Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Roland Tchakounte ( Kamerūnas )

Koncertai:

  • Birželio 22 d. 19 val., Ryšių istorijos muziejaus kiemelyje, Kaunas
  • Birželio 23 d. 20val., klube "Ramybė", Palanga

Grupė:

  • Roland Tchakounté – gitara, vokalas,
  • Michael Ravassat - gitara,
  • Mathias Bernheim - mušamieji.
     

Gimęs Kamerūne, Roland Tchakounte pradėjo muzikinę karjerą išleisdamas du albumus ir išvyko į Prancūziją. Jis - laisvės šalininkas, dainininkas, gitaristas. Roland dirbo kelis metus, kol įrašė savo pirmą Europietišką albumą “Bread Bouh Shuga Blues”. Tai buvo muzikinis bendradarbiavimas, kuriame jis dainavo savo gimtąja kalba Bamileke. Nors savo profesijos jis išmoko iš afroamerikietiškų ritmų, Roland Tchakounte visada žaidžia su labiau tradiciniais ritmais: gilus, neapdorotas, primityvus tempas, neturintis akademinės struktūros, nuplukdo į liūdesį, išreikštą laukinėmis melodijomis.

Ilgai laikyta paslaptyje jo aistra išsiveržė į šviesą,kai Roland sutiko du fantastinius kompozitorius - John Lee Hooker ir Ali Farka Toure. Pasitaiko, kad bliuzmeno karjeros siekiantys muzikantai taip uoliai mėgdžioja savo dievaičius, kad laikui bėgant netenka savo identiteto. Taip neatsitiko Roland Tchakounte. Jis pasakoja savo istoriją, įkvėptas Amerikos ir Afrikos muzikos palikimo, sujungdamas jas abi didžia išmintim.
1999 m. gruodį pasirodęs albumas "Bred Bouh  Shuha Blues" atnešė muzikantui šlovę.
"Abango" akustinis dueto šedevras pasirodęs 2005 m., suteikė Roland ir jo kolegai Mick Ravassat galimybę surengti turą Amerikoje (Čikagoje, Mempfyje), Kanadoje (Monrealyje, Mont Tremblante) ir Belgijoje.
2006 m. R. Tchakounte sutiko būgnininką ir perkusistą Mathias Bernheim. Jo grojimas pavergė Roland visišku paprastumu ir jame slypinčiu išskirtinumu. Mathias Bernheim tapo trečiuoju grupės nariu.
"WAKA" - tai naujausias R. Tchakounte albumas, išleistas 2008 m. vasarį, su kuriuo jis surengė turą po pasaulį: Paryžius, Belgija, Kanada, Indonezija, Vietnamas, Malaizija, Lietuva, Kroatija, o taip pat Afrikos šalys.

Roland Tchakounte savo muziką laiko "laukine melodija", kurioje atsispindi tikra jausmų gama - nuo linksmų iki liūdnų , dažnai apdainuojant negatyvų požiūrį į Afrikos žemyną.

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai