Ši svetainė naudoja slapukus. Tęsdami naršymą, sutinkate su slapukų naudojimu.

lt

Roland Tchakounte ( Kamerūnas )

Koncertas:

  • Gruodžio 13 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje L. Sapiegos g. 5

 

  • Roland Tchakounté – gitara, vokalas
  • Michael Ravassat - gitara
  • Mathias Bernheim - perkusija

Gimęs Kamerūne, Roland Tchakounte pradėjo muzikinę karjerą išleisdamas du ilgai grojančius albumus ir tada išvyko į Prancūziją. Laisvės šalininkas, dainininkas, gitaristas. Roland dirbo kelis metus, kol įrašė savo pirmą Europietišką albumą “Bread Bouh Shuga Blues”. Tai buvo muzikinis bendradarbiavimas, kuriame jis dainavo sava gimtąja kalba Bamileke. Nors savo profesijos jis išmoko iš afro- amerikietiškų ritmų, Roland Tchakounte visada žaidžia su labiau tradiciniais ritmais: gilus, neapdorotas, primityvus tempas, neturintis akademinės struktūros, nuplukdo į liūdesį, išreikštą laukinėmis melodijomis.


Ilgai laikyta paslaptyje jo aistra išsiveržė į šviesą,kai Roland sutiko du fantastinius kompozitorius : John Lee Hooker ir Ali Farka Toure. Pasitaiko, kad bliuzmeno karjeros siekiantys muzikantai, taip uoliai mėgdžioja savo dievaičius, kad laikui bėgant netenka savo identiteto. Taip neatsitiko su Roland Tchakounte. Jis pasakoja savo istoriją, įkvėptas Amerikos ir Afrikos muzikos palikimo, sujungdamas jas abi didžia išmintim.
1999 gruodyje pasirodęs albumas "Bred Bouh  Shuha Blues" atnešė muzikantui šlovę.
"Abango" akustinis dueto šedevras pasirodęs 2005, suteikia Roland ir jo kolegai Mick Ravassat galimybę surengti turą Amerikoje (Čikagoje, Mempfyje), Kanadoje (Monrealyje, Mont Tremblante) ir Belgijoje.
2006 Roland susitinka būgnininką ir perkusistą Mathias Bernheim. Jo grojimas pavergia Roland ir visišku paprastumu ir išskirtinumu. Jis tampa trečiuoju grupės nariu.


"WAKA" - tai naujausias jo albumas, išleistas 2008 vasarį su kuriuo jis pradeda turą po pasaulį: Paryžius, Belgija,Kanada, Indonezija, Vietnamas, Malaizija, Lietuva, Kroatija, o taip pat Afrikos šalys.
Roland Tchacounte supranta savo muziką kaip "laukinę melodiją", kurioje atsispindi tikra jausmų gama - nuo linksmų iki liūdnų , dažnai apdainuojant negatyvų požiūrį į Afrikos žemyną.

 

Rėmėjai

Generalinis rėmėjas
Generalinis rėmėjas
Festivalio partneriai
Festivalio partneriai
Visi rėmėjai