Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Markus James and The „Wassonrai" ( JAV / Malis )

Koncertai:

  • Birželio 28 d. 19 val. Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje, Kaune (Rotušės a.19)
  • Birželio 29 d. 19 val. Mokytojų namų kiemelyje, Vilniuje (Vilniaus g. 39)

+ nemokamas renginys:
Prieš koncertą Vilniuje galėsite tiesiogiai pabendrauti su Markus James ir Wassnorai bei pasiklausyti keletos dainų gyvai! Interviu/pašnekesys su muzikantas vyks Birželio 29d. 12:00 val. Moniuškos skverelyje, prie Šv. Kotrynos bažnyčios Vilniaus g. 30, Nemokamai!!!

 

  • Markus James - vokalas, gitara, arfa
  • Tom Diakité - n'goni
  • Fabrice Thomson - perkusija

      Festivalis "Gera muzika gyvai 2011"  prasidės pasaulio muzikos žvaigždės Markus James ir Vakarų Afrikos muzikos meistrų -  „Wassonrai“ grupės pasirodymais Vilniuje ir Kaune. Markus James yra originalus atlikėjas, talentingai jungiantis šiuolaikinio amerikietiško bliuzo ir Afrikos muzikos tradicijas. Afrikos muzikos legenda Ali Farka Touré pripažino Markus James‘ą kaip užsienio atlikėją, geriausiai atskleidžiantį neįtikėtinai turtingų Malio muzikinių tradicijų jėgą ir magiją.

      Savito stiliaus atlikėjas, kuriantis Malyje ir Misisipėje, sulaukė plataus pripažinimo pasaulyje. Atlikėjas praleido daug laiko Vakarų Afrikoje, ieškodamas unikalios šiuolaikinio bliuzo ir seniausių bliuzo ištakų sintezės. Etnomuzikologai teigia, kad bliuzas yra kilęs iš Malio Wassoulou ir Sonrai bendruomenių muzikinių tradicijų. Su šių bendruomenių geriausiais muzikos meistrais Markus James įrašė net tris albumus „Timbuktoubab“, „Calabash Blues“ ir „Snakeskin Violin“, kurie sulaukė ypač gero kritikų įvertinimo. Markus James koncertavo kartu su tokiomis pasaulio muzikos žvaigždėmis  kaip Robert Plant, Youssou N'Dour, Ali Farka Touré , Oumou Sangare, Justin Adams ir Tinariwen.

      Lietuvoje Markus James koncertuos su Vakarų Afrikos muzikos meistrais. Su Markus James gros vienas labiausiai pripažintų Afrikos multiinstrumentalistų ir dainų autorius Tom Diakité. Peter Gabriel prodiusavo du pirmuosius šio talentingo muzikanto iš Malio solinius albumus, o šiemet atlikėjas ketina išleisti trečiąjį.

     Markus James ir grupės „Wassonrai“ nariai kartu yra surengę daugybę akustinių koncertų, dalyvavę šimtuose festivalių. Jie taip pat gavo apdovanojimų už dokumentinį filmą „Timbuktoubab“, kuris susilaukė didžiulės sekmės. Atlikėjų koncertai Vilniuje ir Kaune Pasaulio muzikos festivalio atidarymo proga taps nepamirštama muzikine kelione į Malio dykumas ir Misisipės slėnius. Muzikantai dalinsis įkvepiančia muzika, pripildyta Afrikos skambesių, besipinančiais su mistiškais instrumentų garsais ir giliu bliuzo vokalu.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai