Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

OqueStrada ( Portugalija )

Koncertas:

  • Rugpjūčio 1 d., 19 val., Vilniaus mokytojų namų kiemelis (Vilniaus g. 39/6, Vilnius)

Grupė:

  • Marta MIRANDA: vokalas
  • Gerson MARTA: gitara/ vokalas
  • Jean-Marc DERCLE: bosas
  • Moises FERNANDES: trimitas
  • João LIMA: portugališka gitara
  • Marina HENRIQUES: akordeonas

Jau šį rugpjūtį vyksiantis pirmasis Lietuvoje world music festivalis „Pasaulio muzika gyvai“ prasidės iš tiesų įspūdingai – jį atidarys žymioji klajojanti grupė iš Portugalijos „OqueStrada”.
Charizmatiškieji „OqueStrada” paneigia seną posakį, kad savoj žemėj pranašu nebūsi – savo darbu bei kūryba jie įnešė šviežią oro gūsį į portugalų muziką ir netgi ją pakeitė.

Nacionaline Portugalijos vertybe vadinama grupė gimė iš vokalistės Martos Mirandos ir kontabosisto Jean-Marc Pablo aistros muzikai. Jie abu atkeliavo iš pramogų pasaulio: ji – teatro aktorė, daininkė, pradėjusi savo karjerą mažutėse Žaliojo Kyšulio smuklėse, jis – atkeliavęs iš Prancūzijos su dideliu bagažu miestietiškos, šou kūrimo patirties. Kartu jie sukūrė mobilų muzikinį projektą – savotišką mini orkestrą, kuris visada pasiruošęs keliauti, kuriame asmenybės ir unikalumas yra visa ko esmė.
Prisijungus likusiems grupės nariams, „OqueStrada” kelionė vedė iš kaimo į kaimą, jie pasirodė didmiesčių skveruose, šokių kavinėse, mažuose festivaliuose. Laikui bėgant, ši grupė-orkestras rado bei išsiugdė savo klausytoją – nesvarbu, kurioje vietoje, kurioje šalyje bepasirodytų, jų koncertai visuomet pilni žmonių. 2009-aisiais klajokliai išleido pirmąjį savo albumą „Tasca Beat – O Sonho Português”, kuris iš karto pelnė didžiules klausytojų simpatijas ir buvo tiesiog „užverstas” įvairiais muzikiniais apdovanojimais.
Nuostabiai švariai skambantis vokalas, didžiulė visų narių energija bei laisvė grupei suteikia nepakartojamo, užkrečiančio žavesio. Jų kūryba sujungia atrodo nesuderinamus dalykus, skendi kažkur tarp miesto ir kaimo, tarp dviejų amžių – viso to rezultatas yra portugališkas skambesys, puikiai atspindintis šios besikeičiančios, kosmopolitiškos šalies dvasią. „OqueStrada” muzika persmelkta šviežio, su afriekietiškais, braziliškais ritmais persipinančio, bet kartu ir tradicinio Fado – iš Portugalijos kilusio muzikos žanro, dažniausiai melancholiškai pasakojančio apie nelaimingą meilę, išdavystę, mirtį, neviltį, vandenyną.
Kviečiame kartu su žymiaisiais klajokliais „OqueStrada” leistis į jaudinančią muzikinę kelionę ir atrasti dar nepažintą Portugalijos dvasią!

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai