Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Freedonia (Ispanija) Neblėstanti ugnis

Gruodžio 7 d. 19 val. Kauno sporto halė

Ar gali kas tamsų lietuvišką gruodį sušildyti labiau nei muzikinė ugnis iš Ispanijos? Ugnis, savyje sulydanti bliuzą, funk, soul, afrobeat ir roko tradicijas. Visa tai talpina grupės iš Madrido „Freedonia“ kūryba. Lietuvoje kadaise jau lankęsi muzikantai grįžta su trenksmu!

 

Perkant 4 ir daugiau bilietų taikoma 25% nuolaida krepšeliui

Senjorams, studentams ir moksleiviams taikoma 20% nuolaida

bilietai

 

2006-aisiais susikūrusios grupės skambesys ypač turtingas. Pirmiausia išgirstame įspūdingą Maika Sitte balsą. Kaip ir priklauso aukščiausio lygio bliuzo ar soul tradicijos atstovei, sugėrusiai Ettos James, Arethos Franklin ir kitų legendų įtakas, jos vokalas vinguriuoja per pačias įvairiausias emocines plotmes – čia jaučiame ir jėgą, ir euforiją, ir melancholiją, ir įniršį. Tačiau Maika – tik dalis grupės. Šalia jos girdime įspūdingą instrumentinę pusę: neleidžiantį ramiai nusėdėti vietomis bliuzinį, vietomis funk stilistikos ritmą, subtilias gitaros partijas ir, žinoma, galingą pučiamųjų sekciją. Pučiamieji suteikia muzikai daug naujų spalvų tiek tarpusavio variacijomis, tiek dreifavimu į afrobeat ar dar kitokios stilistikos pusę.

Šalia muzikinės plotmės verta dėmesio ir idėjinė, atsiskleidžianti tiek dainų tekstuose, tiek veikloje. Inspiruoti tiek globalių tendencijų, tiek, turbūt, ir 70-ųjų funk ir soul dvasios, grupė nevengia apdainuoti pasaulinių problemų – nuo socialinės neteisybės iki ekologinių katastrofų. Vis dėlto, tai nėra tik kritika – Freedonia siekia skleisti viltį ir optimizmą. Negana to, grupė yra dažni svečiai įvairiuose paramos koncertuose ir socialinėse akcijose.

Per savo netrumpą gyvavimo laikotarpį Freedonia spėjo išleisti keturis studijinius albumus: 2012-aisiais pasirodė debiutas „Freedonia“, 2014-aisiais – „Dignity and Freedom“, 2017-aisiais publiką nudžiugino dviguba plokštelė „Shenobi“, o 2019-aisiais dienos šviesą išvydo rašytojo Jose Saramago kalbos įkvėptas „Conciencia“. Neseniai pasirodė naujas grupės singlas „Cheap Love“. Grupė yra dalyvavusi daugybėje reikšmingų festivalių ir užsirekomendavo kaip ypatingai stiprus koncertinis kolektyvas. O kaip gali būti kitaip, jei Freedonia – tai ir stipri vokalistė, ir puikūs instrumentalistai, ir muzika, per siautulingą, sėdėti neleidžiantį ritmą ir spalvingas melodijas kviečianti kurti gražesnį ir teisingesnį pasaulį.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė

 

 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai