Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Mad Meg ( JAV)

KONCERTAI

  • Lapkričio 5 d. 19 val. Renginių OAZĖ, Kaunas. Durys 18val. 
  • Lapkričio 7 d. 20.30 val. klubas "Tamsta", Vilnius. Durys 19val. 

XVI a. viduryje flamandų renesanso tapytojas Pieter Bruegel vyresnysis nutapė paveikslą „Dulle Griet“, plačiai žinomą „Mad Meg“ (liet. „Pakvaišusi Megė“) pavadinimu. Klausite kuo jis pakvaišęs? Ogi skirtingai nuo daugelio kitų autoriaus kūrinių yra labai siurrealistinis ir primena Hieronymus Boch paveikslus. Jo siužetas vaizduoja įtūžusią valstietę Dulle Griet aršiai vedančią moterų kariuomenę apiplėšti patį pragarą.

Kuo paveikslas aktualus šiandien? Mažų mažiausiai tuo, jog inspiravo Niujorko grupės „Mad Meg“ pavadinimo kilmę. Grupės lyderį Ilya Popenko įkvepia tai, kad nuo skurdo ir religijos pavargusi pagrindinė paveikslo herojė panoro pamatyti, kokį šurmulį sukels jos elgesys ir tiesiog įsitikinti, ar verta grobstyti. „Man be galo patiko šis labai paprastas požiūris į tokias neaprėpiamas metafizines sąvokas kaip dangus ir pragaras. Jis atspindi tai, ką bandau daryti – dideles problemas spręsti paprastu būdu, naudodamas žemišką kalbą ir kasdienius vaizdus.“, – sako muzikantas.

Savo karnavališkais pasirodymais ir kūryba „Mad Meg“ yra lyginami su „Gogol Bordello“, Tom Waits, Nick Cave, „Botanica“, „Balkan Beat Box“ ir „A Hawk And A Hacksaw“. Įkvėpimo grupės nariai sėmėsi iš tų pačių Tom Waits, Nick Cave bei Leonard Cohen, Iggy Pop, John Lourie, Lou Reed ir kitų.

Eklektiškieji „Mad Meg“ sulieja visų grupės narių, kilusių iš Rusijos, JAV, Meksikos, Puerto Riko ir Kazachstano etnines bei muzikines aplinkas. Jų kūrybai įtakos turi pati įvairiausia –  nuo džiazo iki mariači, nuo roko iki rusų liaudies muzika, funk, pop, bliuzas, avangardas. Patys savo stilių apibūdina punk chanson noir, nors yra vadinami ir polkos punk-roko grupe, šiuolaikiniu kabaretu bei kitokiais žanrais.

Energingos, pagaunančios grupės baladės savyje turi sveiką kiekį pasileidimo, tragikomedijos ir nostalgijos. Tamsūs bei nepatogūs tekstai piešia nerimą keliantį vienišo miestiečio kasdienio gyvenimo vaizdą, lydimą optimistiškų minorinių pagrindinių melodijų. O visa to pasekmė – kerintys, įkvepiantys kūriniai, puikiai vykdantys grupės misiją: „Mūsų tikslas – jūsų linguojantys klubai.“ 

„Mad Meg“ nebijo su humoru ir neurotiškai apdainuoti to, kad mes vieni kitus gąsdiname savo tamsiosiomis pusėmis, kad tam tikrais momentais norisi nuo visko užsidaryti, pripažįsta, kad sugebame elgtis taip kvailai it lytiškai bręstantys paaugliai. Antrasis grupės albumas net yra pavadintas „Puberty Tales“ (2016 m.) (liet. „Lytinio brendimo istorijos“). Jį grupės lyderis apibūdina kaip krūvą įdomių, bet niūrių dainų, įrašytų žmonių, kuriems per 30 metų, tačiau nesijaučiančių visiškai subrendusiais.

Tuo pačiu „Mad Meg“ atskleidžia, kad visos mūsų vidinės problemos, nerimas, neatsakyti klausimai ir kasdienės kovos gali būti gražios ir kad neturėtume siekti „iššokti savo bėdų“, bet šokti pagal unikalų savo rūpesčių ritmą. Atmeskime smulkius nusiskundimus ir iš visos širdies priimkime mažus dalykus, kuriais dar galime mėgautis, nesvarbu, kad jie netobuli. Laikas ribotas, o kita stotelė yra mirtis – apie tai pasakojama pirmajame grupės albume „Shake It Like You’re Dead“ (2015 m.).

  Iš Maskvos kilęs grupės lyderis, dainininkas, dainų autorius Ilya Popenko pasižymi išskirtiniu baritonu bei puikiomis pasakotojo savybėmis, klausytojus lengvai nukeliančiomis į egzotiškus nuotykius tolimose šalyse. Taip pat jis yra garsus fotografas, pasirodymus papildantis vizualiniais menais, todėl „Mad Meg“ ne vien įdomu išgirsti, bet ir išvysti. 

Atviri „Mad Meg“ dainų tekstai, nebijojimas pasirodyti kvailokais ir šiuolaikinės kultūros kritika greitai paperka klausytojus. Grupės teatrališkumas paprastus bei šmaikščius tekstus išpučia iki įtraukiančių indie filmų dramų siužetų. Tai elegantiškas art-rokas, baimę kelianti fantasmagorija, muzika apie mūsų tamsiąsias puses bei gebėjimas į jas žvelgti su humoru. Ir, žinoma, Pieter Bruegel su „Dulle Griet“ fone –  godumo vedami žmonės pasirengę užkariauti pragarą. Kaip prieš pusę tūkstančio metų taip ir dabar?

BILIETAI
Kainos Kaune nuo 11Eur, Vilniuje nuo 12Eur.


NUOLAIDOS

  • 20% studentams, senjorams.
  • 15% su Laisvalaikio kortele
     

Įsigijus sėdimą bilietą Vilniuje, būtina staliuko rezervacija telefonais:
+ 370 611 56496, + 370 698 36121 arba el. paštu club@tamsta.com.
VIETOS REZERVUOJAMOS TIK ĮSIGIJUS SĖDIMĄ BILIETĄ. NEREZERVAVUS VIETOS BUS PARENKAMOS ATSITIKTINE TVARKA.
Nepilnamečiai asmenys be tėvų į klubą nėra įleidžiami.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai