Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

PASAULIS SKAMBA TAIKAI

Uždaromasis festivalio koncertas
PASAULIS SKAMBA TAIKAI

Kompozitorius Llorenças Barberis / Muzikos vadovė Monserrat Palacios (Ispanija) 
pax hominibus - ramybės visiems

2022 m. rugsėjo 11 d. vakarą, „Pasaulis skamba“ festivalio uždarymo koncerte, penkiolikos Vilniaus senamiesčio bažnyčių varpai suskambėjo unikalioje muzikinėje kompozicijoje, kurią miestui sukūrė ir dovanojo ispanų kompozitorius, muzikologas ir atlikėjas Llorenço Barberis. Vienos valandos koncerte daugiau nei penkiasdešimčia varpų skambino 55 varpininkai muzikantai - tokio miesto varpų koncerto Vilnius dar niekada negirdėjo, o katalikų ir evangelikų liuteronų bažnyčių bei stačiatikių cerkvių varpai dar niekada kartu neskambėjo. Šį išskirtinį ir nemokamą koncertą Vilniui 700-ojo jubiliejaus proga dovanojo „Gera muzika gyvai“.

Varpų ir jų muzikos atgaivinimas yra viena iš svarbiausių maestro misijų, tad L. Barberis susipažinęs su kiekvienu varpu, jį ištyręs ir atjungęs nuo automatinio valdymo prikelia suskambėti naujai. Apmokyti vietiniai muzikantai tampa vienam vakarui tampa varpininkų orkestu, o visas senamiestis - muzikine scena.

L. Barberis garsą supranta kaip galingą socialinės transformacijos įrankį, kuris suvienija miestą ir jo žmones bei kuria bendrystės jausmą, tad kompoziciją parašo atvykęs į miestą bei į koncerto atlikimą įtraukia jo žmones, o klausytojus kviečia iš naujo atrasti savo miestą vaikštant jo gatvėmis ir klausant varpų muzikos.

Galingos, bet tuo pačiu metu jautrios varpų garsų vibracijos užliejo miestą ir panardino į patyriminę garso kelionę – įtraukiančią ir kuriančią bendrystės jausmą, bei pakvietė (vidinei) taikos manifestacijai. L. Barberio koncertai sujungia dangų ir žemę, jie tarsi tiltas tarp kasdienybės ir dvasingumo, o sklindantis varpų garsas atveria naujas erdves mieste bei kiekvieno širdyje.


Patarimai, kaip klausyti varpų koncerto:

 • VAIKŠČIOKITE senamiesčio gatvėmis ten, kur jūsų dėmesį patraukia iš kiekvienos varpinės sklindantis unikalus garsas
 • NESTOVĖKITE per arti bažnyčių, nes nebegirdėsite, kaip varpų gausmas iš skirtingų varpinių susilieja į vieną muzikinę kompoziciją
 • IEŠKOKITE atvirų erdvių, stabtelkite sankryžose, kur susilieja garsas iš skirtingų varpinių, bet neužsistovėkite vienoje vietoje – gaudykite garsus
 • NESITIKĖKITE išgirsti pažįstamų melodijų ar ritmų, bet būkite dėmesingi garsui ir susikurkite vidinę ramybės erdvę

Atsisiųsti žemėlapį


 

Maestro L. Barberis –  pasaulio varpininkas

Llorenç Barberio (g. 1948) veiklos spektras platus bei spalvingas kaip ir pati jo asmenybė: kompozitorius, rašytojas, akademikas, mokytojas, muzikantas, muzikologas, sukūręs muzikos instrumentą (kilnojama varpinė). Jis yra sukaupęs daugiau nei 30 metų patirtį kuriant ir atliekant varpų koncertus, kurių surengė daugiau nei 300, ir yra pripažintas bei vertinamas visame pasaulyje.  Nuo 1999 m. L. Barberis bendradarbiauja su dainininke ir etnomuzikologe Montserrat Palacios, miesto varpų koncerto muzikos vadove, su kuria atvyko ir į Vilnių.

Keli iš svarbiausių L. Barberio koncertų bei įvertinimų:

 • Uždaromasis ISMC Pasaulinės muzikos dienos koncertas (Čolula, Meksika, 1993 m.).
 • Europos kultūros sostinės atidaromieji bei uždaromieji koncertai Lisabonoje (1994 m.), Kopenhagoje (1996 m.) ir Stokholme (1998 m.).
 • UNESCO Pasaulio paveldo nominacijos ceremonijos Zalcburgo (1997 m.) ir Kito (2018 m.) miestams.
 • Popiežiaus Jono Pauliaus II kvietimu 1999 m. 100 Romos miesto bažnyčių varpų koncertas (kartu su Montserrat Palacios).
 • Koncertas „Garso apeigos, utopinis miesto koncertas“ (angl. Sound Rites, a Utopian City Concert) skirtas 5 muedzinams, vaikų chorui ir varpams, įtraukas į Gineso rekordų knygą už išskirtinumą bei grožį (Roterdamas, 2017 m.).
 • Kūrinys „Mes esame kūnas, mes esame ugnis, mes esame garsas“ (Som Cos, Som Foc y Som So) 2018 m. įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip didžiausias perkusinis muzikos kūrinys, kurį atliko daugiau nei 20 000 muzikantų.
 • La Palmoje 2020 m. L. Barberis savo kompozicijoje „Dangus atsivers“ (isp. Se Abrirán los Cielos) apjungė tris pagrindines monoteistines religijas ir jų garsus: krikščioniškus varpus, musulmonų mečečių muedzinus ir hebrajų ragus šofarus.

Koncertas yra Vilniaus 700-ojo jubiliejaus programos dalis. Sužinokite daugiau 700vilnius.


Už bendradarbiavimą dėkojame Vilniaus arkivyskupijai ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupijai

 


 

FESTIVALIS „PASAULIS SKAMBA“

Gegužės – rugpjūčio mėnesiais kviečiame į spalvingiausią muzikinį festivalį, kuriame pasirodys net 12 kolektyvų iš 5 žemynų. Festivalis išsiskiria žanrų ribas peržengiančios muzikos įvairove, tad kiekvienas atras širdžiai artimą skambesį, o unikalių atlikėjų gausa patenkins net išrankiausio klausytojo lūkesčius.

Festivalio grojaraštis:

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai