Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Les Hurlements d’Léo ir Danielio Hélino ( Prancūzija )

Koncertai:

  • Kovo 16 d., 21 val., menų fabrikas LOFTAS (Švitrigailos g. 29, Vilnius)
  • Kovo 17 d., 21 val., loftas GARGARAS (Raudondvario pl. 101, Kaunas)

Grupė:

  • Nicolas Saillan: mušamieji
  • Renaud Eychenne: kontrabosas
  • Laurent Bousquet: gitara / vokalas
  • Erwan Naour: akustinė gitara / vokalas
  • Julien Arthus: gitara /saksofonas / baritono saksofonas /vokalas
  • Cyril „Pepito“ Renou: trimitas / vokalas
  • Jocelyn Gallardo: akordeonas / klavišiniai
  • Vincent Serrano: smuikas / saksofonas

Pirmą kartą Lietuvoje – Trubadūrai-pankai iš Prancūzijos!

Tai aštuoni vyrukai iš Bordò, pasivadinę Leo klyksmai (Les Hurlements D'Léo), persimetę per petį gitaras, akordeonus, saksofonus ir krūvą kitų instrumentų, užkrečiamai mylintys gyvenimą.
Puikiai žinomi ir visame pasaulyje mėgiami java-chanson-punk-caraving stiliumi grojantys muzikantai išgarsėjo pačiu pirmuoju albumu, Laimingų dienų kavinė (Le Café des jours heureux), ryškiu, impulsyviu ir melodingu, kurį išleido savo lėšomis ir nesitikėjo, kad parduos net 55 000 egzempliorių. Ir štai svaiginanti turnė po Prancūziją, o netrukus kone po visą Žemės rutulį! Albumai Belle Affaire ir Ouest Terne buvo tokie pat pat poetiški, sklidini energijos ir betarpiški, tarsi šviežio oro gūsis. Kerinčios melodijos, plati instrumentų paletė ir gražios aranžuotės, tarpusavyje pinama daugybė stilių, neįtikėtinais būdais pereinama nuo punk prie roko, chanson ar folk.

1999 m. Leo klyksmai sutiko kitą grupę, Barbako žmogėdras (Ogres de Barback), su kuriais įrašė Un air, deuf familles (Viena melodija, dvi šeimos) ir, pasikvietę dar vieną šaunią kompaniją, Debout sur le Zinc, visi drauge išsiruošė koncertuoti po Europą tarsi keliaujantis cirkas ant ratų.
„Mums nesvarbu, kur miegoti ir ką valgyti, mes norime groti kartu ir pamatyti pasaulį“, teigia vyrukai. Jiems nerūpi šlovė, jų aistra yra muzika, o gyvenimo būdas – kelionės ir koncertai.˜Cirko artistai, akrobatai, mugės juokdariai, burtininkai, kur jie – ten šventė, džiaugsmingas muzikinis siautulys.

Energija trykštančiose dainose ir širdį virpinančiose baladėse, kur polėkį lydi švelnumas ir melancholija, jie dainuoja ir apie rimtus dalykus. Naujausiame albume Bordel de luxe, kuriame daugiau roko, o tekstai aštresni, ištikimi sau muzikantai sako: nenuleiskim nosies! Jie tvirtai apkabina pasaulį, trenkia kumščiu stalą ir primena: atsimink žmogiškumą, atsimink, kas svarbiausia, kas mus išgelbės.
Grupės pasirodymą apšildys belgų daininkas Danielis Hélinas – belgų daininkas, pats kuriantis žodžius ir muziką. Jo dainose svarbiausia tekstas, čia susipina humoras, poezija ir politika. Kartu aktorius ir cirko artistas, jis pasakoja laba savotiškas istorijas – tikras miesto pasakas. Pirmasis jo albumas Borlon pasirodė 1999, o dar po dvejų metų – antrasis Les Bulles. Su grupe Velvet Sisters 2005 metais išleido trečiąjį albumą, pavadintą Mécréant. 2010 metų pabaigoje, po šešerių metų pauzės Danielis Hélin sugrįžo su nauju disku Mallacoota, kurį įrašė Australijoje drauge su kompozitoriumi ir atlikėju Padma Newsome.
 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai