Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Leon Beal & Sax Gordon (JAV) Soul Blues

Koncertai

  • Liepos 29 d. 19 val. Botanikos sodo Vingio skyrius, Vilnius
  • Liepos 30 d. 19 val. Klubas Ramybė, Palanga
  • Liepos 31 d. 19 val. Sakramento kiemelis, Kaunas

Atlikėjai

  • LEON BEAL - vokalas
  • SAX GORDON - saksofonas
  • MARTINO BONI BEADLE - saksofonas
  • LUCA GIORDANO - elektrinė giatara
  • WALTER CERASANI - bosinė gitara
  • ABRAMO RITI - klavišiniai
  • LORENZO POLIANDRI - būgnaiPraeito amžiaus penktajame – šeštajame dešimtmetyje afroamerikiečiai pasauliui padovanojo keletą išskirtinių muzikos žanrų, greitai paplitusių ir tapusių daugybės muzikantų kūrybos kryptimi. Vienas jų – R&B: miestietiško skambesio, rokeriškas, džiazo įtakomis alsuojantis ir bliuzo savybėmis žavintis žanras. Kitas – soul, jungiantis gospelą, R&B ir džiazą. Ši šokiams bei klausymuisi tinkanti muzika išpopuliarėjo civilinių teisių judėjimų metu, perteikdama skausmingas afroamerikiečių patirtis bei tuo pat metu tapdama laisvės ir džiaugsmo šaukliu.

Daugybė šiandienos žymiausių pasaulio topų viršūnėse esančių atlikėjų remiasi šiais žanrais ar yra įvardinami jų atstovais. Visgi grynų ir autentiškų R&B bei soul kūrėjų aptikti šiuolaikinių festivalių scenose yra gan sunku. Bet jų yra ir jie atvyksta į Lietuvą! Šįkart tai amerikietis viso pasaulio klausytojus žavintis Leon Beal – gimęs gospelo muzikos aplinkoje, augęs drauge su bliuzo ir soul tradicijomis, šiandien tvirtai perteikiantis klasikinio soul bei R&B galią.

Floridos Jasperio mieste (JAV) gimęs Leon Beal dainuoti pradėjo bažnyčioje, jaunystėje persikėlęs į Bostoną subūrė grupę „The Apostles“, koncertavo su „Ronald Ingram Concert Choir“, pasirodydamas drauge su žymiausiais amerikiečių gospelo muzikos herojais James Cleveland, „The Caravans“ ir Edwin Hawkins visoje JAV. Kita Leon Beal R&B įkvėpta grupė „Joy-Ful“ bendradarbiavo su legendomis „The Temptations“, „Blue Magic“, „Harold Melvin & The Blue Notes“, „The Whispers“, „The Stylistics“.

Vėliau Leon Beal tęsė solo karjerą rašydamas dainas, aranžuodamas ir prodiusuodamas muziką atlikėjams trijuose skirtinguose žemynuose. Pirmąjį savo albumą „Romatic Groove“ išleido 2006 m., vėliau sekė 2010 m. „Keep on Pushing“, po kurio pasirodymo autentiško, klasikinio soul vokalo pradėjo norėti tarptautiniai remiksų kūrėjai – Nassau, „Dolls and Combers“, Didžiosios Britanijos dainininkė Chidi. Taip pat jis buvo pagrindinis gerai kritikų įvertinto Athene Wilson albumo „It’s About Time“ dainų autorius, pasirodė abiejuose „Indie Soul United“ rinkinių įrašuose, o 2017 m. išleido trečiąjį solinį CD „Reflections of a Man“.

Pastarųjų turų metu Leon Beal pasirodo Pietų Amerikoje su „Igor Prado Band“ ir Europoje su Sax Gordon. Taip pat jis turėjo garbės koncertuoti privačiuose renginiuose ne bet kam, o patiems JAV prezidentams Bill Clinton ir Barack Obama! Be to, gyvas klasikines soul tradicijas Leon Beal sugebėjo išlaikyti populiariuose Otis Redding, Sam Cooke ir net Frank Sinatra muzikos tributuose. Jis populiarus Bostono muzikos scenoje, vadovauja savo grupei ir pasirodo kaip ypatingas svečias festivaliuose, klubuose bei teatro šou, skleisdamas galingą meilės, brolystės ir taikos žinią.

Lietuvoje Leon Beal savo žinutes skleis drauge su dažnu scenos partneriu saksofonistu Sax Gordon (JAV) ir grupe „Luca Giordano Band“ (Italija), gerai žinoma dėl gilaus skambesio bei pasirodymų su žymiausias šiandienos bliuzo atlikėjais visoje Europoje ir Pietų Amerikoje. Ji yra itin mėgstama Čikagos bliuzo pasaulio atstovų ir į mūsų šalį atkeliauja jau eilę metų, palaikydama kompaniją Nellie „The Tiger“ Travis, J. W. Williams, Stevie Zee, Katherine Davis, Mighty Mo Rodgers ir kitiems atlikėjams.

Taip pat ne kartą Lietuvoje lankęsis Sax Gordon iš Detroito yra vienas ryškiausių, niekam nuobodžiauti neleidžiančių saksofonistų. Amerikietiško R&B saksofono tradicijas plėtojantis atlikėjas savo agresyvaus ir emocionalaus stiliaus dėka tapo pagrindiniu šio žanro atstovu pasaulyje. Nepaprastai drąsus, ekstremaliai ekspresyvus bei rokeriškas Sax Gordon saksofonas dažnai balansuoja ties nuostabaus chaoso riba ir tai puikiai pasiteisina – jis yra tarp geidžiamiausių atlikėjų įrašų studijose, klubuose bei koncertų salėse, jį galima išgirsti daugiau nei šimte kompaktinių plokštelių.

Leon Beal balsas, jungiantis praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio klasikinį soul, R&B ir šiandienos skambesį, veža! Šis brolis savo turtingu vokalu gali nuplėšti sceną ir priversti drebėti žemę, juo labiau kai pagalbos sulaukia iš Sax Gordon bei „Luca Giordano Band“. Tai klasiškas, stilingas, šviežios energijos skambesys pačia gryniausia savo forma – kviečiame nepraleisti šių vasaros šokių!

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai