, dvasingo bliuzo ir modernaus folk mišinį. Tarp būrio albumą įrašyti padėjusių muzikantų yra ir „Quaker City Nighthawks“ būgnininkas Matt Mabe, kurio fanu atlikėjas buvo nuo vaikystės. Šis įrašas trykšta įvairiausiomis įtakomis, padariusiomis Matt Tedder kaip kūrėjui didžiausią įspūdį. Jo gyvenimą pakeitusių muzikantų sąraše: grupės AC/DC, „The Rolling Stones“, atlikėjai Muddy Waters, Ray Charles, Chris Whitley ir kiti. Nenuostabu, kad jo pasirodymuose galime girdėti tų pačių „The Rolling Stones“, Chuck Berry, Jimmy Reed, Roy Orbison dainų perdirbinius.

Jau nuo dešimties metų Matt Tedder vietinių televizijų ir laikraščių buvo vainikuojamas gitaros genijumi. Būdamas 14-os subūrė vietinę grupę, su kuria grojo net tarptautiniu mastu 2012 m. „Thunder Bay Blues Festival“ Kanadoje. Siekdamas muzikinės karjeros, 17-os metų persikėlė į Nashville ir netrukus atstovavo šį miestą 2014 m. „International Bluess Challenge“ konkurse. Pastarajame įveikęs virš 200 varžovų pateko į finalą ir pasirodė istoriniame „Orpheum Theater“. Jis sėkmingai dalyvavo muzikinėje televizijos laidoje „The Voice“, kurios žiuri narys Pharrell Williams atlikėjui plojo net atsistojęs bei praminė „jaunuoju Keith Richards“.

Keegan McInroe ir Matt Tedder – tai jauni bet brandūs, nuoširdūs, žavintys bliuzo atvirumu ir  artumu klausytojui atlikėjai. Lietuvoje jie pasirodys su bliuzo veteranu, grupės „The Road Band“ įkūrėju ir lūpinės armonikėlės virtuozu Aleksandru Belkin.

BILIETAI


 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai