Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Michael Burks ( JAV )

Koncertas:

  • Birželio 5 d. 19 val. Daugirdo lauko amfiteatre

www.michaelburks.com
www.myspace.com/michaelburks

Gitaristas, dainininkas, dainų kūrėjas Michael’as dar vadinamas “Geležiniu žmogumi”. Jis gavo pravardę dėl įspūdingų, daug valandų trunkančių pasirodymų, pašėlusių gitaros atakų, tvirto prarūkyto balso ir savo kelioninio furgono vairavimo tūkstančius mylių. Burks yra garbingai tituluojamas  svarbia šiuolaikinio bliuzo figūra. Šiuolaikiniame bliuzo pasaulyje niekas nesugeba taip sėkmingai  sujungti smarkų elektrinių gitarų bliuzą su nesuvaldoma rokenrolo energija, kaip tai padaro Burks. “Chicago Sun Times” rašo, kad “Burks yra pasiruošęs tapti didele žvaigžde.
Michael’as Burks apdovanotas ne tik nuostabiu, įgimtu talentu, bet ir gebėjimu sunkiai  disciplinuotai dirbti. Be to jis yra muzikantas turintis gilias šaknis  bliuzo tradicijoje. Kiekviena daina, kurią jis atlieka turi jėgą, įsitikinimą ir sielą. Burks įkvėpėjai - Albert King, Freddie King ir Albert Collins. Tačiau jis sugeba išlaikyti tik jam savitą stilių ir garsą.  “Blues Revue” rašo: “Burks perduoda karštį, sprogstančius solinius numerius ir papiktinantį toną”. “Guitar One” vadina Burks legenda,kuri laukia savo valandos. Bet laukimas pasibaigė, išleidus naują kompaktinę plokštelę. Geležinis Žmogus Burks užima savo vietą šalia garsiausių bliuzo muzikantų.
Michael’as gimė 1957m. Jis  tiesiogine prasme atėjo į šį pasaulį turėdamas bliuzą kraujyje. Jo senelis Joe Burks grojo akustine bliuzo gitara. Tėvas Frederic’as grojo bosais. Jis dirbo plieno ir rafinavimo fabrikuose per dieną, o vakare grodavo miesto klubuose,dažnai akomponuodavo armonikos legendai Sony Boy Williamson II ir kitoms gastroliuojančiom bliuzo žvaigždėms. Michael’as paėmė į rankas gitarą būdamas dviejų. Tėvas gavo sūnui vaikiško dydžio, visas funkcijas turinčią gitarą ir pradėjo sūnų mokinti groti. Vaikas mokėsi labai stropiai ir būdamas penkių galėdavo išmokti dainą kol tėvas grįždavo iš darbo. Prizas buvo vienas doleris. Būdamas šešių surengė pirmą koncertą. Jaunasis gitaristas užlipo į sceną su pusbrolio grupe ir apstulbino publiką
1970m. Frederic’as susižeidė ranką prie staklių ir nebegalėjo groti. Jis su šeima pasitraukė į pietus ir pasistatė 300 vietų klubą . Michael’as subūrė savo grupę su kuria koncertuodavo su bliuzo ir ritmenbliuzo žvaigždėmis, tokiomis kaip Johnnie Taylor, O.V. Wright,  atvykstančiomis į miestą. Klubo populiarumas pranoko visus lūkesčius – staliukai prie scenos buvo užsakomi prieš dvi savaites.  1994m. Burks sukuria naują grupę ir toliau grojo klubuose ir festivaliuose. 1997m. jis išleidžia pirmą albumą “From the Inside Out”. Šis debiutas buvo tikras pranešimas apie Michael’io ketinimą užimti bliuzo pasaulį šturmu. Jis buvo pripažintas geriausiu metų debiutu. 2000-aisiais Bliuzo muzikos apdovanojimuose Burks suteikiama geriausio naujo menininko nominacija, nepaisant fakto, kad jis buvo daug dirbantis profesionalas. 2001m. pasirodė albumas “Make it Rain”.”The Chicago Sun-Times” pavadino šį albumą “šiurpinančiu nuoširdumu”. Sekantis albumas “I Smell Smoke”. Burks turi talentą ir vaizduotę surasti tai, kas geriausio senoje tradicijoje ir sujungti su nauja. Už šį albumą muzikantas gavo tris bliuzo muzikos nominacijas, buvo pripažintas geriausiu šiuolaikinio bliuzo metų albumu ir geriausia metų bliuzo daina
Nesustabdoma, tikra jėga, kurią pademonstruoja scenoje Michael’as Burks, yra jo žavesio esmė. Gili, pačią sielą paliečianti muzika ir nepaneigiama charisma padarė Burks triuškinančia jėga bliuze. Muzika naujame albume , tai neabejotino talento ir ilgametės patirties kelyje rezultatas. Tai įrodymas, kad elektrinės gitaros bliuzas yra gyvas ir sveikas Geležinio Žmogaus, Michael’io Burks profesionaliose rankose.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai