Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Otis Taylor ( JAV )

Koncertas:

  • Lapkričio 21 d. 20 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje

 

  • Otis Taylor - vokalas, akustinė gitara, bandža, armonikėlė, mandolina,
  • Cassie Taylor - bosinė gitara, vokalas,
  • John Richardson - gitara.

Į Lietuvą Otis Taylor atvyksta iš Europos, kur Paryžiaus Olimpijos teatre grojo su Gary Moore.
Taylor kviečia į koncertą, bet nepataria tikėtis nieko įprasta. “Jūs išgirsite ko niekada anksčiau neteko girdėti. Tai tiesa. Jeigu tikitės tipinio bliuzo, jo neišgirsite.
Penktadienio koncerte Taylor dalyvauja su savo 22-jų metų dukra Cassie(bosai ir vokalas) ir John “Del Toro” Richardson (gitara ir bandža). Jie gros muziką iš 9 albumų, taip pat albumo “Pentatonic Wars and Love Songs” dainas , kuris pasirodys birželį.
Otis Taylor gimė Čikagoje. Jis yra afro-amerikietiškas bliuzo muzikantas. Otis – multiinstrumentalistas, grojantis gitara, bandža, mandolina, armonikėle. Be to jis dar ir dainuoja.
Otis užaugo Denveryje. Šeima paliko Čikagą,kai buvo nužudytas jo dėdė. Mažas būdamas jis grojo bandža,bet jo tėvas norėjo sūnų matyti grojantį džiazą. Sužinojęs, kad bandža pagal kilmę yra afrikietiškas instrumentas, 19a. išskirtinai naudojamas negrus pažeminančiuose vaidinimuose, Taylor atsisakė bandžos ir susikoncentravo į gitarą ir armonikėlę. Išgirdęs Etta James dainuojant “All I Wanna Do Is Make Love To You”, Otis suprato, kad jam labai patinka bliuzas. Iki 1977m jis profesionaliai grojo tiek Europoje, tiek Amerikoje grupėse orientuotose į bliuzą. Vėliau Otis paliko muziką ir tapo antikvaru. Prie muzikos jis sugrįžo 1995m ir iki 2008-ųjų išleido aštuonis albumus. Jo muzikos dėmesio centre sunki juodosios bendruomenės gyvenimo realybė. Įprastos temos jo muzikoje – žudynės, rasizmas, skurdas ir atpirkimo reikmė. Šiandienai Taylor turi vienuolika bliuzo muzikos nominacijų
Kritikai šlovina Taylor už  jo vakarų Afrikos įtakotą transo/ekstazės bliuzą, kuriame pasigirdo šiuolaikiški tonai, tokie kaip hip-hop.  Taip pat jam pareikšta padėka už dainas griežtai kritikuojančias linčą, vargą, skurdą, rasizmą ir žudynes.
Otis žavesys slypi jo kontrastiškuose charakterio bruožuose. Jame visada yra staigmena ir gal būt tai nulėmė, kad jis buvo pripažintas labiausiai prikaustančiu menininku per paskutinius metus. Žurnalas “Guitar Player” rašo: Otis Tailor yra ypatingiausias mūsų laikų bliuzo muzikantas.Gal būt tai lėmė jo unikali instrumentuotė (jis groja bandža ir violončele), ar netikėtas moters vokalo garsas, ar optimistiniai dainos ritmai staiga pasikečiantys į liūdesį. Jis visada skausmingai pasakoja atsitikimą, iš tiesų atsitikusį ir tapusį istorija. Tai verčiantis galvoti ir novatoriškiausias bliuzo menininkas per paskutinius 20 metų.”
Žurnalas “Playboy”, apibūdina muzikantą kaip grojantį John Lee Hooker manieroje.
2000 m Otis talentą pripažįsta Sundance Institutas, remiantis pasižymėjusius menininkus.
2001 m, pasirodžius CD “White African” Taylor gauna keturias W.C.Handy nominacijas ir apdovanojimą už geriausią naują menininko debiutą.
2002m, pasirodžius “Respect The Dead” Otis gauna du W.C.Handy apdovanojimus: už geriausią akustinį albumą ir už geriausią šiuolaikinį bliuzo albumą.
2003m CD“Truth Is Not Fiction” sukėlė pagyrų audrą žurnaluose “USA Today”, “New York Times”, “Washington Post”, kritikai buvo sužavėti. Albumas pripažintas geriausiu metų bliuzo albumu.
Netrukus pasirodė Albumas “Truth With W”. Taylor buvo prodiuseris ir bendradarbis su savo dukra Cassie, kuri dainuoja ir groja bosine gitara. Albumas vėl pripažintas geriausiu metų albumu. Puikūs vertinimai “The New Yorker”, CNN, “The Rolling Stones”, “The Blender”. Bet pats svariausiais vertinimas buvo iš “Living Blues Reader’s Poll”: kartu su Etta James Otis Taylor pripažįstamas geriausiu 2004 bliuzo atlikėju.
2005m albumas “Below The Fold”vėl sukėlė susižavėjimo audrą. “Downbeat” įvertino albumą keturiomis žvaigždutėmis ir pastebėjo, kad “Otis turi poeto sielą ir jaučia gilią pagarbą juodųjų istorijai Amerikoje ir nepalaužiamą domėjimąsi, kaip gyvena Žmogus. Spontaniška kalbančio bliuzo meistro John Lee Hooker versija”.
2005m ir 2006m Otis Taylor bliuzo muzikos apdovanojimuose pripažintas geriausiu instrumentalistu bandžos kategorijoje.
2007m “Definition of a Circle” įrašytas su garsiausiais muzikantais: gitara- Gary Moore, bliuzo arfistas- Charlie Musselwhite ir džiazo pianistas Hiromi Uehara ir kaip visada Otis duktė Cassie Taylor uždeda nepamirštamo vokalo ir neįtikėtino grojimo bosais, sluoksnį.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai