lt
U

FESTIVALIO „PASAULIS SKAMBA“ ABONEMENTAS TIK 95 EUR!

K O N C E R T A I


Galėsi dalyvauti visuose festivalio koncertuose, nesvarbu kuriame mieste tai vyktų. Jei norėsi antrą kartą nueiti į tą patį koncertą, tik kitame mieste, taip pat galėsi.

Vilnius – Kaunas – Palanga – Švenčionėliai

Moksleiviams, studentams ir senjorams taikoma 50% nuolaida!

bilietai


Festivalio grojaraštis:

Gegužės – rugpjūčio mėnesiais kviečiame į spalvingiausią muzikinį festivalį, kuriame pasirodys net 12 kolektyvų iš 5 žemynų. Festivalis išsiskiria žanrų ribas peržengiančios muzikos įvairove, tad kiekvienas atras širdžiai artimą skambesį, o unikalių atlikėjų gausa patenkins net išrankiausio klausytojo lūkesčius.KUUNATIC
(Japonija)
Ezoterinė psichodelika

Birželio 28 d. 19 val. „TERASA LAUKAS“, Kaunas (su shishi)

Birželio 29 d. 19 val. „SODAS 2123”, Vilnius

Birželio 30 d. 20 val. „OLDMAN parkas“, Palanga

Atlikėjai

 • Fumie Kikuchi - klavišiniai, vokalas
 • Yuko Araki - būgnai, perkusija, vokalas
 • Shoko Yoshida - bosinė gitara

„Kuunatic“ muzikinė koncepcija – fantazija! Merginų trijulė įkvėpimo semiasi iš Mėnulio, būtent ten jos atrado visiškai kitokį požiūrį į būgnijimą, pulsuojančias boso linijas ir atmosferinius sintezatorių garsus, kuriuos jungia su tradicinių japoniškų instrumentų sąskambiais. Praėjusiais metais klausytojus pasiekė debiutinis jų albumas „Gate of Klüna“ (Glitterbeat), kuris ne tik tyrinėja ir neria į eksperimentus, bet ir įsimena savo dainingumu bei melodijomis.

„Kuunatic“. grojamą muziką galima apibūdinti kaip tribal – psichodeliką: tarp aštrių, kartais chaotiškų būgnų ir punk elementų išnyra lengva, paukštiška protėvių dvasias pažadinanti Kaguri fleita, o merginų vokalai palydi į ritualinę erdvę ir išskraidina į fantazijų pasaulį.

bilietai kuunatic


shishi (su Kuunatic)
(Lietuva)
Tvarkingas muzikinis šaršalas

Birželio 28 d. 19 val. TERASA LAUKAS“, Kaunas

Vieniems roko undinėlės, kitiems  – raganos ant gitarų. Aišku tik, kad be magijos čia neapsieita. „shishi“ – lietuviškas merginų trio, dainuojantis apie tai, apie ką galvoji kasdien – nebedaug liko prasmės gyventi. Bet vis tiek rūpi, kur eis pasaulis. Grupė muzikantėms kartu yra ir kūrybinių ieškojimų manifestacija.

Sunkiai į konkretaus žanro rėmus telpančios merginos sako, jog groja muziką, kurią ir pačios mėgsta klausyti. Apsiginklavusios gitaromis ir pasivadinusios mėgstamiausiais itališkais vardais, Benadetta, Victoria ir Maria Rosa laviruoja tarp punk / rap / soul / trash lo-fi. Ir rezultatas puikus. „shishi“ kišenėse jau šiltai guli albumai „NA x 80“ (2018), „MAFITISHEI” (2020), EP „Vilniaus skaičiuotės“ (2021), bus ir dar.


OPSA DEHËLI
(Prancūzija)
Latino-balkano kokteilis

Liepos 12 d. 19 val. „TERASA LAUKAS“, Kaunas

Liepos 14 d. „Vasaros terasa“, Vilnius (su Ministry of Echology)
19 val. - Opsa Dehëli
20.30 val. - Ministry of Echology

Liepos 15 d. 19 val. „Lentpjūvė“, Partizanų g. 5A, Švenčionėliai.

Atlikėjai

 • Corentin – būgnai
 • Damien – kongai, bongai
 • Max – vokalas, timbalai
 • Kilian – bosinė gitara
 • Lucas – akustinė gitara
 • lement - trimitas
 • Chloé – plieninis būgnas
 • Gaël - akordeonas
 • Louis - smuikas
 • Jerome - klarnetas
 • Adrien – saksofonas (altas)
 • Felix - saksofonas (baritonas)

Romų giesmės ir laukinės kumbijos garsai paverčia kiekvieną „Opsa Dehëli“ koncertą epiniu šėlsmu! Kolektyvas susibūrė Bordo mieste, o jų muzikinės kelionės geografija apima Lotynų Ameriką ir Balkanus.

Gausus muzikantų būrys leidžia žongliruoti garsais ir stiliais: mambo, kumbija, o spalvinga muzika įtraukia į nesibaigiančią šventę – tad ruoškitės, nes šis klajoklių orkestras yra visada pasiruošęs atiduoti maksimumą savo publikai ir ribų nepripažįsta.

bilietai tamikrest

MINISTRY OF ECHOLOGY (Lietuva)

Bene vienintelė grupė Lietuvoje, kuri groja dub ir reggae muziką gyvai, ir tai daro labai savotiškai bei turi savo „ministrišką“ skambesį. „Naujas albumas jau pakeliui į mikserį, o mes lendame iš krūmų“, – sako grupė (p.s. grupės krūmuose foto autorius - Vytautas Škicas Juozėnas). Jau daugiau nei dešimtį metų gyvuojanti grupė, dub ir reggae muzikos „ministrai“ žada paduoti ir to, ko dar ir negirdėjote!

🇺🇦 -----------🇺🇦

Громадяни України можуть відвідати подію безкоштовно.

Į renginį Ukrainos piliečiai įleidžiami nemokamai.


DVIGUBAS KONCERTAS

AK DAN GWANG CHIL - ADG7 (Pietų Korėja)

THE DANCING DEVILS – GROUPE RTD (Džibutis)


Liepos 25 d. 19 val. „LOFTAS“, Vilnius

Liepos 26 d. 19 val. „TERASA LAUKAS“, Kaunas


Ak Dan Gwang Chil – ADG7

Atlikėjai

 • Kim Yak Dae - Daeguem
 • Lee Man Wol - Piri Saenghwang
 • Grace Park - Ajaeng
 • Woen Meon Dong Maru - Gayaguem
 • Chun Gung Dal - Perkusija
 • Sunwoo Barabarabarabam - Perkusija
 • Hong Ok - Vokalas
 • Myeong Wol - Vokalas
 • Yoo Wol - Vokalas

Viena koja stovinti tradicijų pasaulyje, o kita – žaismingoje pop muzikoje Ak Dan Gwang Chil (ADG7) yra gausybę apdovanojimų pelniusi grupė. Pasitelkdama abejingų nepaliekantį virtuoziškumą, charizmą bei gryną energiją ji gaivina jau primirštą Šiaurės Korėjos liaudies muzikos palikimą bei savo muzika išreiškia vienybės troškimą.
Tarp mistikos bei nepaprasto linksmumo varijuojantis kolektyvas priskiriamas šamaniškui funk, folk-pop žanrui.

Devyni atlikėjai scenoje, tradiciniai muzikos instrumentai, trys stiprių balsų folkloro dainininkės ir turtingas Korėjos tradicijų įkvėptas repertuaras įtraukia bei panardina, o tradicinės muzikos energiją jie perteikia moderniu ir neretai komišku stiliumi.


The Dancing Devils - Groupe RTD

Šalia Somalio esantis Džibutis yra kupinas unikalios muzikos ir po truputį ji ima sklisti po pasaulį. Iki šiol dėl valdžios priežiūros ji praktiškai neturėjo galimybės būti išgirsta, tačiau tai keičiasi ir “Gera muzika gyvai” didžiuojasi pristatydami Groupe RTD - The Dancing Devils of Djibuti šių metų festivalio “Pasaulis skamba” programoje.

Groupe RTD - nacionalinis Djibučio kolektyvas. Dienomis grojantis prezidentiniuose renginiuose, nacionalinėse šventėse ir pasitikdami užsienio svečius, naktimis tai viena iš geriausiai saugomų rytų Afrikos paslapčių.

Grupėje groja du muzikantai, kurie groja albume 2017 metais nominuotame Grammy apdovanojimams geriausio istorinio albumo kategorijoje. Tai  Mohamed Abdi Alto virtuoziškai grojantis saksofonu ir gitara grojantis Abdirazak Hagi Sufi.

Džibutis įsikūręs Baba Al Mandeb (Ašarų vartų) sąsmaukoje, istoriniame pasaulinės prekybos koridoriuje jungiančiame Sueco kanalą ir Raudonąją jūrą su Indijos vandenynu. Jame kupina įtakų iš Rytų Azijos, Arabų pusiasalio, Indijos ir dar tolimesnių kraštų.

Džibučio muzika, o konkrečiau Groupe RTD muzika, tai Bolivudo stiliaus vokalų, Jamaikietiško dub ir reggae, Harlemo džiazo ir nuotaikingų Raudonosios jūros regiono sintezatorių melodijų susitikimas.


bilietai akdan


SAMBA TOURÉ
(Malis)
Dykumų bliuzas

Rugpjūčio 2 d. 19 val. VU botanikos sodo Vingio skyrius, Vilnius

Rugpjūčio 3 d. 19 val. „TERASA LAUKAS“, Kaunas

Atlikėjai

 • Samba Touré: gitara, vokalas
 • Djimé Sissoko: ngoni, tamani, vokalas
 • Souleymane Kane: kalebašas, vokalas
 • Mamadou Sidibé: bosinė gitara

Antrąkart į Lietuvą grįžtantis Samba Touré yra vienas geriausių šiuolaikinių Afrikos gitaristų bei vokalistų. Atlikėjo kūryboje harmoningai dera Nigerio upės bliuzas, tradicinės Songajaus temos ir Vakarų kultūros vėjai. Energinga ir tuo pat metu meditatyvi muzika tęsia vėlyvąjį Ali Farka Touré bliuzo palikimą bei yra plačiai vertinama tiek gimtinėje, tiek užsienyje.

Samba Touré 2018 m. lankydamasis Lietuvoje pristatė albumą „Wande“, užpildytą didžiule šiluma ir skambantį kaip namai. Šiemet šis gitaristas, vokalistas ir kompozitorius pristatys naujausią albumą „Binga“ (2021) – savo asmeniškiausią bei labiausiai įtraukiantį darbą, atliekamą gimtąja songajų kalba.

bilietai tamikrest


AL-QASAR
(Alžyras/Marokas/Prancūzija)
Vidurio Rytų psichodelika

Rugpjūčio 16 d. 19 val. „Kodėl gi ne“, Kaunas

Rugpjūčio 17 d. 19 val. VU botanikos sodo Vingio skyrius, Vilnius

„Al-Qasar“ į naują gyvenimą prikelia senąjį psichodelinį roką, kartu integruojant tradicinius Arabų muzikos instrumentus, dermes ir ritmus taip atiduodant duoklę kolektyvą įkvėpusiam 60-ųjų ir 70-ųjų Vidurio Rytų psichodeliniui pop, rokui. Patys muzikantai savo stilių įvardina kaip arabian fuzz – skambesys, apjungiantis turkų sazo, fuzz gitarų, Arabų ūdo, darbukos, vintažinių stiprintuvų ir klasikinių būgnų garsus.

Arabiški dainų tekstai socialiai sąmoningi ir aštrūs, tuo pačiu poetiški, bet kartu liečiantys temas, kurios dažnai yra tabu Vidurio Rytų muzikoje – visa tai yra apjungiama su gaivia ir aistringa muzikos energija.

bilietai tamikrest


KAROLINA CICHA
(Lenkija)
Karaimų muzikos žemėlapis

Rugpjūčio 15 d. 19 val. „Kodėl gi ne“, Kaunas

Rugpjūčio 18 d. 19 val. VU botanikos sodo Vingio skyrius, Vilnius

Atlikėjai

 • Karolina Cicha – vokalas, akordeonas, klavišiniai
 • Mateusz Szemraj – ūdas, sazas, cimbolai
 • Karolina Matuszkiewicz – kamancheh, smuikas
 • Patycja Betley - perkusija

Karolinos Cichos ir Co. inicijuotas muzikinis projektas ,,Karaimų muzikos žemėlapis“ atskleidžia muzikos ir istorijos paslaptis mažiausia etnine grupe vadinamos bendruomenės (vos 1600 narių visoje Europoje!). Karolina specializuojasi tautinių mažumų muzikinių lobių paieškose, tad perteikia senąją dainų dvasią, o kartu grojantis kolektyvas karaimų rytietiškos muzikos tradicijai suteikia modernų prieskonį.

,,Karaimų muzikos žemėlapis“ - tai ir pirmasis albumas pasaulyje dedikuotas išsibarsčiusiai šios tautos tradicinei muzikai – seksime karaimų kelionių pėdsakais po Vilnių ir Trakus, Varšuvą, Kijivą ir Krymą, ir nors koncerte atliekamos dainos kyla iš tradicinės muzikos dermių – toli gražu nėra archyvinės medžiagos rinkiniai, o modernios muzikinės kalbos kūriniai.

bilietai tamikrest


DAKHABRAKHA
(Ukraina)
Etnochaosas

Rugpjūčio 24 d. 19 val. “Vasaros terasa”, Vilnius

Atlikėjai

 • Olena Tsybulska - vokalas, būgnai, perkusija, armonika
 • Iryna Kovalenko - vokalas, džembė, būgnai, akordeonas, perkusija, klavišiniai, birbynė, bugajas
 • Nina Garenetska – vokalas, violončelė, būgnas
 • Marko Halanevych – vokalas, darbuka, tabla, didžeridu, akordeonas, trombonas

„DakhaBrakha“ – kvapą gniaužiantis Rytų Europos folkloras, miestietiško avangardo ir Ukrainos liaudies kūrybos sintezė. Pačioje Ukrainoje jie yra kultinis reiškinys, o pasaulyje pasirodė daugiau nei penkiuose šimtuose koncertų ir spektaklių, dalyvavo daugybėje festivalių.

„DakhaBrakha“ gerbėjus traukia agresyviu garsu, aprėpiančiu daugybę ritualinių genčių ritmų, ir pribloškiančiais, kakofoniškais vokalais. Kvarteto muzika įtaigi ir mistiška, joje susitinka dvasinga ukrainiečių liaudies muzika, džiazas bei tranzas, punk, hip hop, avangardas, Balkanų muzika ir tradicinių instrumentų garsai iš viso pasaulio.

bilietai tamikrest

 

Koncertų vietos:

*Jeigu koncerto vietoje - žymėtos sėdimos vietos - įsigijusiems abonementą bus pažymėtos rezervuotos eilės.

LOFTAS
Adresas: Švitrigailos g. 29, Vilnius

LIETUVOS NACIONALINĖ FILHARMONIJA
Adresas: Aušros Vartų g. 5, Vilnius

KAUNO VALSTYBINĖ FILHARMONIJA
Adresas: E. Ožeškienės g. 12, Kaunas

VU BOTANIKOS SODO VINGIO SKYRIUS 
Adresas: M. K. Čiurlionio g. 110, Vilnius

KODĖL GI NE
Adresas: Juozapavičiaus g. 122 A, Kaunas.
Vaizdas į traukinio bėgius, šalia geležinkelio stoties.

ŠV. SAKRAMENTO BAŽNYČIOS KIEMELIS
Adresas: Vilniaus gatvė 31, Kaunas

TERASA LAUKAS
Prie Mykolo Žilinsko dailės galerijos.
Adresas: Nepriklausomybės a. 12, Kaunas

LENTPJŪVĖ
Buvusi lentpjūvės teritorija šalia traukinių bėgių, šiuo metu konvertuota į kūrybininkų bendruomenės erdves.
Adresas: Partizanų g. 5A, Švenčionėliai
https://goo.gl/maps/zPiPdxuYFJjR3KtK6

VASAROS TERASA
Vilniaus g. 39, Vilnius

KINO TEATRAS DAINA 
legendinis kino teatras Žaliakalnio mikrorajone filmus žmonėms rodė nuo 1936 iki 1990 m. Dabar vieta atgimsta ir sugrįžta kaip multifunkcinė kultūros erdvė kinui, teatrui, muzikai ir dailei.
Adresas: Savanorių pr. 74, Kaunas

OLDMAN PARKAS
Adresas: Jūratės g. 2a, Palanga

SODAS 2123
Adresas: Vitebsko g. 23, Vilnius

 

kaunas2022

Koncertai Kaune yra „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.
Koncertus Vilniuje iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Rėmėjai

Bendradarbiaujame
Bendradarbiaujame
Mūsų žurnalai
Mūsų žurnalai
Visi rėmėjai