Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Minyeshu ( Etiopija )

Koncertai:

  • lapkričio 26d.  19val. Žalgirio arenos amfiteatras, Kaunas
  • lapkričio 27d. 19val. Rusų dramos teatras, Vilnius

Grupė:

  • Minyeshu – vokalas
  • Maarten Helsloot – klavišiniai
  • Bas Bouma – būgnai
  • Wouter Schueler – saksofonas
  • Stanley Clementina – pritariantis vokalas
     

Atlikėja iš Etiopijos Minyeshu Kifle Tedla yra itin mėgstama Europos klausytojų už spalvingą, šiuolaikišką, Etiopijos tradicijas ir Vakarų muzikos elementus vienijančią kūrybą. Vakarų Afrikos, klasikinė, europietiška liaudies, bliuzo, džiazo ir Karibų muzika Minyeshu kūryboje yra apjungiama unikalios, Etiopijos tradicijų kupinos auros.
Minyeshu išlaiko pagrindines Etiopijos muzikos tradicijas, pamatines vokalines manieras ir stilius, o dainos daugiausiai atliekamos Etiopijoje vartojama amharic kalba. Minyeshu panaudodama lengvo roko ir modernaus pop elementus etiopų muziką subtiliai ir elegantiškai pritaiko vakarietiškam supratimui.
Minyeshu prisidėjo prie didžiausio šalies muzikos ir šokių projekto „People to People“, su kuriuo gastroliavo po visą pasaulį ir aplankė daugiau nei 35 šalis. Gimtinėje Minyeshu scenoje pasirodydavo su žymiausiomis šalies muzikos ikonomis Mulatu Astatkeand, Mahmoud Ahmed, Tilahun Gessesse, Bizunesh Bekele ir daugybe kitų. Ji grojo su muzikantų iš Afrikos Kyšulio grupe „Africa Unite“, koncertuodavo su savo grupe „Chewata“. Minyeshu išleido tris solinius albumus: „Meba“ (2002 m.), „Dire Diwa“ (2008 m.) bei „Black Ink“ (2013 m.), kurio muzika apibūdinama Etiopijos funk stiliumi.
Pasirodė Nyderlandų „Mundial“, Turkijos „Bursa“ festivaliuose, „Moving Cultures“ Austrijoje, „Festival Jazz“ Šveicarijoje, „Africa Festival Würzburg“ Vokietijoje, „Barcelona Acció Musical“ Ispanijoje, „Festival Radio France Montpellier“ Prancūzijoje ir daugybėje kitų renginių. Šio muzikinio etapo metu Minyeshu scena dalinosi su Afrikos muzikos ambasadoriais Angelique Kidjo, Baaba Maal, Youssou N'Dour ir Salif Keita.
Minyeshu yra dirbusi su daugybe Nyderlandų, Belgijos ir Vokietijos artistų bei orkestrų: Vokietijos–Etiopijos muzikiniu projektu „Sounds of Saba“ (2001 m.); prisidėjo prie „Zuco 103“ albumo „Whaa“ (2005 m.) kūrimo; Onno Krijn muzikinių projektų „Don’t be a stranger/ONE“ (2006 m. ) ir „Water“ (2008 m.); buvo Brigitta Hauer šokio spektaklio „Nesjomme“ choreografė (2003 m. ir 2008 m.); dalyvavo Leoni Jansen teatro gastrolėse „Made in Holland“ (2003 m.) ir „She got game“ (2010 m.); Marco Borsato „War Child“ koncerte Roterdame (2004 m.).

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai