Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Merope ( Lietuva, Belgija, Ispanija, Vokietija, Prancūzija )

Antrojo albumo pristatymo koncertai.

  • balandžio 29d. 19val. "Saulės" koncertų salė, Šiauliai ( bilietai www.bilietupasaulis.lt )
  • balandžio 30d. 19val. Rusų dramos teatras, Vilnius
  • gegužės 1d. 19val. VDU Didžioji salė, Kaunas
  • gegužės 2d. 19val.  klubas "Ramybė", Palanga

Jean – Christophe Bonnafous (Prancūzija) - bansuri fleita

Indrė Jurgelevičiūtė (Lietuva) - balsas, kanklės.

Bert Cools (Belgija) – gitara ir efektai.

Marcello Windolph (Vokietija/Brazilija) - kontrabosas

Miguel Hiroshi (Ispanija) – perkusija

„Merope“ – tai alternatyvi unikalią garsų alchemiją kurianti world muzikos grupė. Penki muzikantai iš penkių skirtingų šalių kūryboje darniai apjungia savo įvairias muzikines patirtis. Subtiliu elementų deriniu, kuriama nepaprasta atmosfera bei spinduliuojamu atvirumu „Merope“ muzika pasiekia įvairiausių klausytojų širdis.

Grupės kūryboje skamba originalios muzikantų kompozicijos, tradicinės lietuviško folkloro dainos susipina su improvizacijomis, pasigirsta ir Ispanijos bei Indijos muzikos įtaka, susiliejanti su moderniais garsais ir harmonijomis bei pereinanti į elektroninius virpesius. Organiška šių elementų sintezė ir kūrėjų jautrumas pasirodymų metu kuria užburiančią muzikos chemiją, kuri  klausytojus veda į negirdėtą Merope muzikos planetą.

„Merope“ sudaro Jean – Christophe Bonnafous (Prancūzija), grojantis bansuri fleita, grupės vokalistė ir kanklininkė Indrė Jurgelevičiūtė (Lietuva), Bert Cools (Belgija) – gitara ir efektai,  kontrabosistas Marcello Windolph (Vokietija/Brazilija) bei Miguel Hiroshi (Ispanija) – perkusija. Visi grupės nariai susitiko studijuodami Rotterdamo Muzikos Akademijoje (CODARTS).

Grupės pavadinimas reiškia ne tik senovės graikų deivę, mūzą, bet ir tolimą žvaigždę Plejadžių sietyne. Būtent šis tolimos ir neištirtos žvaigždės įvaizdis atspindi „Merope“ grupės muziką, kurios nariai pradžioje net neįsivaizdavo kaip skambės bendra skirtingų muzikantų kūryba.  Ir dabar atlikėjai nenuilstamai ieško naujų sąskambių, tuo pačiu įkvėpimo semdamiesi ir senosiose muzikinėse kultūrose, o jų muzika apibūdinama kaip kosmine šviesa spinduliuojanti, neįprasta, organiška bei subtili garsų sintezė. 

2012 m. vasarą vos susibūrusi „Merope“ įrašė savo pirmąjį albumą „9 Days“, ir tai padarė ne užsidarę įrašų studijoje, o atviroje erdvėje Sierra Nevada kalnuose Ispanijos pietuose, albumo įrašams naudodami vien tik saulės energiją. Albumo pavadinimas, reiškiantis devynias dienas, įamžina laiką, per kurį „Merope“ susikūrė kaip grupė ir įrašė muziką, kurioje kartais pasigirsta ir cikados arba praskrendančių paukščių balsai. „9 Days” muzikos kritiko Mattie Poels buvo išrinktas trečiu geriausiu 2012 m. world muzikos albumu.

2014 m. rudenį „Merope“ pradėjo antrojo albumo, dedikuoto vandeniui, jūroms ir okeanams, įrašus. Tų pačių metų spalio mėn. grupė dalyvavo „Womex“ festivalyje Ispanijoje, savo kūrybą pristatydami Lietuvos muzikos stende. „Merope“ daugiausiai koncertuoja užsienyje: Olandijoje, Ispanijoje, Belgijoje, Vokietijoje, praėjusių metų pavasarį beveik visą mėnesį koncertavo ir keliavo  Meksikoje, o šiemet ruošiasi apsilankyti Indijoje. Koncertuose grupė pristatys savo antrąjį albumą.

Lietuviškoji „Merope“ dalis Indrė Jurgelevičiūtė, grupėje dainuojanti ir grojanti kanklėmis, kankliuoja ir dainuoja nuo pat vaikystės, yra baigusi džiazo vokalo studijas Lietuvoje, o šiuo metu Rotterdamo konservatorijoje gilinasi į klasikinę indų muziką. Aktyviai koncertuojančią artistę galima girdėti atliekant džiazo, folkloro, akademinę ir populiariąją muziką tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Kanklių garsai „Merope“ kūriniuose organiškai susilieja su indiška bansuri fleita, kuria groja projekto idėjos sumanytojas Jean Christophe Bonnafous. Jis indiškos klasikinės muzikos mokėsi pas legendinį Indijos fleitistą Pandit Hariprasad Chaurasia, su kuriuo drauge koncertuoja visame pasaulyje kaip akomponuojantis fleitistas.

Džiazo muzikos studijas baigęs grupės gitaristas Bert Cools groja improvizacinę muziką, bendradarbiauja su džiazo, alternatyvios bei elektroninės muzikos kūrėjais. Pasaulio muzikos ritmų į „Merope“ muziką įneša Miguel Hiroshi, grojantis įvairiomis perkusijomis. Šis flamenko sostinėje Granadoje užaugęs muzikantas keliauja po pasaulį pasirodymas su flamenco, afro, latin, world, alternative muzikos projektais. Kontrabosininkas Marcello Windolph  yra studijavęs džiazą bei Afrikos muziką, o dabar gilinasi į įvairias Rytų medicinos technikas.

Skirtingų šalių ir pomėgių muzikantus vienija bendros vertybės: šilumos ir ramybės pojūtis kūryboje, meilė gamtai bei žmogui. Savo paprastumu, tikrumu ir skleidžiamu gėriu „Merope“ siekia kurti šviesesnį pasaulį, o skambančios dainos kalba apie žmogaus ryšį su gamta, jautrumą ir gėrį. Muzikos rituale grupės nariai dalijasi energija, emocijomis, įkvėpimu, patirtimi ir idėjomis, o klausytojus kviečia būti atvirus muzikai, panirti į bendrą nuotaiką bei dalytis. Todėl „Merope“ pasirodymai dažnai baigiasi visus vienijančia drauge su publika atliekama lietuviška sutartine.

„Merope“ muzika – tai unikali lietuviško folkloro, world ir jazz stilių bei instrumentų ir elektronikos sintezė, užburianti savo vientisu, harmoningu, darniu skambesiu. Tai naujųjų laikų ritualinė muzika, kviečianti klausytojus į užburiančią kelionę, kupiną ramybės, subtilių garsų, įkvėptą gamtos ir meilės.

Bilietai:

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai