Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

ORKESTA MENDOZA - maža nepasirodys ( JAV/Meksika)

KONCERTAI

ORKESTA MENDOZA – išskirtinis mambo muzikos bigbendas, kuris prieš 2 metus drebino Lietuvą. Jie sugrįžta ir  kvies visus šėlti kartu su jais. Tai viena įdomiausių šiandienos lotynų grupių, kuri apjungia mambo, cumbia, bliuzą ir viską paskanina sodriais psichodeliniais atspalviais. 2016m. grupės albumas „¡Vamos A Guarachar!“ buvo pripažintas geriausių Lotynų Amerikos muzikos albumu.

2014 m. ORKESTA MENDOZA turėjo nepaprastą galimybę sudalyvauti prestižinėje WOMEX world muzikos konferencijoje, vykusioje Ispanijos Santiago de Compostela mieste. Šis kolektyvas sugebėjo palikti tokį didžiulį įspūdį tarptautinių pranešėjų auditorijai, žiniasklaidai ir kitiems renginio dalyviams, jog tapo vienintele JAV grupe dar kartą pakviesta pasirodyti 2015 m. WOMEX konferencijoje Budapešte kartu su kitomis patraukliausiomis world muzikos grupėmis.

2009 m. įkurto ORKESTA MENDOZA bigbendo pagrindą sudaro grupės įkūrėjas Sergio Mendoza (vokalas, gitara, klavišiniai instrumentai), Salvador Duran (vokalas, marakasai), Sean Rogers (bosinė gitara), Jack Sterbis (timbales būgnai), Larry Lopez (būgnai), Marco Rosano (saksofonas, akordeonas ir klavišiniai), Joe Novelli (lap steel gitara) bei kiti prie pasirodymų prisijungiantys muzikantai.

ORKESTA MENDOZA muzikoje verda galybė žanrų: Meksikos mambo, psichodelinė cumbia, ranchero (tradicinė Meksikos muzika, atliekama grojant gitara), merengue (šokių muzika, paplitusi Lotynų Amerikoje), rumba, džiazas ir indie–rokas. Šis žanrų mišinys tapo klausytojų be galo mėgstama formule, peržengusia Tuksono (miesto, kuriame yra įsikūrusi grupė), muzikos ribas. 2012 m. grupė išleido savo debiutinį albumą „Mambo Mexicano“ ir pradėjo gastroles po JAV ir Europą. Per penkerius metus grupė surengė keliasdešimt turų ir pasirodymų visame pasaulyje, o naujausias jų albumas „¡Vamos A Guarachar!“ pripažintas geriausių Lotynų Amerikos muzikos albumu.

Grupės vedlys Sergio Mendoza yra gimęs Meksikos Nogaleso mieste Sonoros valstijoje, tačiau kuomet jam buvo aštuoneri metai, persikraustė gyventi į JAV Arizonos valstiją. Sulaukęs 18 metų apsigyveno Tuksone, kuriame 2009 m. subūrė keletą geriausių šio miesto muzikantų tam, kad surengtų pasirodymą, skirtą legendiniam Kubos mambo karaliui Pérez Prado. Prie multi–instrumentalisto Sergio Mendoza, patirties įgijusio grojant kartu su „Calexico“, „Devotchka“,  „Mexican Institute of Sound“ ir kitomis grupėmis,  prisijungė vokalistas Salvador Duran, dainavęs drauge su „Calexico“, Willie Nelson, „Iron and Wine“, Glen Hansard, bei kiti atlikėjai.

Pérez Prado ir „Chico Che y La Crisis“ įkvėptas orkestras ORKESTA MENDOZA greitai atrado sau patogų skambesį, grupės lyderio pavadintą iki tol neegzistavusio indie–mambo žanro vardu. Jame girdima nežemiška skirtingų laikotarpių ir regionų muzikos sintezė. Nors daugelis grupės naudojamų muzikos elementų yra atėję iš tradicinių šaltinių – Sonoros mariachi ansamblių ir karšto Kubos mambo – tačiau juos perteikiant nesiekiama istorinio tikslumo, todėl koncertuose galima išgirsti ir visai kitokio stiliaus pasirodymų ar žymių kūrinių koverių.

ORKESTA MENDOZA ansamblis sukasi apie gyvybingumu trykštantį Sergio Mendoza, demonstruojantį puikiai įvaldytą gitarą, klavišinius instrumentus ir dėmesį prikaustančius šokio ritmus, išmušamus kojomis šokant ant medinės dėžės. Energinguose grupės pasirodymuose elegantiškasis Salvador Duran savo galingu baritonu vadovauja scenai, o Sergio Mendoza bei jam pritariantys vokalistai įsitraukia į dainų šaukinius draugėn įjungdami ir klausytojus. Klasikinis Salvador Duran vokalo skambesys, pavydėtinas grupės susiderinimas ir unikali instrumentuotė dovanoja itin gyvą, ilgam šokėjus ant kojų išlaikantį garsą, padailintą gražiu nostalgišku pėdsaku.

ORKESTA MENDOZA – tai labai kinematografiška muzikos šventė, pasipuošusi veržliu garsu, entuziastingu vokalu ir šventinio vakarėlio nuotaika. Grupės muzikantų kuriama alchemija, požiūris į mambo bei cumbia garsus yra sunkiai nusakomas žodžiais, todėl juos galima tik įsivaizduoti arba patiems išgirsti, paliudyti ir, svarbiausia, pajusti. Ši muzika yra tarsi gyvas, kvėpuojantis organizmas.

Koncertą Vilniuje pradės ir ORKESTA MENDOZA pasirodymą apšildys linksmieji "Parranda Polar".
Pietų Amerikos džiungles galima susipakuoti ir parsivežti į Lietuvą. Taip padarė "Parranda Polar" vaikinai, prieš tris metus ėmę populiarinti gimtinėje dar neatrastą kumbijos žanrą. Tropinę karštinę ant scenos jie kuria akordeonu, perkusija, bosine gitara ir balsais. Rezultatas – laimingi, atsipalaidavę, šokantys klausytojai.

SVARBU! Koncertas vyks po atviru dangumi bet kokiomis oro sąlygomis. Tad jei lauke lytų, turėkite su savimi skėtį arba neperšlampantį apsiaustą.
Bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Bilietus galima grąžinti tik koncertui neįvykus.

Koncerto dieną bilietus galima įsigyti prieš valandą renginio vietoje. Tokiu atveju, nuolaidos netaikomos, o atsiskaitymai priimami tik grynaisiais pinigais. Bilietai koncerto dieną brangesni. 

BILIETAI VILNIUS IR KAUNAS

BILIETAI PALANGA  TIKETA ir "Ramybės" klube

BILIETAI VILKAVIŠKYJE, Vilkaviškio kultūros centre nuo rugpjūčio 1d.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai