Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Luke Winslow King band (JAV)

Koncertai:

  • Birželio 23d. 19val. LRT Opus terasa Ryšių kiemelyje, Kaunas
  • Birželio 24d. 19val. Piano.lt terasa, Vilnius

Luke Winslow King - vokalas, elektrinė ir akustinė gitaros

Roberto Luti  - elektrinė ir akustinė gitaros

Benji Bohannon - būgnai

Brennan Andes - kontrabosas

Luke Winslow King yra jaunosios kartos JAV gitaristas, dainininkas, kompozitorius ir tekstų  autorius, gerai žinomas už savo profesionalų grojimą slide gitara bei domėjimąsi prieškario bliuzu ir tradiciniu džiazu. Atlikėjo muzika susideda iš eklektiško žanrų mišinio, aprėpiančio delta folk muziką, klasikines kompozicijas, regtaimą ir rokenrolą. Šioje žanrų įvairovėje sugretinamos originalios dainos su praėjusio amžiaus kūriniais.

Luke Winslow King muzikos kritikų yra vadinamas nauju svarbiu bliuzo ir folk pasaulio balsu, o paskutinius du jo albumus išleido gerai žinoma tradicinės Amerikos muzikos įrašų studija „Bloodshot Records“. Viena scena jis pradėjo dalintis kartu su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Jack White, Pokey Lafarge, Taj Mahal, Chris Thile bei „Rebirth Brass Band“,  George Porter.

Luke Winslow King koncertuose pasirodo drauge su savo scenos partnere ir žmona Esther Rose, atliekančia vokalo partijas ir pritariančia „skalbimo lenta“ vadinamu instrumentu, bei  grupe, kurios branduolį sudaro bosistas Cassidy Holden, būgnininkas Benji Bohannon, trimitu ir klavišiniais instrumentais grojantis Ben Polcer. Luke Winslow King ir Esther Rose yra tituluojami vienu geriausiu tradicinės Amerikos muzikos duetu.

Kuomet 2001 m. keliaujant Naujajame Orleane buvo pavogtas Luke Winslow King furgonas su jame buvusiais instrumentais, kūrėjas buvo priverstas pasilikti mieste keletui savaičių. Naujajame Orleane Luke Winslow King atrado tradicinį džiazą, apimantį folk ir liaudies  muziką, kuris įkvėpė tolesnei kūrybai. Šią muziką apjungdamas su improvizacijomis ir klasikiniu išsilavinimu palengva išrutuliojo šiek tiek senamadišką, tačiau energingą džiazo, country, bliuzo, regtaimo, gospelo, kabareto ir retro folk žanrų sintezę.

Luke Winslow King yra kūręs muziką teatrui ir filmams, 2004 m. dirbo muzikos terapeutu „Institute of Applied Human Dynamics“, kur turėjo progą sužinoti, kaip nepaprastai žmonės reaguoja į garsus, vedė pamokas aklųjų mokykloje „La Velle School for Blind“. Apsigyvenęs Naujajame Orleane 2006 m. pradėjo bendradarbiauti su „Earthwork Music“ įrašų studija, pasirodydamas jos leidžiamuose albumuose. 2008 m. jis įrašė savo pirmąjį darbą pavadinimu „Luke Winslow–King“, 2009 m. – „Old/New Baby“, kuriuos išleido „Fox and Hill Productions“. 2013 m. didžiulio susidomėjimo sulaukusį „Coming Tide“ ir 2014 m. rudenį pasirodžiusį naujausią įrašą „Everlasting Arms“ išleido „Bloodshot Records“.

2013 m. Luke Winslow King „Offbeat Magazine“ žurnalo buvo nominuotas geriausiu atlikėju ir atsidūrė greta Dr. John ir Boutte.  O albumas „The Coming Tide“ „American Songwriters“ buvo įvardintas vienu geriausiu 2013 m. įrašu. Luke Winslow King grodamas gyvai yra pasirodęs CNN, „Discovery Channel“ ir BBC televizijose.
Luke Winslow King muzika perteikia naują vintažinę Amerikos kultūrą: nors jo kūryba skamba lyg būtų iš kito laikotarpio, tačiau tuo pat metu išlieka moderni. Praėjusio amžiaus penktojo – šeštojo dešimtmečio bliuzą ir soul primenanti muzika atspindi platų emocijų ir skirtingų tekstūrų spektrą – tai kviečia į šokių aikštelę pajudėti, tai traukia klausytis dainų žodžių tarsi meilės laiško ar perteikia penktadienio nakties, skendinčios rome, pulsą.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai