Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Lo'Jo ( Prancūzija )

Koncertai:

  • Kovo 4 d. 19:00 val. Kaune, laisvalaikio namuose “Nautillus”
  • Kovo 5 d. 19:00 val. Vilniuje, klube “New York”
     

Lo‘Jo - Pancūzijos muzikantų grupė, grojanti ir įrašinėjanti world music su stipriais Šiaurės Afrikos bei Prancūziškais elementais.

„The Independent“ (UK) įvardijama kaip „turbūt viena geriausių gyvai grojančių grupių šiuo metu pasaulyje“ Lo‘Jo niekada netilpo į muzikos industrijos normas. Ji susibūrė Prancūzijoje prieš du dešimtmečius muzikos mokykloje susitikus dainininkui, dainų autoriui Denis Péan ir smuikininkui Richard Bourreau. Jų muziką galima apibūdinti kaip „mielai keistą ir stebėtinai pažįstamą“, kurioje pinasi prancūzų šansonai, dub regis, afrikietiški, arabiški ir čigoniški skoniai su džiazu ir poetišku jautrumu. Lo‘Jo – tai grupė kuri savo kūrybinę ir organizacinę energiją skiria iššūkiams ir ekscentriškiems renginiams, tokiems kaip festivalis dykumoje (kasmet vykstantis Touareg, Afrikos bei pasaulio muzikantų festivalis pietų Saharoje).
Nuo Lo‘Jo įkūrimo 1982-aisiais, Denis Péan ir Richard Bourreau išliko centriniu grupės junginiu. Keletą metų su besikeičiančia grupės sudėtimi Lo‘Jo grojo vietinės reikšmės renginiuose, dirbo su akrobatais, gatvės teatrais, mimais, šokėjais.
1980-ųjų pabaigoje jie koncertavo Europoje bei Niujorke kaip meninikų kolektyvo dalis. Su Nicholas 'Kham' Meslien (bosinė gitara) ir Matthieu Rousseau (mušamieji) (vėliau pakeistas Franck Vaillant), jie sustiprino savo poziciją ir 1993 m. išleido pirmąjį albumą “Fils de Zamal”.
1995 m. prie Lo’Jo prisijungė Berbero daininkas/saksofonistas Yamina Nid El Mourid ir jo sesuo Nadia. Jie į grupės muziką įnešė stiprią Šiaurės Afrikos įtaką. 1996-ais naujos sudėties Lo’Jo įrašė “Sin Acabar”, o 1997 m. – “Mojo Radio”, abu albumus prodiusavo Justin Adams.
1999-asiais Lo’Jo nukeliavo į Bamako, Malį ir pradėjo dirbą prie albumo “Bohème de Cristal”. Būdami Malyje jie prisijungė prie “Desert Music Festival” organizavimo 2001 sausį. Taip pat dirbo su daugybe muzikantų, tame tarpe ir Tinariwen.
2002-ais jie išleido plačiai pripažintą albumą “Au Cabaret Sauvage” (originaliai išleistą Prancūzijoje pavadinimu “L'une des Siens”). Vėliau sekė live albumas “Ce Soir Là” (2003) ir naujas studijinis albumas “Bazar Savant” (2006). 2009 m. Lo’Jo išleido naują albumą “Cosmophono” ir surengė koncertinį turą UK. “Cosmophono” - septintasis grupės studijinis albumas.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai