Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Serafimas Bit-Kharibi ir Trylikos Šventųjų Asirijos Tėvų choras (Sakartvelas)

IŠPARDUOTA. Rugpjūčio 14 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilnius

Šv. Kotrynos bažnyčioje laukia nepaprastas religinės muzikos koncertas – dangišką muziką Jėzaus gimtąja aramėjų kalba atliks Asirijos vienuoliai iš Trylikos Šventųjų Asirijos Tėvų vienuolyno, vadovaujami archimandrito Serafimo Bit Kharibi (Seraphim Bit-Kharibi).

Netoli Tibilisio, Dzveli-Kanda vietovėje esantis vienuolynas pavadintas 13 vienuolių pamokslininkų garbei. Šie vienuoliai atvyko į Sakartvelą iš Asirijos VI mūsų eros amžiuje, skelbė tikėjimą, steigė vienuolynus ir padėjo įsitvirtinti krikščionybei. Iki šio šiame miestelyje yra įsikūrusi apie 2000 aramėjiškai kalbančių asirų palikuonių bendruomenė.

Serafimas Bit-Kharibi (Bitbunovas) – išskirtinė asmenybė. Buvęs kovos menų žinovas ir Ukrainos saugumo pajėgų narys, tėvas Serafimas gimė ir augo Sakartvele, baigė Šveicarijos tarptautinį universitetą Lozanoje, įgijo tarptautinių santykių magistro laipsnį ir konfliktologo specialybę. Gyveno Ukrainoje, Kijive vadovavo sporto mokyklai iki kol 2006 m. paskyrė savo gyvenimą Kristui tarnaudamas mažame kaimelyje savo gimtinėje. Jis yra žinomas ir kaip lingvistas, dedantis pastangas išsaugoti aramėjų kalbą bei vienas iš dviejų pasaulio kunigų, švenčiančių Dieviškąją liturgiją šia kalba.

2016 m. popiežiaus Pranciškaus vizito Sakartvele metu tėvas Serafimas ir jo choras sulaukė tarptautinio pripažinimo: jie sveikino Romos vyskupą savo giesmėmis aramėjų kalba. Tarp daugybės visame pasaulyje surengtų pasirodymų, puikuojasi ir koncertas Vatikane, kuriame dalyvavo diplomatiniai atstovai iš 63 šalių.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai