Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Mamani Keita ( Malis )

Koncertai:

  • liepos 8d. 19val. Mokytojų namų kiemas, Vilnius
  • liepos 9d. 19val. Ryšių kiemas 837, Kaunas

 

  • Mamani KEITA - vokalas
  • Moriba KOITA - n'goni
  • Ansoumana KANTE  - perkusija
  • Guimba KOUYATE - gitara
  • Oureil ELLERT - bosinė gitara

Mamani Keita dainose ryškios Malio muzikinės tradicijos, kurias papildydama savo nuoširdžiu balsu ir kiekvienos kūrinio akimirkos tikrumu atlikėja sukuria itin asmenišką ryšį su klausytojais. Naujausiu soliniu albumu „Kanou“, išleistu 2014 m. sausio mėn., Mamani Keita pradėjo naują savo muzikos etapą, kuriame pasirodo su nepriklausoma savo pačios kūryba ir visiškai atvira širdimi.

Ryškų Mamani Keita vokalą albume „Kanou“ papildo fantastiški n‘goni (styginis Vakarų Afrikos instrumentas) virtuozo Moriba Koïta muzikos raštai ir Djeli Moussa Kouyaté (ilgamečio „Bamako Rail Band“ vadovo) gitaros garsai. Mamani Keita bendrystė su šiais muzikantais atspindi Malio gyventojų nepalaužiamą tikėjimą ir dalijimosi idėją. „Kanou“ yra perpildytas geranoriškos jėgos, nuolankumo, aistringų dainų bei pulsuoja mandingo (Vakarų Afrikos gentis) muzikos ritmais. Albumo pavadinimas „Kanou“ gimtąja atlikėjos bambara kalba reiškia „mylintis“. Būtent šią turtingą ir užjaučiančią meilės jėgą Mamani Keita spinduliuoja visame savo albume ir pasirodymuose.

Mamani Keita savo balsu glostyti Afrikos ir Europos klausytojų širdis pradėjo 2002 m., kuomet bendradarbiaudama su prancūzų muzikantu Marc Minelli išleido plačiai pripažintą albumą „Electric Bamako“. Šiame albume dainininkė sužibėjo savo galingu, grakščiu vokalu, kuris buvo sumaniai apjungtas su elektroniniais ritmais. Vėliau sekė albumų „Yelema“ (2006 m.) ir „Gagner l’argent français“ (2011 m.) leidyba kartu su Nicolas Repac. Po šio elektronikos, džiazo ir roko muzikos įrašų su kitais atlikėjais etapo Mamani Keita pasuko solo atlikėjos keliu.
Dar būdama paauglė Mamani Keita Bamako meno bienalėje buvo apdovanota geriausios solistės titulu. Vėliau ji atvyko į Prancūziją kaip Salif Keita protežė ir ištisus metu sunkiai dirbo, kol tūkstantmečių sandūroje jos talentas tapo žinomas plačiai auditorijai. Scenoje jai teko pasirodyti su Tama, Check Titiane Seck, Hank Jones, Dee Dee Bridgewater, Eric Legnini ir kitais atlikėjais.

Mamani Keita spinduliuoja laisve ir šiluma, ji yra tikras atsidavimo muzikai pavyzdys. Jos kūryba rezonuoja su galingu dalijimosi procesu bei dėkingumu už visa tai, kas įkvepia ir maitina jos sielą. Unikalus atlikėjos balsas švyti ryškiausiomis spalvomis ir su džiaugsminga jėga atspindi didžiausią Mamani Keita norą – kurti muziką iki paskutinės gyvenimo dienos.

Bilietai

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai